Reporterzy. Z życia wzięte

Akcja serialu rozgrywa się w Barczynie - niewielkiej miejscowości powiatowej, która skrywa wiele tajemnic. Od niedawna działa tam redakcja portalu informacyjnego.

Oglądaj w

TV Puls
 • Desperat (odc. 1)
  poniedziałek, 26 października, 17:0012 45 min.
 • Desperat (odc. 1)
  wtorek, 27 października, 7:0012 45 min.
 • Desperat (odc. 1)
  wtorek, 27 października, 16:0012 45 min.
PULS2
 • Desperat (odc. 1)
  wtorek, 27 października, 3:2012 45 min.
 • Desperat (odc. 1)
  środa, 28 października, 1:5012 45 min.
 • Powrót bestii (odc. 2)
  środa, 28 października, 2:5012 45 min.

W najbliższym odcinku

Desperat (odc. 1)

Niespodziewanie Barczyn staje się areną dramatycznych wydarzeń - w kawiarni na rynku dochodzi do napadu z bronią w ręku. Nikt nie wie, kim jest napastnik, który wziął zakładników. Nie wiadomo także, jaki ma motyw i dlaczego dokonał napadu akurat na kawiarnię? Okazuje się, że jedna z zakładniczek, Kalina (Natalia Pospieszalska), dziennikarka ogólnopolskiej gazety nieprzypadkowo znalazła się w Barczynie – właśnie przyjechała, aby rozpocząć pracę w portalu „Puls dnia”. Równolegle, w jednej z okolicznych gmin trwa właśnie konkurs jedzenia pączków. Relację z tego wydarzenia jedzie zrobić redakcyjny łasuch – Olo (Michał Węgrzyński). W trakcie pracy zostaje namówiony do uczestnictwa w zawodach.

Powrót bestii (odc. 2)

Z więzienia na warunkowe zwolnienie wychodzi oskarżony o gwałt na nieletniej Sebastian Wójcik. Dziennikarze „Pulsu dnia” są zainteresowani rozmową z nim, jednak matka Wójcika skutecznie broni do niego dostępu. Jego powrót wywołuje silne poruszenie w lokalnej społeczności – sąsiedzi mają wobec niego wrogie zamiary, a pewnej nocy mężczyzna zostaje dotkliwie pobity. Reporterzy, którzy przewidywali, że dojdzie do incydentu, czatowali przed domem Sebastiana i zarejestrowali sprawców pobicia kamerą. Wskazują ich policji. Tragiczna sytuacja Wójcika porusza jego dawną znajomą, Karlicką, która rzuca nowe światło na sprawę gwałtu. Dziennikarze „Pulsu dnia” postanawiają pójść za wskazanym przez kobietę tropem i są świadkiem pewnego spotkania, które wszystko zmienia. Co odkryli dziennikarze? Tymczasem Olo (Michał Węgrzyński) dostaje zadanie uratowania osiedlowych kotów, których chcą się pozbyć mieszkańcy jednego z bloków. Wraz z lokalną działaczką robią materiał interwencyjny. Czy urocze kotki zdążą znaleźć nowe domy, zanim mieszkańcy otrują je trutkami na szczury? Z kolei Kalina (Natalia Pospieszalska) od dwóch dni nie była w pracy w redakcji, za to prowadzi tajemnicze obserwacje w terenie. Czego dotyczą?

Działka (odc. 3)

Do Barczyna przyjeżdża w interesach Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) – znany właściciel lombardu. Ma zamiar podpisać umowę na zastaw atrakcyjnej działki. Do transakcji faktycznie dochodzi. Ale już kolejnego dnia wybucha afera, bo okazuje się, że działkę kupił także ktoś inny. Kiedy Kazimierz wraz z żoną (Małgorzata Szeptycka) zaczynają wyjaśniać sprawę, okazuje się, że kupców jest dużo więcej… Jak to możliwe, że tyle osób nabyło tę samą działkę? W wyjaśnieniu sprawy pomagają dziennikarze portalu „Puls dnia”. Czy dzięki intensywnym działaniom prawda wyjdzie na jaw i czy działka trafi w końcu do Kazimierza Barskiego? „Puls dnia” chce zwiększyć swoją rozpoznawalność i być bliżej mieszkańców. W tym celu reporterzy ruszają w miasto, aby przeprowadzić uliczną sondę. W trakcie działań, Wojtek, mąż jednej z dziennikarek, Magdy (Agata Krzewska), który wrócił na chwilę z pracy za granicą, przypadkowo widzi ją na ulicy z jej redakcyjnym kolegą, Maksem (Czesław Skwarek). Zaniepokojony zbytnią zażyłością między nimi, robi Magdzie awanturę. Czy rzeczywiście Wojtek ma powody do zazdrości?

Wypadek (odc. 4)

Do redakcji „Pulsu dnia” po pomoc i sprawiedliwość przychodzi matka z dziesięciolatką na wózku inwalidzkim. Okazuje się, że dziewczynka została potrącona przez samochód. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku, a policja umarza sprawę. Dziennikarze podejmują swoje śledztwo – ich działania zaczynają niespodziewanie budzić niepokój policjantów, a zwłaszcza jednego patrolu. Reporterzy zaczynają być zastraszani, ale to ich nie powstrzymuje od działania, a wręcz przeciwnie. Wnioski do jakich dochodzą są jednoznaczne… Czy uda im się znaleźć sprawcę wypadku? Kim on jest? Na potrzeby prowadzenia śledztwa redaktor Wierzba (Przemysław Sejmicki) odnawia swoją wędkarskie hobby. Przy okazji wracają do niego wspomnienia, o których wołałby zapomnieć. Jaką tajemnicę nosi w sobie dziennikarz? Tymczasem do redakcji zgłasza się wysportowany sześćdziesięciolatek, który chciałby zostać… piłkarzem. Sprawą zajmuje się Olo (Michał Węgrzyński). Czy mężczyźnie, mimo iż nie jest już najmłodszy, uda się spełnić marzenie?

Imigranci (odc. 5)

Kalina (Natalia Pospieszalska) poszukuje dla siebie mieszkania. Po obejrzeniu jednego z nich, na klatce schodowej widzi zamazany napis „Szoszoni do domu”. Dozorca tłumaczy jej, że dotyczy on … Ukraińców. Kalinę zaciekawia, dlaczego obywateli Ukrainy ktoś nazywa „Szoszonami”? Postanawia zgłębić sprawę. Okazuje się, że ten dziwny napis nie jest „tylko” mową nienawiści. Redakcja „Pulsu dnia” potrzebuje nowych rąk do pracy. Ogłoszony konkurs przynosi zaskakujące rozstrzygnięcie… W redakcji ma miejsce atak szaleńca z siekierą. Niezrównoważony mężczyzna oskarża portal o manipulowanie wynikami loterii i publikowanie niewłaściwych numerów losowań. Szef portalu Kaczorowski (Tadeusz Chudecki) bez zastanowienia reaguje na nieproszonego „gościa”. Jaki finał będzie miała ta konfrontacja? Tymczasem Kalina kontynuuje swoje prywatne śledztwo i trafia do lokalnej dyskoteki „Kuźnia Imprez”, którą zna jeszcze z czasów, zanim wyprowadziła się z Barczyna. Czego tam szuka?

Niedźwiedzia przysługa (odc. 6)

Na działkach pod miastem zostaje odnaleziony niewybuch z czasów drugiej wojny światowej. Reporterzy „Pulsu dnia” opisują to wydarzenie, przy okazji poznając smutną historię bezdomnego mężczyzny, który tam koczuje. Dziennikarka portalu, Magda (Agata Krzewska) organizuje zbiórkę rzeczy i żywności, pisze też o nim wzruszający artykuł. Wśród kolejnych osób, które zgłaszają się, by pomóc bezdomnemu, jest także pośrednik pracy. Proponuje natychmiastowy wyjazd do dobrze płatnej pracy w Hiszpanii. Magda ma jednak przeczucia, że coś tu nie do końca jest w porządku. Czy rzeczywiście dziennikarka ma rację i bezdomnemu grozi poważne niebezpieczeństwo? Tymczasem do redakcji zgłasza się mężczyzna, który twierdzi, że doświadczył samozapłonu. Najlepsza do wyjaśnienia tej sprawy jest Sylwia, która szybko orientuje się, że mężczyzna zmyśla… Czy Sylwia – nowa redaktorka „Pulsu dnia” – napisze o nim artykuł? Wierzba (Przemysław Sejmicki) nie wytrzymuje presji tragedii, jaka dotknęła go przed laty. Zdruzgotany, podejmuje trudno zrozumiałą dla wszystkich decyzję. Zaczyna się wyścig z czasem…

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Barczynie - niewielkiej miejscowości powiatowej, która skrywa wiele tajemnic. Od niedawna działa tam redakcja portalu informacyjnego – „Puls dnia”. Marzeniem szefa Andrzeja Kaczorowskiego (Tadeusz Chudecki) jest wprowadzenie go do pierwszej ligi dziennikarskiej. Kaczorowski codziennie dopinguje zgrany zespół w poszukiwaniu sensacyjnych tematów na newsy. Uważa, że są one na wyciągnięcie reki, trzeba tylko dobrze szukać. Tytułowi „Reporterzy…” uważnie śledzą regionalne wydarzenia, za każdym razem zderzając się z emocjonującą, ludzką historią. Poznają lokalne tajemnice, wchodzą w środek konfliktów, odkrywają to, co ktoś próbował ukryć. Opisują zarówno poważne tematy jak m.in. ucieczka sprawcy z miejsca wypadku, prześladowanie Ukraińców czy prześladowania w domu dziecka jak i mniejsze historie – nielegalne wyścigi kur, konflikt sąsiadek czy konkurs jedzenia pączków na czas. Niestety ich pracę komplikuje dawny kolega Kaczorowskiego, a obecnie jego największy wróg – biznesmen Leszek Rembicki (Piotr Cyrwus), który będzie próbował zaszkodzić portalowi.