Łowcy skarbów

Piękna i niezwykle odważna profesor historii – Sydney Fox – jest żądną wrażeń poszukiwaczką przygód. Przemierza świat, polując na zaginione dzieła sztuki.

Oglądaj w

TV Puls
  • Good Year, A (odc. 17)
    dzisiaj, 17 kwietnia, 6:0012 45 min.
  • Last Knight, The (odc. 18)
    sobota, 24 kwietnia, 6:0012 45 min.

W najbliższym odcinku

Good Year, A (odc. 17)

W zabawce należącej do króla Ludwika XVII znaleziono ukryte zwoje z odręcznie zapisaną wiadomością. Dzięki temu odkryciu rozpoczyna się międzynarodowa misja w celu odzyskania zaginionych królewskich klejnotów. Sydney i Nigel jadą do Chateau Halezan, winiarni zbudowanej i założonej przez Jerome’a Halezana, uważanego za byłego kochanka Marii Antoniny. Istnieje prawdopodobieństwo, że Halezan ukrył klejnoty w butelce z winem. Jeśli to prawda to szukanie butelki wina we Francji jest niczym szukanie igły w stogu siana.

Last Knight, The (odc. 18)

Kurator Francuskiego Instytutu Starożytności – doktor Jaebert – otrzymuje od mnichów medalion Zakonu Templariuszy. Sydney i Nigel jadą do Paryża, by potwierdzić jego autentyzm oraz legendę. W 1307 roku Wielki Mistrz Templariuszy - Jacques de Moley – chronił pielgrzymów w Ziemi Świętej w czasie wielkich wypraw krzyżowych. Powierzył przyszłość Templariuszy swojemu adiutantowi, nakazując mu ukryć przed wrogami święte dokumenty oraz miecz Wielkiego Mistrza. Ponowne pojawienie się medalionu może oznaczać, że miecz, który sprawiał, że Wielki Mistrz był niepokonany w walce, jest niedaleko. Sydney i Nigel postarają się poskładać ponownie wszystkie starożytne elementy układanki.

Opis

Piękna i niezwykle odważna profesor historii – Sydney Fox – jest żądną wrażeń poszukiwaczką przygód. Przemierza świat, polując na zaginione skarby i skradzione dzieła sztuki. Sydney posiada niezwykłe umiejętności, dzięki którym potrafi odnaleźć to, czego od dawna poszukują jej zleceniodawcy. W ekscytujących i często bardzo niebezpiecznych podróżach towarzyszy jej asystent – intelektualista Nigel, który zdecydowanie bardziej wolałby jednak spędzić ten czas w bibliotece, analizując antyczne manuskrypty. Urzeczony pasją i odwagą Sydney, wspiera ją jednak w nawet najbardziej niebezpiecznych wyprawach. Razem stanowią doskonale dobrany – aczkolwiek często wpadający w tarapaty – zespół łowców skarbów.

Zobacz również