O filmie

1992, reż.Quentin Tarantino
Wyst. Chris Penn, Edward Bunker, Harvey Keitel, Lawrence Tierney, Michael Madsen, Quentin Tarantino, Steve Buscemi, Tim Roth

Głośny debiut Quentina Tarantino to obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika tego reżysera! Film „Wściekłe psy” przez wielu krytyków został uznany za arcydzieło. W obsadzie plejada gwiazd: Tim Roth, Steve Buscemi, Harvey Keitel i Michael Madsen.
Czterech gangsterów po nieudanym napadzie na jubilera spotyka się w opuszczonym magazynie - czekają na pojawienie się zleceniodawcy. Nie wiedzą nic o sobie nawzajem, nie znają nawet swoich imion, posługując się wyłącznie pseudonimami – „Biały” (Harvey Keitel), „Pomarańczowy” (Tim Roth), „Blondyn” (Michael Madsen) i „Różowy” (Steve Buscemi). W trakcie burzliwych rozmów mężczyźni zastanawiają się co mogło być przyczyną ich druzgocącej porażki. Dochodzą do wniosku, że jeden z nich jest policyjną wtyką. Tylko który?
W pierwszym filmie wyreżyserowanym i napisanym przez Quentina Tarantino wystąpili światowej klasy aktorzy – Harvey Keitel, Tim Roth, Michael Madsen i Steve Buscemi. Autorem zdjęć jest ceniony, polski operator filmowy Andrzej Sekuła.