Anakondy: Polowanie na Krwawą Orchideę

Grupa naukowców szuka sposobu na wydłużenie życia. Pod uwagę biorą jeden z najrzadziej widywaną roślinę na Ziemi, kwiat z gatunku orchidei. 

Opis

Jesteście gotowi na spotkanie oko w oko z anakondą? Gwarantujemy, że Anakondy: polowanie na krwawą orchidee dostarczą Wam dawkę solidnych emocji! Jeżeli nie straszne Wam niebezpieczne wyprawy, to zaczynamy przygodę!

Grupa naukowców szuka sposobu na wydłużenie życia. Pod uwagę biorą jeden z najrzadziej widywaną roślinę na ziemi, kwiat z gatunku orchidei. Ostatni raz krwawą orchideę widziano w 1892 roku. Kwiat nie kwitnie przez 7 lat, ale kiedy w końcu można podziwiać jego piękno, trwa to zaledwie pół roku. Naukowcy chcąc zdobyć jego próbki muszą natychmiast udać się na wyprawę. Niestety ich hipoteza jest za bardzo abstrakcyjna i początkowo nie spotyka się z uznaniem zarządu firmy farmaceutycznej. Po przytoczeniu wielu argumentów zdobywają zgodę i wyruszają na Borneo, aby tam rozpocząć poszukiwania. Pierwszym zadaniem jest znalezienie kilku chętnych, którzy znają okolicę i są w stanie doprowadzić ekipę do pożądanej krwawej orchidei. Niestety trwa pora deszczowa i nikt nie chce zapuszczać się w gęste, ciemne i niebezpieczne rejony dżungli. Duża suma pieniędzy zachęca Billa Johnsona (Johnny Messner) i Trana Wu (Karl Yune) do przystąpienia do wyprawy. Wyruszają oni razem z Sam Rogers (KaDee Strickland), Gail Stern (Salli Richardson-Whitfield), Dr Jackiem Byronem (Matthew Marsden), Dr Benem Douglasem (Nicholas Gonzalez), Colem Burrisem (Eugene Byrd) i Gordonem Mitchellem (Morris Chestnut) w bardzo trudną i niebezpieczną podróż w górę rzeki. Początkowo podróż przebiega bez większych przeszkód. Otoczeni z dwóch stron gęstymi i dzikimi lasami deszczowymi płyną łodzią dniem i nocą. Co jakiś czas próbują nawiązać kontakt z firmą przez telefon. Gail nie może znaleźć zasięgu, chodzi więc po całej łodzi aż w końcu przypadkowo opiera się o drzwiczki i wypada za burtę. Cała ekipa zanosi się śmiechem, szybko jednak śmiech zamienia się w przerażenie, kiedy tuż obok Gail pojawia się krokodyl. Na ratunek kobiecie rzuca się Bill, który mężnie walczy z gadem. Na szczęście udaje się mu go pokonać i wszyscy oddychają z ulgą. Nie wiedzą jednak, że to dopiero początek ich piekielnie niebezpiecznej wyprawy po krwawą orchideę…