Zathura: Kosmiczna przygoda

Dwóch braci Walter i Danny nie potrafią się ze sobą dogadać, cały czas się kłócą i sprawiają kłopoty ojcu. Pewnego dnia chłopcy zostają pod opieką starszej siostry Lisy.

Opis

Zathura: kosmiczna przygoda to film przygodowy w reżyserii Jona Favreau (Iron Man) zrealizowany na podstawie książki Chrisa Van Allsburga. Fani filmu Jumanji doszukają się podobieństw, więc jeżeli chcecie obejrzeć coś w podobnym klimacie, to Zathura: kosmiczna przygoda będzie rozwiązaniem idealnym!

Dwóch braci Walter (Josh Hutcherson) i Danny (Jonah Bobo) nie potrafią się ze sobą dogadać, cały czas się kłócą i sprawiają kłopoty ojcu (Tim Robbins). Pewnego dnia chłopcy zostają pod opieką starszej siostry Lisy (Kristen Stewart), ponieważ ich ojciec jedzie do pracy. Chłopcy spędzają dzień jak co dzień, oglądają telewizję, dokuczają sobie nawzajem i przeszkadzają siostrze. Danny uciekając przed Walterem chowa się w windzie kuchennej, a starszy brat opuszcza ją do piwnicy. To właśnie tam Danny odnajduje tajemniczą grę Zathurę. Postanawia rozegrać ją razem z bratem, aby wspólnie spędzić czas przy zabawie. Chłopcy nie spodziewają się, że wyglądająca niewinnie gra może zmienić ich życie o 180 stopni. Kiedy Danny wykonuje pierwszy ruch otrzymuje kartkę z ostrzeżeniem o deszczu meteorytów. Początkowo nic się nie dzieje, ale po kilku chwilach z nieba zaczyna padać kosmiczny deszcz. To dopiero początek, bo z każdym naciśnięciem guzika i otrzymaniem nowej karty zaczyna się kolejna niesamowita przygoda w kosmosie. Dzieciaki są przerażone i w momencie kiedy Danny chce zrezygnować z dalszej gry okazuje się, że nie ma odwrotu. Przerwanie jej skutkuje pozostaniem w przestrzeni kosmicznej na zawsze, jeżeli wszystko ma wrócić do początkowego stanu muszą przejść ją do końca. A ty zagrałbyś w Zathurę?

Zobacz również

Mickey, Donald, Goofy: Trzej...dzisiaj, 25 stycznia, 12:25

Zabawa dla wszystkich, wszystko dla zabawy! Ta zasada obowiązuje w nowym i jednocześnie pierwszym pełnometrażowym filmie z waszymi ulubionymi bohaterami.

Mickey, Donald, Goofy: Trzej Muszkieterowie

Lucky Luke na dzikim zachodziedzisiaj, 25 stycznia, 13:45

Lucky Luke powraca! Tym razem musi pomóc grupie pionierów, którzy mają 80 dni, by osiedlić się w Kalifornii. Tymczasem Daltonom znowu udaje się uciec.

Lucky Luke na dzikim zachodzie

Anioł stróżdzisiaj, 25 stycznia, 21:00

Agent FBI prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, w którym głównymi świadkami są cheerleaderki college'u. W celu wyjaśnienia sprawy podaje się za asystenta trenera.

Anioł stróż