Wejdź na sklep Lombardu
Odtwórz zwiastun

Lombard. Życie pod zastaw

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Bohaterami serialu są: właściciel Kazimierz Barski, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych zawirowań.

Emisje od poniedziałku do piątku o 19:00

Oglądaj online

Zwiastuny

Materiały dodatkowe

Pełne odcinki

W najbliższym odcinku

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 81)

10-letni Jarek Budzyński świetnie radzi sobie na gokartach. Jego ojciec jest bardzo dumny i inwestuje wszystkie oszczędności w treningi i zawody. Niestety, pieniądze się kończą i ojciec chłopca szuka sponsora na kolejny sezon. Trafia z tą prośbą do lombardu, ale Kazimierz odmawia, bo to dla niego za duża kwota. Kiedy w domu Budzyńskich psuje się piec centralnego ogrzewania, trzeba kupić nowy, który kosztuje pięć tysięcy złotych. Rodzice chłopaka podejmują decyzję o zastawieniu gokarta. Gdy zrozpaczony Jarek dowiaduje się o tym, przychodzi do lombardu i pod pozorem posiedzenia sobie w gokarcie ostatni raz, wykrada go i ucieka ulicami miasta. Po zakończonej pracy przed lombardem czeka na Adriana niespodziewany gość – Ryży. Pomiędzy chłopakami dochodzi do wymiany zdań i bójki, do której dołączają znajomi gangstera. Niespodziewanie jeden z nich niemal wpada pod koła nadjeżdżającego samochodu, z którego wysiada nie kto inny, jak… Paweł Nastula. W lombardzie mężczyzna w pośpiechu zastawia telefon i obrączkę, bo jego żona rodzi w innym mieście. Okazuje się jednak, że rodzącą nie była żona, ale kochanka. W tym samym czasie żona zostawia w lombardzie jego walizki... Adek próbuje czytać polecane mu przez Alinę książki, ale kiepsko mu idzie. Marzena przygaduje mu, że ze swoim podejściem trudno będzie mu utrzymać taką kobietę jak Alina. Sama znajduje w samochodzie męża zdjęcia atrakcyjnej, młodej dziewczyny.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 82)

Do lombardu przychodzi Ilona, która zastawia sprzęt do wspinaczki. Utrzymuje, że należy do niej, ale naprawdę jest to własność jej męża – Bartka, dla którego wspinanie jest życiową pasją, przez co zaniedbuje rodzinę. Mężczyzna planuje spełnić swoje marzenie i wejść na Cima Ovest. Bartek odkrywa, że sprzęt został zastawiony w lombardzie. Konflikt małżonków grozi rozpadem rodziny. W sprawę wtrąca się Andżelika – ponieważ trzyma stronę Ilony. Z tego powodu pomiędzy nią a Mariuszem wywiązuje się kłótnia. W lombardzie pojawia się również Waldek – podstarzały mężczyzna, który chce się odmłodzić dla swojej sporo młodszej parterki Danuty. Zjawia się także Danuta, która chce zrobić wszystko, by się podobać Waldkowi. Kazimierz kupuje obraz Malczewskiego i prosi Lolka o potwierdzenie autentyczności. Żali się też Beacie, że chciałby by Lolek i Marta byli razem i próbuje wybadać, czy mają ze sobą kontakt. Lolek spacerując z Lilką, zauważa Wojtka w towarzystwie… Korynta.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 83)

Nastolatka Wika pragnie uratować konia ze stadniny, w której trenuje jazdę konną. Koń jest odpadem hodowlanym bez rodowodu, ma też chorą przetokę zębową i właściciel stadniny postanawia sprzedać go do rzeźni. Informuje dziewczynę, że jeśli chce uratować zwierzę, musi za niego zapłacić tyle samo, czyli trzy i pół tysiąca. Rodziców Wiki nie stać na wykup konia. Nastolatka przynosi więc do lombardu swój laptop, komórkę i sprzęt jeździecki, ale Adek i Marzena nie przyjmują zastawu, bo dziewczyna jest niepełnoletnia. Jej kolega, Krystek, spotkany w lombardzie, organizuje w szkole zbiórkę pieniędzy i fantów pod zastaw. Kiedy to nie pomaga, Wika podejmuje desperacką próbę uratowania konia. Poruszeni je działaniami rodzice, postanawiają jej jednak pomóc. Podczas pracy Adek otrzymuje nieoczekiwany telefon – kontaktuje się z nim sam Paweł Nastula. Mężczyzna proponuje chłopakowi spotkanie w celu omówienia szczegółów zbliżającego się sparingu. Marzena znajduje w samochodzie męża damskie figi. Kornel idzie w zaparte i przyprowadza do lombardzu Iwa, żeby potwierdził, że to bielizna jego dziewczyny. Podczas obchodzonych w lombardzie urodzin Kazimierza, Barski wygaduje się, że widział jak Iwo kręci się koło Marzeny. Dochodzi do konfrontacji całej trójki... Kazimierz dostaje w prezencie kompleksowy pakiet badań z kolonoskopią na czele. Broni się jak może, ale cała rodzina na niego napiera i w końcu – mimo strachu – decyduje się zrobić badania.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 84)

Arek jest fizjoterapeutą i masażystą. To jego zawód i pasja. Pacjentów przyjmuje w domu. Jego radości z wykonywania zawodu nie podziela żona Monika – jest zazdrosna o wizyty młodych kobiet przychodzących na masaże. Ma powód, bo Arek kiedyś wdał się w romans z jedną z pacjentek. Po kolejnej awanturze, w tajemnicy przed mężem, zastawia stół do masażu w lombardzie. Arek usiłuje go odzyskać, ale nie może bez zgody żony, a nie chce powiadamiać organów ścigania o kradzieży, w końcu ją jednak kocha. Namawiając pracowników lombardu do zmiany zdania, oferuje darmowe masaże. Andżelika nie radzi sobie z Marysią. Stres, który zżera dziewczynkę rzutuje na całe jej życie, również na zachowanie i oceny w szkole, o czym Andżelika dowiaduje się podczas rozmowy z wychowawczynią. Dziewczynka doprowadza do sytuacji, w której Andżelika jest zmuszona wybierać – ona albo Cezary. Po dłuższej przerwie lombard odwiedza Wacek. Jowita znów się rozwija - tym razem zakupiła bardzo kosztowny sprzęt audio, bo jak twierdzi w takim włoskim wnętrzu jakie powstaje musi grać muzyka operowa, a nie będą jej słuchali na byle czym. Tymczasem w mieszkaniu trzeba pilnie wymienić rury.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 85)

Podczas zaaranżowanej bitwy grup rekonstrukcyjnych Wojów, Szymon wpada w szał. Jest nie do okiełznania, a jego zachowanie grozi życiu innych uczestników wydarzenia. Szary, jego kumpel, nie widząc innego wyjścia, uderza go w tył głowy. Szymon trafia do szpitala. Okazuje się, że nie jest ubezpieczony i jego żona musi zapłacić za opiekę medyczną. Nie widząc innego wyjścia, zastawia w lombardzie rynsztunek męża. Na wieść o tym, Szymon ucieka ze szpitala i pojawia się w lombardzie. Jest wciąż dziwnie pobudzony i agresywny. Kornel odwiedza Kazimierza w domu. Ma pretensje, że przyjaciel nie poinformował go o romansie jego żony. Adek przygotowuje się do walki z Ryżym w klubie Nastuli. Nie akceptuje tego Alina. Adek jednak stawia na swoim. Podczas ustalania zasad walki Adek jest prowokowany przez Ryżego, który przychodzi do klubu w towarzystwie Patrycji... Termin walki z Ryżym zbliża się wielkimi krokami, dlatego Adek wybiera się na trening z Pawłem Nastulą. Sportowiec pokazuje mu chwyty, sposoby obrony w parterze. Chłopak wygląda na bardzo zadowolonego. Do lombardu przychodzi wyposażony w smycze i obroże mężczyzna. Choć wygląda na dosyć nieokrzesanego, ale nie na perwersyjnego, staje się obiektem żartów Adka i Maćka, którzy w przyniesionych akcesoriach widzą gadżety do zabaw sado-maso. Kiedy pojawia się kolejny raz, chce się pozbyć kontenerów do przewożenia kotów.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 86)

Agnieszka i Tadeusz nie potrafią okiełznać syna, Miłosza. Dla dobra krnąbrnego dziesięciolatka, Agnieszka zastawia w lombardzie telewizor. Rodzice postanawiają zatrudnić Igora – „pana nianię” od trudnej młodzieży. Chłopiec reaguje na niego agresją – na pewno nie będzie go słuchał. Kiedy zauważa brak telewizora, robi awanturę i niszczy sprzęty w domu. Z uporem ignoruje polecenia rodziców, więc Igor prosi ich, aby pozwolili mu zostać sam na sam z chłopcem, żeby mógł z nim porozmawiać. Odgłosy awantury dochodzące z mieszkania Agnieszki i Tadeusza budzą niepokój sąsiadów, którzy zawiadamiają policję. Kaśka odbiera biżuterię od Kuby, a Cezary zrywa kontakt z Andżeliką. Kazimierz podejmuje próbę mediacji i jedzie, aby porozmawiać z Oliwią. Ich rozmowę brutalnie przerywa Sławomir. Po wyjściu od córki Ziutka, Kazimierz jest pewny, że poniósł negocjacyjne fiasko. Nie wie, jak bardzo się pomylił, ponieważ Oliwia jednak postanawia odwiedzić rodziców. Znów ich rozmowę przerywa pojawienie się Sławomira. Tym razem jednak jej wydźwięk jest inny. W lombardzie zjawia się klient – Gutecki, który za wszelką cenę chce się pozbyć butli z gazem. Pracownicy podejrzewają, że nie on jest jej właścicielem.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 87)

Mika i Kuba pracują w jednej korporacji. Oboje nie pasują do świata blichtru, drogich ciuchów i wypasionych zagranicznych wycieczek. Nie stać ich na drogie wyjścia do restauracji ze znajomymi. Jednak i oni ulegają presji sukcesu. Potrzebują zastrzyku gotówki, więc Mika zastawia w lombardzie biżuterię i stary telefon komórkowy, żeby kupić nowy, bardzo drogi, którym popisuje się przed znajomymi podczas lunchu. Towarzystwo planuje kolejny zakup – drogi prezent dla wspólnej koleżanki, korporacyjnej przodowniczki, Dżoany. Mika znów pojawia się w lombardzie. Zupełnie niespodziewanie natrafia w nim na… Kubę, przed którym ukrywa się na zapleczu. Na imprezie urodzinowej Dżoany dochodzi do przykrego incydentu – Kuba próbuje wynieść z klubu jedzenie i alkohol i zostaje przyłapany przez ochroniarza. Ta sytuacja ma swoje konsekwencje dla obojga. Wilecki zastawia w lombardzie broń, która okazuje się bardzo przydatna w zaskakującej sytuacji... Iwo nadal nachodzi Marzenę – chłopak przychodzi, gdy ona zaczyna pracę i zamyka się z nią w lombardzie. Przestraszona kobieta używa w samoobronie gazu łzawiącego. Widzi też, że Iwo zaczyna stanowić dla niej zagrożenie, więc zawiadamia policję, bo nie chce być dłużej prześladowana. Zrozpaczony Iwo wysyła Marzenie zdjęcie z dachu budynku – chce się zabić, a winą obarczyć właśnie ją. Adek pędzi przez miasto, żeby zapobiec tragedii. Czy zdąży uratować chłopaka przed samobójstwem?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 88)

Do lombardu przychodzi Zbigniew i zastawia pamiątki sprezentowane mu przez znanych sportowców. Mężczyzna niedawno stracił pracę parkingowego i jednocześnie dach nad głową, dlatego zamieszkał w budce parkingowej. Okazuje się, że kiedyś był komentatorem sportowym, jednak po nieudanej operacji stracił głos... Mariusz postanawia mu pomóc. Pisze do redakcji sportowych, ale jedyny odzew to zainteresowanie dziennikarza, który widzi okazję do zarobienia pieniędzy na dramacie mężczyzny. Mariusz wysyła wiadomość do sportowców, których przedmioty zastawił Zbigniew. Odpowiada jedynie syn Waldemara Marszałka – Bartłomiej. Jest zainteresowany odkupieniem od Zbigniewa kasku, w który ścigał się jego ojciec! W lombardzie zjawia się Maniek, który zastawia młoto-wiertarkę sprezentowaną przez teściową. Kobieta za bardzo ingeruje w małżeństwo córki Iwony. Udowadnia to odkupując młoto-wiertarkę i ponownie prezentując ją Mańkowi, chcąc, aby chłopak zrobił jej remont. Andżelika martwi się o Cezarego, który przestał się z nią kontaktować. Prosi o pomoc Kaśkę, by ta dowiedziała się czegoś od kolegi Cezarego oraz Darka. Kazimierz odkrywa, że Wojtek jest synem Korynta. Ma pretensje do Marty i domaga się, by jego córka z nim zerwała. Marta wścieka się. Nie zostawi Wojtka tylko dlatego, że jest synem Korynta. Kazimierz spotyka się z mężczyzną.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 89)

Do lombardu przychodzi Kołpak, cwaniaczek i drobny złodziejaszek. Ma do sprzedania radio i kamerkę samochodową. Adek przyjmuje jego rzeczy w zastaw. Niedługo potem w lombardzie pojawia się klient poszukujący czegoś na prezent dla kolegi. Podoba mu się sprzęt zastawiony przez Kołpaka. Żeby go sprzedać Adek musi ściągnąć jego właściciela i zmienić umowę. Dodatkowo, nagrania na kamerze są zabezpieczone kodem, którego użycie umożliwia kasowanie nagrania. Klient, majstrując przy kamerze, odkrywa zapisane w niej nagranie wypadku drogowego. Adek nie mogąc dogadać się z Kołpakiem, żąda od niego wycofania umowy i zwrotu pieniędzy. Wezwany na miejsce Beton stwierdza, że sprzęt jest kradziony z porzuconego na mieście samochodu. Marzena jest wdzięczna Adkowi za uratowanie Iwa przed popełnieniem samobójstwa. Syn Kazimierza ostrzega ją przed zwariowanym wielbicielem. Adek na dzień przed walką postanawia spędzić wieczór z Aliną. Marzenę odwiedza Kornel. Następnego dnia wielki dzień dla Adka – walka z Ryżym w klubie Nastuli. Przerywa ją niespodziewane wejście policji, która aresztuje Ryżego za udział w grupie przestępczej. Przy okazji zatrzymują też obecną na walce Patrycję, która… wyznaje miłość Adkowi. Marta wychodzi rano z domu po sprzeczce z Kazimierzem. Pokłócili się o syna Korynta. Kazimierz próbuje skontaktować się z córką, ale ta znika jak kamfora. Wojtek też przepadł. To nie wygląda na zwykłą ucieczkę z domu, z powodu kłótni z rodzicami...

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 90)

Z powodu afrykańskiego pomoru świń małżeństwo rolników – Danuta i Wiesiek – stracili całą swoją zdrową trzodę. Tragedia odbija się na ich córce – nie będą mogli jej opłacić studiów. Oboje są sfrustrowani, a Wiesiek dodatkowo jest agresywny – winą za nieszczęście obarcza swojego szwagra, też rolnika, Heńka. Twierdzi, że to on przyniósł do nich chorobę. Zdesperowany Wiesiek podjeżdża pod lombard traktorem, żeby zastawić sprzęt rolniczy. Okazuje się, że sprzęt należy do Heńka, a Wiesiek pożyczył go pod jego nieobecność i za zgodą żony. Konflikt między mężczyznami przeradza się w awanturę i bijatykę. Kazimierz gromadzi część pieniędzy na okup za Martę i Wojtka. Obwinia Korynta, że to przez niego doszło do dramatu. Barskim pomaga Mariusz. Jest przekonany, że ktoś od porywaczy obserwuje lombard i że to właśnie dzięki obserwatorowi trafią do miejsca, gdzie są przetrzymywani młodzi. Kiedy to się w końcu udaje, Mariusz w asyście policji wpada do miejsca porwania Marty i Wojtka. Do lombardu, przychodzi Ziutek. Jest wyjątkowo elegancko ubrany – okazuje się, że Oliwka przysłała jemu i Grażynce ciuchy z Paryża. Nowe ubranie nie oduczyło Ziutka starych nawyków – mężczyzna chce zastawić zegarek, który należy do pijanego w sztok Kawulca. Andżelika odmawia jego przyjęcia. Ziutek unosi się honorem i zastawia swój scyzoryk. Nietrzeźwy i agresywny Kawulec oskarża Ziutka o kradzież zegarka.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 91)

Siedemnastoletnia Arnika robi sobie tatuaż z imieniem ukochanego. Rodzice są wściekli. Jej ojciec Szymon chce zastawić należące do niej przedmioty i zmusić ją do usunięcia tatuażu. Wkrótce chłopak Arniki rzuca ją, bo ma jej dość. Arnika jest załamana – teraz i ona chce usunąć tatuaż. Po przesłuchaniu w sprawie porwania, Marta wróciła do domu. Lolek dowiaduje się o porwaniu Marty i idzie do domu Barskich. Odkrywa to Lilka. Kazimierz dowiaduje się od Darka, że Martę porwano przy okazji – celem był syn Korynta. Wojtek oświadcza się Marcie, a ona się zgadza! Alina wprowadza się do Adka. W jego mieszkaniu pojawia się Patrycja i mówi, że jest z nim ciąży. Wszystko słyszy Alina. Maciek załatwił niezbędne formalności i może otworzyć filię lombardu. Dostaje na start trochę przedmiotów z lombardu Kazimierza. Cezary pojawia się w lombardzie i tłumaczy Andżeli, że nie odzywał się do niej, bo groził mu Jacek. Podczas ich spotkania pojawia się Jacek, który rzuca się na Cezarego. Nagle Cezary wyjmuje broń, a znikąd zjawiają się Darek i Beton. Jacek zostaje aresztowany. Andżelika czuje się wykorzystana przez Cezarego i nie chce go więcej widzieć. Przeżywającego zabicie Drozda Mariusza dopada przeszłość – w drzwiach lombardu staje piękna kobieta z jedenastoletnią dziewczynką. Okazuje się, że to jego córka…

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Bohaterami serialu są: właściciel Kazimierz Barski, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych zawirowań. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci. Każdy odcinek to nowa, ciekawa historia. Serial z dużą dawką humoru, ale także okazji do wzruszeń i refleksji.

Aktualności

Gra memo

Najlepsze wyniki

 1. 1Artur21
 2. 2mateusz21
 3. 3Adam21
 4. 4Adam21
 5. 5Adam21
 6. 6Adam21
 7. 7Adam21
 8. 8Adam21
 9. 9Adam21
 10. 10Gizmo21
x

Podaj swój nick:

Podaj dowolne hasło i zachowaj je w tajemnicy na wypadek wygranej:

Oto twój wynik:

Graj w Ziutki

Najlepsze wyniki

 1. 1Pika1034
 2. 2mk950
 3. 3Piotr654
 4. 4491
 5. 5468
 6. 6Kuba442
 7. 7339
 8. 8325
 9. 9323
 10. 10276
Zagraj w Ziutki!
x

Podaj swój nick:

Podaj dowolne hasło i zachowaj je w tajemnicy na wypadek wygranej:

Oto twój wynik:

Ułóż puzzle przeciągając je myszką w odpowiednie miejsce

Twój wynik to 0 sekund
Gratulacje! Dobra robota.
Zagraj jeszcze raz