CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas

Trzeci sezon serialu ukazującego pracę grupy kryminologów z Las Vegas, zajmujących się badaniem miejsc zbrodni. Codziennie prowadzą dochodzenia używając...

PULS2
  • Viva Las Vegas (odc. 1, sezon 5)
    wtorek, 27 listopada, 21:00
  • Down the drain (odc. 2, sezon 5)
    środa, 28 listopada, 20:00
  • Harvest (odc. 3, sezon 5)
    środa, 28 listopada, 21:00

W najbliższym odcinku

Viva Las Vegas (sezon 5, odc. 1)

Greg Sanders znajduje specjalistkę od badania DNA, która może go zastąpić w laboratorium. Jednak on sam nie bardzo sobie radzi w terenie. Sara Sidle wraca do pracy po przymusowym urlopie. W ostatnim odcinku poprzedniej serii prowadziła samochód w stanie nietrzeźwym. Catherine przyłapuje swojego nowego przyjaciela, właściciela nocnego klubu z tancerką.

Down the drain (sezon 5, odc. 2)

Po niespotykanej w rejonie Las Vegas ulewie, policja znajduje w kanale ludzkie kości. Okazuje się, że to fragment szkieletu zaginionego nastolatka. Po żmudnym śledztwie eksperci kryminalistyczni ustalają tożsamość mordercy.

Harvest (sezon 5, odc. 3)

Policja przyjmuje zgłoszenie o zaginięciu nastolatki. Początkowo funkcjonariusze zakładają, że dziewczynkę uprowadził pedofil, tak przynajmnie zeznaje jej siostra. Nazajutrz za miastem zostają znalezione zwłoki zaginionej dziewczyny. Sytuacja znacznie się komplikuje. Policja wyklucza bowiem udział pedofila, a za to w kręgu podejrzanych znajduje się teraz cała rodzina nastolatki: jej matka, ojciec, brat i skłócona z resztą rodziny siostra.

Crow's feet (sezon 5, odc. 4)

W pewnym domu zostają znalezione zwłoki gospodarza. O jego zamordowanie policja początkowo podejrzewa skłóconego z nim sąsiada, ale ten trop okazuje się fałszywy. Tymczasem kolejno umierają dwie kobiety. Obie były pacjentkami ekskluzywnej kliniki chirurgii plastycznej. Czy ich śmierć to jedynie nieszczęśliwy zbieg okoliczności?

Swap meet (sezon 5, odc. 5)

W eleganckim domu na przedmieściach bawi się grupa "swingersów". Wszyscy są sąsiadami, przyjaźnią się ze sobą. Przechodząca w pobliżu kobieta zauważa w fontannie zwłoki młodej kobiety, jednej z uczestniczek zabawy. Związki pomiędzy gośćmi są tak poplątane, że ekipie Grissoma z trudem udaje się ustalić przebieg zdarzenia. Właściciel salonu gier ginie popchnięty na pracującą piłę tarczową. Podejrzanym jest człowiek, który podnajmował salon i zalegał z czynszem. Co dziwniejsze, w trakcie czynności operacyjnych na miejscu przestępstwa eksperci kryminalistyczni natykają się również na zwłoki dziewczyny podejrzanego.

What's eating Gilbert Grissom? (sezon 5, odc. 6)

Przed laty na terenie kampusu uniwersyteckiego grasował morderca, który zabijał młode kobiety. Został schwytany i stracony przed dwoma laty. W przeddzień jego egzekucji znów została zamordowana kobieta. Stało się jasne, że ktoś naśladuje seryjnego mordercę. Teraz ginie z kolei chłopak, ale okoliczności jego śmierci są podobne jak w przypadku kobiet. Morderca zostaje wytropiony i schwytany. Uniknie jednak sprawiedliwości.

Formalities (sezon 5, odc. 7)

Grupa młodzieży spotyka się na balu po zjeździe absolwentów szkoły. Bawią się w hotelu, którego właścicielem jest ojciec jednej z dziewcząt. Wybrańcy ucztują w ogromnym apartamencie hotelarza. Jedna z uczestniczek imprezy ginie w tajemniczych okolicznościach. Okazuje się, że chwilę przedtem na oczach bawiącej się młodzieży została porwana córka właściciela. Po kilu godzinach jej zwłoki znaleziono w bagażniku samochodu.

Opis

Trzeci sezon serialu ukazującego pracę grupy kryminologów z Las Vegas, zajmujących się badaniem miejsc zbrodni. Codziennie prowadzą dochodzenia używając do tego najnowszych naukowo-technicznych metod, dzięki którym potrafią rozwikłać najtrudniejsze zagadki zabójstw. Kierownikiem zespołu jest Gil Grissom, samotnik i ekscentryk, ceniony przez podwładnych za niesamowitą wiedzę. Do jego zespołu należą: Catherine Willows, była striptizerka i samotna matka, która stara się pogodzić pracę z macierzyństwem, Nick Stokes i Warrick Brown, zawsze gotowi podjąć nowe wyzwanie, Sara Sidle, najmłodsza z drużyny i kapitan Jim Brass z wydziału zabójstw. Pomagają im: technik laboratoryjny Greg Sanders, koroner dr David Robbins i sierżant O'Riley. Ciekawostką jest fakt, że scenariusz poszczególnych odcinków powstał na podstawie autentycznych materiałów dowodowych i raportów sporządzonych przez organy ścigania na miejscach zbrodni.