Rodzinny Interes

„Rodzinny interes” to serial opowiadający o dwójce przyjaciół, którzy postanowili otworzyć warsztat samochodowy. Z kolei ich żony prowadzą mały salon fryzjerski „Bella Ella”.

Oglądaj w

TV Puls
 • Zaręczynowy pierścionek (odc. 28)
  dzisiaj, 28 maja, 17:00N12 45 min.
 • Zaręczynowy pierścionek (odc. 28)
  dzisiaj, 28 maja, 5:40N12 45 min.
 • Pizza z niespodzianką (odc. 27)
  jutro, 29 maja, 9:20N12 45 min.
PULS2
 • Zaręczynowy pierścionek (odc. 28)
  dzisiaj, 28 maja, 2:30N12 45 min.
 • Superfura (odc. 29)
  jutro, 29 maja, 3:20N12 45 min.
 • Komu bije dzwon (odc. 25)
  sobota, 30 maja, 1:30N12 45 min.

Oglądaj online

Postaci

Elżbieta Wrzosek

Elżbieta Wrzosek

Żona Ryszarda

Razem z przyjaciółką Jolą prowadzi salon kosmetyczny „Bella Ella”, którego nazwa pochodzi od jej imienia. Lubi zarządzać firmą. Wszystko wie najlepiej, tym samym przypisuje sobie często rolę przywódcy – co nie zawsze podoba się Joli. 

Krótko trzyma Ryszarda. Jest władcza i zazdrosna - zwłaszcza o księgową z firmy męża, Violę. Bywa przytłaczająca dla córki Mirelli. 

Dynamiczna i temperamentna. 

 

Mirella Wrzosek

Mirella Wrzosek

Jedyna córka Ryszarda i Eli

Skończyła technikum fryzjerskie, ale nie czuje, że to jej powołanie. Ma bardzo dobrą relację z ojcem, któremu zwierza się z problemów. Matka ją dominuje - nie wierzy, że Mirella ma pomysł na siebie, dlatego wciąż próbuje układać jej życie. Przez to dziewczyna czuje się zagubiona. 

Skrycie marzy o wielkiej, prawdziwej miłości. 

 

Wojciech Majewski

Wojciech Majewski

Wychowanek tego samego domu dziecka co Ryszard

Mąż Joli i ojciec 17–letniego Sebastiana. 

Pełnił wysokie stanowisko w fabryce samochodów, ale praca wyniszczyła go psychicznie przez ciągły stres. Z dnia na dzień rzucił posadę i razem z Ryszardem otworzył warsztat samochodowy. Ma żyłkę biznesową - tam, gdzie widzi okazję, korzysta z niej, często zanim skonsultuje się z Ryszardem. W ostatnich odcinkach pierwszego sezoniu dowiedział się, że jego matka żyje. 

Urokliwy, temperamentny, czasem porywczy. Podoba się kobietom. 

 

Jola Majewska

Jola Majewska

Żona Wojtka

Miała ambitne plany na przyszłość, jednak od pierwszego wejrzenia zakochała się w Wojtku i jemu podporządkowała swoje życie. 

Wspólniczka i przeciwieństwo Eli. Bardzo dobra fryzjerka, ale przez swój brak zorganizowania drażni Elżbietę. Na tym polu dochodzi do częstych mini konfliktów między kobietami. 

Ma bardzo dobrą relację z Mirellą, co jest powodem skrywanej zazdrości ze strony Elżbiety. Martwi się o syna Sebastiana, jednak ma z nim lepszy kontakt niż Wojtek. 

Klientki bardzo ją lubią i często się jej zwierzają. 

Sebastian Majewski

Sebastian Majewski

Nastoletni syn Wojtka i Joli

Przechodzi okres buntu, a jego rodzice wciąż zderzają się z jego wybrykami. Chodzi własnymi drogami, wymyka się wszelkim regułom i zasadom. Tak próbuje zwrócić na siebie uwagę ojca, z którym ma niełatwą relację. Skrycie zakochany w córce przyjaciół swoich rodziców, Mirelli.

 

Bronisław Majcherek

Bronisław Majcherek

Pracownik warsztatu „Majewski i Wrzosek”

Oddany swoim szefom, jest jak członek rodziny. Ma bardzo dobrą relację z młodszym mechanikiem, Dawidem.

Znany ze swoich śmiesznych powiedzonek, np.: „gdzie kucharek 6, tam 007 zgłoś się”, „tym chata bogata, co ukradnie tata”, „na pochyłe drzewo to Salomon nie naleje”, „jak sobie pościelisz, to mnie zawołaj”, „cicha woda po kisielu”, „kto pod kim dołki kopie, ten szybko awansuje”. Wdowiec, często wspomina swoją żonę Halinę. 

 

Dawid Rączka

Dawid Rączka

Młodszy pracownik warsztatu

Jeszcze się uczy pod okiem Bronka, częściej asystuje przy naprawach niż dostaje coś samodzielnego. Wesoły i pogodny, w rzeczywistości ma trudną sytuację w domu, z której nikomu się nie zwierza. Atrakcyjny, dobrze zbudowany, ma duże powodzenie u płci przeciwnej. Lubi się zabawić, ale nie wykorzystuje dziewczyn. Wciąż czeka na prawdziwą miłość. 

Violetta Zajączkowska

Violetta Zajączkowska

Księgowa warsztatu samochodowego

Bardzo atrakcyjna, przesadnie eksponuje swoją kobiecość. Drapieżna z wyglądu, zawsze wyzywająco ubrana i umalowana. 

Lubi robić wrażenie na mężczyznach - to daje jej poczucie pewności siebie. Na złość Eli próbuje uwieść Ryszarda. Nie ma zbyt dobrej relacji z drugim właścicielem warsztatu – Wojtkiem. 

Sprytna i przebiegła. 

 

Klaudia Zubczyk

Klaudia Zubczyk

Pomoc fryzjerska w salonie Eli i Joli, stylizuje paznokcie

Dobry pracownik, ale zdarzają się jej wpadki. Często pochłania ją zawartość telefonu – media społecznościowe, komunikatory itp. Klaudia została wychowana przez swoją babcię. Mieszka w mieszkaniu po niej i utrzymuje się ze skromnej pensji manikiurzystki oraz pomocy w „Bella Ella”. 

Wesoła i wygadana. 

 

Dariusz Witter

Dariusz Witter

Popularny aktor

znany szerszej publiczności z udziału w filmach i serialach. Wraz z żoną Anną przeprowadził się na przedmieścia, aby odpocząć od show biznesu. Kocha dobre i drogie samochody. Często pojawia się w warsztacie „Majewski i Wrzosek”, aby móc pełniej rozwijać swoją pasję, jaką jest motoryzacja. 

Celebryta o dobrym sercu, nie brak mu fantazji i splendoru.

 

Ryszard Wrzosek

Ryszard Wrzosek

Wychował się w domu dziecka

Od zawsze marzył o pełnej i prawdziwej rodzinie. Od najmłodszych lat opiekuńczy w stosunku do innych - owocem tej postawy jest przyjaźń z innym wychowankiem tego samego domu dziecka, Wojtkiem. Razem z nim prowadzi warsztat samochodowy „Majewski i Wrzosek”. Dowiedział się niedawno, że jego bratem jest Dariusz Witter. 

Zdominowany przez swoją żonę Elżbietę. Mają 25-letnią córkę Mirellę. 

Ciepły, stabilny i opanowany. Nieco naiwny i  łatwowierny. 

W najbliższym odcinku

Komu bije dzwon (odc. 25)

Bronek (Roman Szczeblewski) jest świadkiem kłótni dwóch kierowców, którzy mieli stłuczkę. Jeden z nich, 25-letni Marek, przyjeżdża do warsztatu „Majewski i Wrzosek”, by naprawić swoje auto. Tymczasem w salonie „Bella Ella” między dwojgiem klientów – 45-letnią Sylwią i młodym przystojnym Danielem, rodzi się płomienne uczucie. Jednak dla jednego z nich ta znajomość okaże się pechowa. Ela (Katarzyna Taracińska) pod wpływem rozmowy z księgową Violą (Magdalena Modra-Krupska) zaczyna podejrzewać, że Rysiek (Ireneusz Dydliński) ją zdradza.

Niebezpieczna miłość (odc. 26)

W salonie „Bella Ella” pojawia się Krystyna. Kobieta jest wdową – jej mąż zginął w wypadku. Ela (Katarzyna Taracińska-Badura) niespodziewanie odkrywa pewną tajemnicę dotyczącą Krystyny. Tymczasem, do warsztatu „Majewski i Wrzosek” przyjeżdża Henio. Mężczyzna chce sprzedać samochód, dlatego prosi mechaników, aby cofnęli mu licznik. Kiedy odmawiają, Henio robi to gdzie indziej i sprzedaje samochód Antoniemu. W warsztacie pojawiają się także nieznani mężczyźni, którzy proponują Ryszardowi (Ireneusz Dydliński) szemrany interes. Co zrobi w tej sytuacji Ryszard?

Pizza z niespodzianką (odc. 27)

W warsztacie „Majewski i Wrzosek” pojawia się rozwoziciel pizzy – 21-letni Michał. Okazuje się, że w samochodzie dostawczym pizzerii zepsuła się skrzynia biegów. Właściciel pizzerii jest tym faktem niepocieszony, ale to dopiero początek jego kłopotów. Co jeszcze się wydarzy? Ela (Katarzyna Taracińska-Badura) przez przypadek odkrywa sekret Mirelli (Milena Burian). Tymczasem Jola (Marta Zgutczyńska) dostaje ponaglenie w sprawie spłacenia kilku pożyczek. Problem w tym, że żadnej z nich nie zaciągnęła. Czyja to sprawka?

Zaręczynowy pierścionek (odc. 28)

W salonie „Bella Ella” pojawia się Zuzanna. Kobiecie ginie pierścionek zaręczynowy i o jego kradzież oskarża fryzjerki. Mimo ich zapewnień, że nie mają z tym nic wspólnego, Zuzanna nie daje za wygraną. Dla załagodzenia sytuacji Ela (Katarzyna Taracińska-Badura) postanawia zwrócić klientce pieniądze. Tymczasem Rysiek (Ireneusz Dydliński) w tajemnicy przed wszystkimi zaczyna współpracować z gangsterami. Czy kieruje nim strach, czy może ma w tym jakiś interes?

Superfura (odc. 29)

Dawid (Patryk Janas) prosi szefów o pozwolenie na szybką przejażdżkę jednym z naprawianych samochodów. Prowadzenie tego modelu będzie spełnieniem jego największego marzenia. Wojtek (Marek Krupski) i Ryszard (Ireneusz Dydliński) nie zgadzają się, jednak chłopak mimo to postanawia „pożyczyć” auto. Czy będzie miał z tego powodu kłopoty?. Tymczasem Sebastian (Jost Sołtysiewicz) aranżuje spotkanie z Mirellą (Marlena Burian). Jaki jest jego plan?

Miłość matki (odc. 30)

W salonie „Bella Ella” pojawia się 55-letnia Bożena Ledecka. Kobieta nie może pogodzić się z faktem, że jej córka Marlena związała się z dużo starszym od siebie mężczyzną. Tymczasem w samochodzie zaprzyjaźnionego sprzedawcy sprzętu AGD Macieja mechanicy z warsztatu „Majewski i Wrzosek” znajdują GPS trackera. Wkrótce wychodzi na jaw kto i po co go podrzucił. Dariusz Witter (Dariusz Kordek) spotyka się z prywatnym detektywem, którego wynajął. W jakim celu? Czego dowie się mężczyzna?

Aż na koniec świata (odc. 31)

W warsztacie „Majewski i Wrzosek” pojawia się podróżnik i globtroter – 35-letni Andrzej. Dlaczego szuka pomocy u mechaników? Tymczasem Ela (Katarzyna Taracińska-Badura) jedzie na domową wizytę do 30-letniej Moniki. W trakcie zabiegu zachowanie męża klientki wzbudza w Eli niepokój. Fryzjerka chce koniecznie wyjaśnić tę sprawę. Czy jej się uda? Z kolei Bronek (Roman Szczeblewski) odkrywa tajemnicę Dawida (Patryk Janas) i oferuje mu swoją pomoc.

Dobro wraca (odc. 32)

Przed Jolą trudne zadanie. Kobieta musi zmierzyć się z niezwykle perfidnym działaniem windykatora. Mężczyzna nęka ją, by wymusić zwrot kredytu, którego nigdy nie zaciągnęła. Zdesperowana podejmuje śledztwo i próbuje odnaleźć osobę, która ukradła jej dokumenty i wzięła kredyt. Czy jej się to uda? Jednak to nie koniec jej kłopotów. Jak zwykle ciotka Jadwiga będzie rzucać jej kłody pod nogi i grozić ujawieniem tajemnicy Wojtkowi (Marek Krupski). Tymczasem w warsztacie „Majewski i Wrzosek” pojawia się staruszek –pan Julian – ze swoim bardzo starym samochodem. Okazuje się, że brakuje mu pieniędzy na jego naprawę. Jak w tej sytuacji zachowają się pracownicy warsztatu?

Kosztem wszystkiego (odc. 33)

Kamil, student prawa, wstawia do warsztatu samochód z wgniecionym zderzakiem. Chłopak twierdzi, że wjechał w słupek na parkingu, lecz Dawid (Patryk Janas) znajduje na zderzaku ślady krwi. Mechanik zastanawia się, czy może to mieć coś wspólnego z tragicznym potrąceniem kobiety w ciąży, którym w ostatnim czasie żyje opinia publiczna? Tymczasem w salonie „Bella Ella” pojawia się przedstawiciel handlowy, który oferuje Elżbiecie (Katarzyna Taracińska-Badura) i Jolancie (Marta Zgutczyńska) wynagrodzenie w zamian za reklamowanie wśród klientek nowej, fantastycznej odżywki do włosów. Ela przyjmie propozycję, lecz wkrótce gorzko pożałuje swojej decyzji. Dlaczego?

Macocha (odc. 34)

W salonie „Bella Ella” pojawiają się 22-letnia Iza oraz 14-letnia Kaja. Fryzjerki myślą, że starsza siostra zabrała młodszą do fryzjera. Wkrótce okazuje się, że tak naprawdę Iza jest macochą Kai, a w dodatku kobiety za sobą nie przepadają. Kaja, walcząc o względy ojca, niespodziewanie odkrywa pewną tajemnicę. Jak wpłynie to na jej relacje z ojcem i macochą? Tymczasem Wojtek (Marek Krupski) i Jola (Marta Zgutczyńska) są załamani wypadkiem Sebastiana (Jost Sołtysiewicz), który przebywa w szpitalu. Udaje im się dowiedzieć co było prawdziwą przyczyną tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Za długi (odc. 35)

W warsztacie „Majewski i Wrzosek” pojawia się 62-letni Wiktor. Mężczyzna przywozi do warsztatu swój samochód. Okazuje się, że naprawa zajmie kilka dni. Jednak ten fakt nie przeszkadza mężczyźnie. Dlaczego? Tymczasem w salonie „Bella Ella” panuje nieprzyjemna atmosfera. Jola (Marta Zgutczyńska) ma pretensje do Eli (Katarzyna Taracińska-Badura) za zachowanie Mirelli (Marlena Burian). Kobieta obwinia córkę przyjaciółki o wypadek Sebastiana (Jost Sołtysiewicz). Małżeństwo Witterów przeżywa poważny kryzys. Jakby kłopotów było mało, Dariusz Witter (Dariusz Kordek) zostaje dotkliwie pobity. Jednak mężczyzna nie chce powiedzieć żonie dlaczego. Co przed nią ukrywa?

Dawna miłość (odc. 36)

Do salonu „Bella Ella” przychodzi Jowita. Kobieta niedawno straciła męża. Wkrótce Tadeusz, wieloletni przyjaciel rodziny, wyznaje jej miłość. Czy Jowita odwzajemni jego uczucie? A może jest jeszcze za wcześnie na nową miłość? Z kolei Wojtek (Marek Krupski) postanawia zorganizować w warsztacie imprezę integracyjną. Tymczasem w domu Majewskich ciotka Jadwiga wprowadza się do pokoju Sebastiana (Jost Sołtysiewicz).

Ferie rodzinne (odc. 37)

Do warsztatu „Majewski i Wrzosek” trafia pewna rodzina, której samochód popsuł się w drodze na narty do Austrii. Szybko okazuje się, że auto mogło zostać uszkodzone celowo. Czy ktoś z rodziny ma z tym coś wspólnego? Tymczasem do Eli (Katarzyna Taracińska-Badura) przychodzi Małgośka, kobieta, która zna zadziwiająco dużo szczegółów z życia fryzjerki. Czy Ela powinna się jej bać? Z kolei Jola (Marta Zgutczyńska) odkrywa tajemnicę ciotki Jadwigi.

Opis

„Rodzinny interes” to serial opowiadający o dwójce przyjaciół z dzieciństwa Wojtku i Ryszardzie (Marek Krupski i Ireneusz Dydliński), którzy wychowali się w domu dziecka, a po latach postanowili otworzyć warsztat samochodowy. Pracuje tu niezawodny duet mechaników: młody Dawid (Patryk Janas), który uczy się fachu przy doświadczonym Bronku (Roman Szczeblewski). Bardzo ważną rolę odegra tajemnicza i przebiegła księgowa, Viola (Magdalena Modra-Krupska). Częstym gościem warsztatu będzie celebryta, Dariusz Witter, który skrywa pewną tajemnicę – w tej roli Dariusz Kordek. Żony właścicieli warsztatu Ela i Jola (Katarzyna Taracińska-Badura Marta Zgutczyńska) wspólnie prowadzą mały, cieszący się renomą salon fryzjerski „Bella Ella”. Oba zakłady mieszczą się w bliskim sąsiedztwie, przy ulicy Słonecznej.

 

Serial w ciepły, czasem zabawny sposób będzie wprowadzać widza w świat głównych bohaterów, jednocześnie przedstawiając w każdym odcinku inną historię klientów warsztatu i salonu. Wątki z warsztatu samochodowego będą bardziej sensacyjne, z kolei w salonie kosmetycznym widzowie zobaczą więcej wzruszających, często przeplatanych humorem, historii. Poznamy m.in. perypetie pewnej panny młodej z niebieskimi włosami i losy dziewczynek, które będą chciały obciąć swoje piękne, długie warkocze – w jakim celu? W warsztacie zamieszanie wywoła klient, któremu z samochodu  zginie kamerka z pewnym kontrowersyjnym filmem. Dużo emocji wzbudzi pojawienie się bezwzględnych porywaczy, a pomoc nadejdzie z zupełnie nieoczekiwanej strony.

Aktualności

Quiz

Zobacz również

Gra Lombard

Najlepsze wyniki
1Pokemon Go2644
2Matheo z Siemianowic Śląskich2546
3Pixel2429
4Maniusia heh2425
5Rafdam2413
6Monia892411
7BlackB92369
8Angela T2365
9Zuza2344
10Angela T2341

Podaj swój nick:

Podaj dowolne hasło i zachowaj je w tajemnicy na wypadek wygranej:

Oto twój wynik:

wynik
gracz
czas
Pełny
ekran
;

Gra memo

;

Najlepsze wyniki

 1. 1Izabela21
 2. 221
 3. 3Kwid200221
 4. 4Hela21
 5. 5Aneta21
 6. 6Bizela21
 7. 7Bizela21
 8. 8Luc198421
 9. 9Luc198421
 10. 10Pati21
x

Podaj swój nick:

Podaj dowolne hasło i zachowaj je w tajemnicy na wypadek wygranej:

Oto twój wynik: