Zambezia

Gorąca Afryka, słońce, bujna roślinność i przepiękne kolorowe ptaki. Między Rio i Madagaskarem skrywa się skrywa się ptasie miasto zwane Zambezią. Do metropolii przybywają...

Opis

Gorąca Afryka, słońce, bujna roślinność i przepiękne kolorowe ptaki. Między Rio i Madagaskarem skrywa się ptasie miasto zwane Zambezią. Do metropolii przybywają tłumnie nowe ptasie osobistości. Należy do nich także młody sokół Kai, który wbrew woli ojca, wyrusza do Zambezi. Jego marzeniem jest przystąpienie do elitarnej ptasiej jednostki. Celująco zdaje egzamin na Dziobasa Przestworzy. Kai nie jest tylko wzorowym uczniem, ale to także młodzieniec o wielkim sercu i skłonności do ryzyka. Zambezia kusi nie tylko przybyszów szukających nowego życia i możliwości, ale intryguje również przestępców. Miasto staje się celem podstępnego jaszczura Budzo i jego bandy. Waleczny Kai, Luzik i Zoe mają szansę pokazać, że ptaki to waleczne stworzenia i nie straszne im żadne jaszczury.

Za realizację odpowiadał Kiel Murray, współtwórca takich animacji jak „Iniemamocni”, „Auta”, czy „Odlot”. „Zambezia” powstała przy współpracy ze studiem Sony Pictures. Wyśmienity polski dubbing w wykonaniu: Joanny Kulig, Dariusza Szpakowskiego, Wojciecha Machnickiego, Sławomira Packa, Joanny Horodyńskiej oraz Ady Fijał.