Pasja

Film Mela Gibsona obrazujący ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu. Nie może zabraknąć Was przed telewizorami!

Opis

Głośny i wyjątkowo realistyczny film Mela Gibsona obrazujący ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu.

Po Ostatniej Wieczerzy Jezus (James Caviezel) modli się w Ogrodzie Getsemane. Wkrótce zostaje zdradzony przez swojego ucznia - Judasza Iskariotę (Luca Lionello). O losie Jezusa ma zdecydować Poncjusz Piłat (Hristo Naumov Shopov) - rzymskim namiestnik Judei. Ten jednak nie chce brać odpowiedzialności za skazanie Nazarejczyka, dlatego ogłasza, aby to zgromadzeni przed pałacem ludzi zdecydowali o tym, który z więźniów powinien umrzeć. Tłum nie pozostawia wyboru - żąda ukrzyżowania Jezusa. Skazany zostaje brutalnie pobity i zmuszony do niesienia ciężkiego krzyża na Golgotę pośród tłumu szydzących z niego mieszkańców Jerozolimy.

Pasja to film wyjątkowo realistycznie ukazujący historię ukrzyżowania Jezusa. Reżyser Mel Gibson inspirował się przekazami historycznymi, biblijnymi i teologicznymi. Aby jak najwierniej oddać historię, bohaterowie rozmawiają w języku hebrajskim, łacińskim oraz odtworzonym aramejskim.

Zobacz również

Wielkie zawody w Przystani Elfówsobota, 6 czerwca, 11:45

Dzwoneczek i jej przyjaciółki biorą udział w niesamowitym wydarzeniu - Wielkich Zawodach. Od jakiegoś czasu nie udaje się ich wygrać ogrodowym wróżkom....

Mała syrenkasobota, 6 czerwca, 12:05

Pewnego dnia Arielka i Florek spotykają małą orkę, która znalazła się w niebezpieczeństwie. Okazuje się, że maluch zgubił swoją rodzinę. Syrenka...

Mała syrenka

Goofy na wakacjachsobota, 6 czerwca, 12:40

Goofy ma syna Maxa, który jest nastolatkiem. Zbliżają się wakacje, ale Max nie jest z tego powodu zadowolony, ponieważ zakochał się w Roxanne.

Goofy na wakacjach