Smerfy

Któż z nas nie zna Smerfów - małych (wzrostu trzech jabłek!) niebieskich mieszkańców malowniczej wioski położonej w głębi lasu? Przygotujcie się na przygodę!

PulsKids
  • Kukła Gargamela/Prawdomówny jak Gargamel (odc. 169)
    poniedziałek, 2 listopada, 7:45D7 25 min.
  • Nowa zabawka Smerfusia/Oknowizja Pracusia (odc. 170)
    poniedziałek, 2 listopada, 19:20D7 25 min.
  • Nowa zabawka Smerfusia/Oknowizja Pracusia (odc. 170)
    wtorek, 3 listopada, 7:45D7 25 min.

W najbliższym odcinku

Wielki płacz/Smerfowanie do przyszłości (odc. 168)

Któż z nas nie zna Smerfów - małych (wzrostu trzech jabłek!) niebieskich mieszkańców malowniczej wioski położonej w głębi lasu? Na przygodach Papy Smerfa, Smerfetki, Ważniaka, Osiłka i wielu innych dzielnych Smerfów wychowują się kolejne pokolenia dzieci: w przyszłym roku minie 40 lat od powstania serialu o Smerfach, a w tym roku świętujemy 30-lecie premiery w Polsce pierwszego komiksu o Smerfach! I choć mijają kolejne dziesięciolecia, Smerfy w ogóle się nie starzeją - podobnie jak czarnoksiężnik Gargamel, który od lat próbuje je złapać.

Kukła Gargamela/Prawdomówny jak Gargamel (odc. 169)

Zgrywus przygotowuje na pokaz talentów kukłę Gargamela, którą "ożywia" dzięki swojej zdolności brzuchomówstwa. Wkrótce jednak czarownik sam przejmuje kontrolę nad lalką, aby zniszczyć wioskę Smerfów. Prawdomówny jak Gargamel: Sasetka i Gargamel przypadkową tłuką Topaz Prawdy w siedzibie Ducha Wagi. Za karę zostają skuci łańcuchem i wysłani z misją zdobycia zastępczego ze Świątyni Ukrytej Prawdy.

Nowa zabawka Smerfusia/Oknowizja Pracusia (odc. 170)

Smerfusia nie interesują nowe przedmioty stworzone dla niego przez mieszkańców wioski. Dziadek wpada na pomysł wyprawy do zabawkarza. Okazuje się jednak, że nie tworzy on już zabawek, bo dzieci je ciągle psują. Przypadkowo maszyna produkująca nowe zabawki wciąga kilka Smerfów. Tymczasem Górnik odkrywa kilka dziwnych kryształów. Pracuś wykorzystuje je i tworzy oknowizję. Program szybko zaczyna wykorzystywać na swoją korzyść Ważniak. Tymczasem Gargamel znajduje kryształowy odbiornik, który pozwoli mu odnaleźć wioskę Smerfów.

Książę i skoczek (odc. 171)

Czarownik Marlok rzuca na księcia zły urok i zamienia go w żabę. Odczarować następcę tronu może tylko pocałunek ukochanej. Smerfy postanawiają pomóc przyjacielowi. Okazuje się jednak, że jego narzeczona nie znosi żab i naprawdę wcale nie kocha swojego wybranka.

Ostatnie zaklęcie Papy Smerfa/Paleta kolorów (odc. 172)

Gargamel rzuca urok na Papę Smerfa, który traci umiejętność czarowania. Niedługo potem Smerfy wpadają w pułapkę zastawioną przez Gargamela. Uratować je może tylko Papa Smerf. Co więcej Smerfy niechcący psują koło kolorów i wszystko staje się szare. Aby przywrócić światu barwy muszą udać się na wyprawę nad Tęczowy Staw.

Smerf Kominiarz/Róg obfitości (odc. 173)

Smerfiki podstępem przekonują dorosłych, że uścisk dłoni kominiarza przynosi szczęście. Kominiarz nagle staje się bardzo popularny. Intryga wychodzi na jaw, ale czyściciel kominów zyskuje powszechną sympatię, ratując Smerfusia z płonącej chaty. Tymczasem dziwna mgła niszczy wszystkie uprawy i smerfom grozi głód. Udają się one do Krainy Obfitości, gdzie mieszkają Syci - posiadacze rogu obfitości. Oni jednak nie chcą im pomóc. Niespodziewanie zjawia się Gargamel, który jak zwykle prowokuje ogromne zamieszanie.

Czar kuli (odc. 174)

Wróżka Allura daje smerfom magiczną kulę, z której mogą one czerpać siłę i natchnienie. Okazuje się jednak, że jest to podstęp, gdyż skrzaty coraz bardziej uzależniają się od kuli i samej Wróżki. Na szczęście, Papa Smerf pomaga im uwolnić się z sideł podstępnej Allury. Wszyscy mieszkańcy wioski mogą obchodzić teraz radosne święto wiosny.

Smerfociuchcia/Księga dowcipów Zgrywusa (odc. 175)

Aby ułatwić przywiezienie do wioski zbiorów, Pracuś buduje smerfociuchcię. Gargamel słyszy jej gwizd i przestawia tory, sprowadzając lokomotywę wraz ze Smerfami do swojego domu. Niebieskim stworkom udaje się uciec, ale zostają ponownie złapane przez czarodzieja, a smerfociuchcia zostaje zniszczona. Wybuchające pudełka Zgrywusa przestają być już zaskoczeniem dla Smerfów. Żartowniś zdobywa więc księgę śmiechu i, korzystając z niej, wymyśla różne, niezbyt miłe dowcipy.

Smerfując po złoto/Smerfdominium (odc. 176)

Gargamel potrzebuje pieniędzy na spłatę należności w Klubie Mikstury Miesiąca. Górnik obiecuje mu złoto w zamian za Ciamajdę, którego mag uwięził. Ponieważ Górnik nie może znaleźć w kopalni obiecanego złota, Zgrywus potajemnie maluje na złoty kolor kamienie. Nieświadomy podstępu Gargamel zabiera worek, ale przy spłacie długu oszustwo się wydaje. Gargamel zostaje pozbawiony całego majątku. Architekt Smerf, znudzony standardową zabudową wioski, pragnie stworzyć coś wyjątkowego. Projektuje jedną wysoką budowlę, w której mają zamieszkać wszystkie smerfy. Wspólne mieszkanie pod jednym dachem okazuje się jednak nie do zniesienia. W końcu w budynku wybucha pożar i dalsze użytkowanie go nie jest możliwe. Ruiny Smerf Dominium zostają jednak - ku radości architekta - wykorzystane. Osiedlają się tam ptaki.

Śpiewający smerf/Informacje dla smerfów (odc. 177)

Harmoniusz, choć bardzo fałszuje, marzy o śpiewaniu w chórze. Papa Smerf robi mu amulet, który - zawieszony na jego szyi - sprawia, że cały czas pięknie śpiewa. Wiedźma Hogata, zachwycona głosem Harmoniusza, porywa go, by zrobić prezent Jaszczurinowi i w ten sposób zyskać jego względy. Uwięziony w klatce smerf pozbywa się amuletu i zaczyna znowu fałszować. Reporter Smerf podaje w swojej gazecie "Smerfogadule" same oczywiste i ogólnie znane informacje, co nie przynosi jego pismu popularności. Chcąc wzbudzić zainteresowanie czytelników, zaczyna publikować plotki, sensacje i skandale.

Trudne decyzje/Don Smerfo 2-Powrót Don Smerfo (odc. 178)

Gargamel popada w długi. Każe Nicponiowi wstąpić na służbę do Baltazara i zdobyć czarodziejską księgę zaklęć, która może wybawić go z kłopotów. Smerf Dumała ma problemy z podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Zagubiony w lesie, trafia do zamku Baltazara. On i inne smerfy zostają schwytane przez Nicponia. W końcu Dumała udaje się podjąć słuszną decyzję. Bawiące się smerfiki wylewają "eliksir życia" na książkę z bajką o Donie Smerfo. Bohater opowieści ożywa. Smerfetka jednak podejrzewa, że jest to przebrany Zgrywus. Aby udowodnić jej swoją autentyczność, Don Smerfo idzie rozprawić się z Gargamelem.

Opis

Któż z nas nie zna Smerfów - małych (wzrostu trzech jabłek!) niebieskich mieszkańców malowniczej wioski położonej w głębi lasu? Na przygodach Papy Smerfa, Smerfetki, Ważniaka, Osiłka i wielu innych dzielnych Smerfów wychowują się kolejne pokolenia dzieci: w przyszłym roku minie 40 lat od powstania serialu o Smerfach, a w tym roku świętujemy 30-lecie premiery w Polsce pierwszego komiksu o Smerfach! I choć mijają kolejne dziesięciolecia, Smerfy w ogóle się nie starzeją - podobnie jak czarnoksiężnik Gargamel, który od lat próbuje je złapać.

Aktualności

Zobacz również