Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Dwoje licealistów – Marinette oraz Adrien – zmieniają się w superbohaterów – ona staje się Biedronką a on Czarnym Kotem. Ich misją jest powstrzymanie zła.

PulsKids
  • Bobo gigant (odc. 32, sezon 2)
    jutro, 28 września, 14:45D7 20 min.
  • Riposta (odc. 33, sezon 2)
    jutro, 28 września, 15:20D7 20 min.
  • Riposta (odc. 33, sezon 2)
    wtorek, 29 września, 15:00D7 20 min.

W najbliższym odcinku

Bobo gigant (sezon 2, odc. 32)

Dwoje licealistów – Marinette oraz Adrien – otrzymuje Miraculum, czyli biżuterię połączoną z magicznymi stworzeniami. Dzięki niej nastolatkowe zmieniają się w superbohaterów – Marinette staje się Biedronką a Adrien Czarnym Kotem. Od tej pory ich misją jest powstrzymanie Władcy Ciem, siejącego spustoszenie w mieście, przy okazji żyjąc normalnym szkolnym życiem i utrzymując swoją supermoc w tajemnicy.

Riposta (sezon 2, odc. 33)

Dwoje licealistów – Marinette oraz Adrien – otrzymuje Miraculum, czyli biżuterię połączoną z magicznymi stworzeniami. Dzięki niej nastolatkowe zmieniają się w superbohaterów – Marinette staje się Biedronką a Adrien Czarnym Kotem. Od tej pory ich misją jest powstrzymanie Władcy Ciem, siejącego spustoszenie w mieście, przy okazji żyjąc normalnym szkolnym życiem i utrzymując swoją supermoc w tajemnicy.

Befana (sezon 2, odc. 34)

Marinette postanawia dołączyć do grupy szermierczej, by być bliżej Adriena. Armand przydziela nowych rekrutów do pary z doświadczonymi. Nowa uczennica, Kagami Tsurugi, pochodząca ze słynnej rodziny szermierczej, chce stoczyć walkę z najlepszym szermierzem w szkole. Kagami i Adrien walczyli tak zawzięcie, że znaleźli się piętro wyżej w bibliotece, a jedyną obserwatorką ich pojedynku była Marinette. Marinette mimo wahania uważa, że chłopak wygrał w pojedynku. Adrien proponuje Kagami repasaż, jednak ta, przybita przegraną, odmawia. Władca Ciem przemienia Kagami w Ripostę, która jest uzbrojona w swój potężny miecz.

Mroczna sowa (sezon 2, odc. 35)

Marinette, Alya, Mylène, Nino i Ivan wybierają się razem na lody od lodziarza dla zakochanych - André. Według legendy para, która zje lody u André, będzie że sobą na zawsze! Marinette ma nadzieję, że Adrien tam będzie, ale chłopak się nie zjawia. Nie bez powodu: przemienił się w Czarnego Kota, aby przygotować kolację przy świecach dla Biedronki. Rozczarowana brakiem Adriena Marinette nie chce jeść lodów, które dał jej André. Przygnębiony, André zostaje zaakumanizowany przez Władcę Ciem i przekształca się w Mrożownika, gigantycznego bałwana z lodów, który zmienia samotnych ludzi w lody, które zaczynają się topić! Biedronka i Czarny Kot muszą zachować zimną krew, jeśli chcą go powstrzymać. W tym czasie Marinette poznaje wrażlią stronę Czarnego Kota.

Sapotiki (sezon 2, odc. 36)

Marinette pomaga Alyi opiekować się jej siostrami bliźniaczkami - Ellą i Ettą. Kiedy rozrabiają i nie chcą spać, Alya ich kara, odwołując wyjście do wesołego miasteczka następnego dnia. Bliźniaczki, smutne z powodu faktu, że nie mogą teraz iść do wesołego miasteczka i muszą słuchać rozkazów swojej starszej siostry, walczą o czapkę z wiatraczkiem, a następnie Władca Ciem zmienia je w Sapotiki, parę małych, ale całkowicie nieprzewidywalnych potworów, które się mnożą za pomocą jedzenia i powodują spustoszenie. Kiedy Biedronka i Czarny Kot są otoczeni przez masę Sapotików, Szczęśliwy Traf podpowiada Biedronce, aby ta udała się do Mistrza Fu po pomoc. Strażnik daje jej wziąć Miraculum Lisa. Biedronka daje Miraculum te Alyi, która za pomocą kwami o imieniu Trixx, przemienia się w Rudą Kitkę. Po tym, jak trzej bohaterowie pokonują zagrożenie, Alya niechętnie zwraca Miraculum Biedronce. Jednak nowy superbohater uświadomił Władcę Ciem w tym, że w Paryżu jest więcej Miraculi, a także ich strażnik.

Melobestia (sezon 2, odc. 37)

W Paryżu trwa Festiwal Muzyki, z tej okazji Marinette i jej przyjaciele planują występ. Matka Juleki, Anarka, przyszykuje scenę. Jednak Marinette martwi się o Adriena, ponieważ jego ojciec ponownie nie pozwolił mu wyjść po popełnieniu błędu w grze na fortepianie. Marinette znajduje drugi obiekt westchnień - Lukę. Kiedy Luka ćwiczy recital na gitarze, powoduje ogromną falę dźwiękową, powodując zamieszanie w Paryżu, co skłania funkcjonariusza Rogera i policję do dyskwalifikacji występu Anarki. Zdenerwowana i niezadowolona Anarka zostaje przemieniona w Kapitan Hardrock, piratkę, która chce pokazać swoją swoją muzykę w Paryżu, niszcząc koncerty innych.

Kapitan Hardrock (sezon 2, odc. 38)

Podczas gdy Biedronka, Czarny Kot i Ruda Kitka mają do wykonania misję, Kim i utalentowana pływaczka, Ondine, są na basenie. Ondine próbuje wyznać chłopakowi miłość poprzez grę w sekrety, jednak Kim, będąc spóźniony na spotkanie z przyjaciółmi, zostawia dziewczynę samą, zanim zdążył przeczytać liścik od Ondine, w którym ujawniła swoje uczucia wobec niego. Wyczuwając złamane serce Ondine, Władca Ciem zmienia ją w Syrenę, syreniego super-złoczyńcę, zalewającego miasto swoimi łzami. W Paryżu panuje wielka powódź, a Syrena porywa swojego księcia, Kima, i zabiera go do swojego podwodnego królestwa. Tymczasem Adrien jest podirytowany tym, że Biedronka ukrywa ostatnio przed nim zbyt wiele tajemnic, potem on i Mistrz Fu się spotykają. Fu zrobił mikstury na zmianę mocy kwami, dzięki czemu superbohaterowie mogli walczyć i oddychać pod wodą. Gabriel dowiaduje się również o ukrytych mocach kwami​i chce ich dla Nooroo, ale tylko strażnicy wiedzą, jak sporządzić miksturę.

Goridzilla (sezon 2, odc. 39)

Są urodziny pani Bustier i wszyscy jej uczniowie mają dla niej prezenty, oprócz Chloé. Po tym, jak inni dali Bourgeois do zrozumienia, że to żadna nowość, dziewczyna psuje prezent Marinette. Kiedy wszyscy odkrywają to, co zrobiła Chloé, Marinette staje się celem dla Władcy Ciem. Pani Bustier uspokaja ją, a gdy zauważają akumę, Bustier próbując chronić Marinette, sama stała się ofiarą akumy. Jako Zombuziara kobieta chce szerzyć miłość w Paryżu.

Syrena (sezon 2, odc. 40)

Clara Nightingale, znana piosenkarka, przyjechała do Francji, aby nakręcić teledysk do swojej nowej piosenki - "Miraculum" - ku czci Biedronki i Czarnego Kota. Marinette jest podekscytowana; jednak Adrien jest zaniepokojony, ponieważ został wybrany do roli Czarnego Kota w teledysku Clary, co może ujawnić jego tożsamość. Na przesłuchaniu, po tym jak Marinette „ratuje” piosenkarkę przed upadkiem (celowym, aby znaleźć idealną dziewczynę do grania Biedronki w filmie). Clara chce, aby zagrała Biedronkę, jednak Marinette odrzuca ofertę, w trosce o swój sekret, ale zmienia zdanie, gdy Biedronkę ma zagrać Chloé. Gdy Marinette i Adrien prawie ujawniają swoje tożsamości, Bourgeois mści się, że została wykluczona, a jej ojciec zabronia Clarze kręcenia teledysku w Paryżu. Zasmucona Clara ulega akumie Władcy Ciem i staje się Melo-bestią, super-złoczyńcą, który zmusza wszystkich do śpiewania, tańczenia i rymowania.

Zombuziara (sezon 2, odc. 41)

Adrien wymyka się, by obejrzeć konkretny film, Samotność, w którym jego matka gra główną rolę, ale zostaje ścigany przez grupę fanów i wpada na Marinette, do której zwraca się o pomoc. Tymczasem Gabriel podejrzewa, że jego syn może być Czarnym Kotem. Gabriel zmienia ochroniarza Adriena w Goridzillę. Ten ma za pomocą węchu wyszukać Adriena. W końcu, gdy czarny charakter zostaje pokonany, Gabriel jest przekonany, że mylił się, że Adrien to Czarny Kot, ponieważ widział ich obu w tym samym czasie (ale tak naprawdę widział fana Adriena, który przebrał się za Adriena). Kiedy prawdziwy Adrien wraca do domu, Gabriel pokazuje mu film, który chciał obejrzeć i tłumaczy synowi, że muszą sobie ufać.

Komplikatorka (sezon 2, odc. 42)

Nino i Alya grają w taneczną bitwę, a Marinette rozmawia przez telefon z Adrienem. Kiedy Alya planuje udać się na pokaz sztucznych ogni z okazji Mistrzostw Świata, jej siostra Nora twierdzi, że jest to niebezpieczne, biorąc pod uwagę, ile razy Alya była bezpośrednio narażona na złoczyńców Władcy Ciem. Rzuca wyzwanie Nino w siłowaniu się na rękę, aby sprawdzić, czy ma to, czego potrzeba, aby móc ochronić Alyę. Marinette dekoncentruje dziewczynę przez co Nino wygrywa starcie. Niedoceniona, Nora pada ofiarą akumy i zmienia się w pajęczego super-złoczyńcę Anansi. Więzi Alyę i Czarnego Kota w pajęczynie na Łuku Triumfalnym, prowokując Nino do walki z nią. Ponieważ Anansi jest zbyt silna, Szczęśliwy Traf podpowiada Biedronce, by ta zwróciła się o pomoc do Mistrza Fu. Tym razem wybór pada na Miraculum Żółwia. Biedronka daje Miraculum Nino, który przemienia się w Pancernika. Gdy Anansi zostaje pokonana, Nino oddaje Miraculum Biedronce.

Opis

Dwoje licealistów – Marinette oraz Adrien – otrzymuje Miraculum, czyli biżuterię połączoną z magicznymi stworzeniami. Dzięki niej nastolatkowe zmieniają się w superbohaterów – Marinette staje się Biedronką a Adrien Czarnym Kotem. Od tej pory ich misją jest powstrzymanie Władcy Ciem, siejącego spustoszenie w mieście, przy okazji żyjąc normalnym szkolnym życiem i utrzymując swoją supermoc w tajemnicy.