W królestwie smoków

Królestwo Izmeru zamieszkują magowie oraz ludzie nie posiadający magicznych mocy. Włączcie telewizory i poczujcie magię na własnej skórze!

Opis

W królestwie smoków to film oparty na popularnej grze RPG Dungeons & Dragons. Wybierzcie się do świata czarodziei, królów i smoków, poczujcie magię na własnej skórze!

Królestwo Izmeru zamieszkują magowie oraz ludzie nie posiadający magicznych mocy. Ci pierwsi ze względu na swoją siłową przewagę kontrolują zwykłych ludzi. Takie traktowanie nie podoba się księżniczce Savinie (Thora Birch). Dziewczyna nie popiera różnego traktowania ludzi ze względu na pochodzenie i pragnie, aby każdy miał godne warunki do życia. Jej wizja mija się z wyobrażeniem złego czarnoksiężnika Profiona (Jeremy Irons), który za wszelką cenę chce objąć władzę nad całym królestwem. Jego przeszkodą do tronu jest księżniczka Savine, dlatego Profion postanawia się jej pozbyć i swoim podwładnym wydaje rozkaz zabicia jej. Dzięki swoim magicznym mocom włada smokiem i pragnie stworzyć ich całą armię, aby pokonać Savinę, która również posiada magiczną moc. Profion nie spodziewa się jednak, że smok może oprzeć się jego czarom i w pewnym momencie wyrwać się spod jego kontroli. Zaskoczony czarnoksiężnik zabija smoka i zmuszony jest wymyślić inny plan. W momencie, gdy Profion szykuje spisek wysłany przez niego Damodar (Bruce Payne) z armią swoich ludzi poszukuje magicznego zwoju w zbiorach szkoły magii. W tym samym czasie w bibliotece dwóch rzezimieszków chce dokonać kradzieży, ale zostają przyłapani przez Marinę Pretensę (Zoe McLellan). Kiedy dziewczyna słyszy hałas nadchodzący z sąsiedniej Sali natychmiast się tam udaje, a wraz za nią uwiązani magiczną liną złodzieje: Snails (Marlon Wayans) i Ridley Freeborn (Justin Whalin). Cała trójka jest świadkiem zamordowania bibliotekarza, który nie chciał wyjawić informacji, gdzie znajduje się tajemniczy zwój. Na szczęście dziewczyna nie straciła zimnej krwi i czarami przywołuje do siebie magiczne zapiski. Nie ma czasu do stracenia. Tworząc tunel czasoprzestrzenny Marina, Snails i Ridley wymykają się gwardii Damodara. Ich niesamowita przygoda, pełna wyzwań i niebezpieczeństw dopiero się zaczyna. Nie wiedzą jeszcze, że to od nich zależeć będzie przyszłość całego królestwa Izmeru.