Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: source w ramowka_api_getVideo_newPlayPuls() (linia 58 z /hdd2/www/tvpuls/sites/all/modules/ramowka/ramowka_api/ramowka_api.module).
  • Notice: Undefined index: screenshot w ramowka_api_getVideo_newPlayPuls() (linia 59 z /hdd2/www/tvpuls/sites/all/modules/ramowka/ramowka_api/ramowka_api.module).

O filmie

1995, reż.John Lasseter

Głównymi bohaterami filmu są ulubione zabawki chłopca o imieniu Andy. Te po wyjściu człowieka z pokoju ożywają i zaczynają wieść życie pełne przygód, kłótni, zabaw i żartów. Ustabilizowaną sytuację w pokoju całkowicie zmienia nagłe pojawienie się nowej zabawki. Do m.in. pastereczki Bou, Pana Bulwy, Sierżanta i Reksa dołącza w dniu urodzin Andy’ego zarozumiały kosmonauta Buzz Astral. Ten chce wprowadzić w pokoju swoje porządki i narzucić wszystkim swoje zdanie. Buzz nagminnie zabiega także o względy Andy’ego, co irytuje dotychczasowego ulubieńca chłopca - kowboja Chudego - który czuje, że jego czas jako przywódcy pokoju zabawek powoli się kończy. Ciągła rywalizacja pomiędzy Chudym a Buzz Astralem budzi irytację pozostałych zabawek, które mają dość napiętej atmosfery. Sytuację zmienia przypadkowe trafienie zabawek do domu sąsiada Andy'ego, Syda, którego ulubioną rozrywką jest niszczenie rzeczy. Rywale muszą zjednoczyć siły w walce o przetrwanie.
"Toy Story" zdobył uznanie zarówno krytyki, jak i widzów. To pierwszy film pełnometrażowy stworzony całkowicie przy użyciu techniki komputerowej. Film, który zrewolucjonizował świat animacji. “Toy Story” zdobył 4 Oskary w kategoriach: najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza muzyka, najlepsza piosenka oryginalna i nagroda za szczególne osiągnięcie.