Śpiąca królewna

"Śpiąca Królewna" Walta Disneya to klasyczny film animowany o księżniczce Aurorze i wiszącej nad nią od urodzenia klątwie. 

Opis

"Śpiąca Królewna" Walta Disneya to klasyczny film animowany z fantastyczną muzyką skomponowaną przez Czajkowskiego. Jest adaptacją baśni, według wersji Charlesa Perraulta z XVII wieku, o księżniczce Aurorze i wiszącej nad nią od urodzenia klątwie. Mimo starań trzech wróżek - Flory, Fauny i Merryweather, przepowiednia się sprawdza i księżniczka zapada w sen. Według legend obudzić ją może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Książę Philip, uzbrojony w zaczarowaną tarczę mocy i miecz prawdy, podejmuje walkę z groźną Maleficent i jej siłami zła, by uratować śpiącą królewnę i żyć z nią długo i szczęśliwie.

Zobacz również

Kopciuszekdzisiaj, 17 kwietnia, 12:50

Klasyczna opowieść o Kopciuszku wzrusza po raz kolejny. Tym razem, zobaczymy ją w niezwykłej, muzycznej wersji, z udziałem gwiazd. 

Kopciuszek

Przygody Kubusia Puchatkadzisiaj, 17 kwietnia, 16:50

Magiczny film Walta Disneya zabiera nas do Stumilowego Lasu - świata Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół - Tygryska, Królika, Prosiaczka, Kłapouchego.

Przygody Kubusia Puchatka

Dwanaście prac Asterixadzisiaj, 17 kwietnia, 18:25

Największy koszmar Cezara – niezdobyta wioska Galów, być może już wkrótce stanie się przeszłością. Władca Rzymu wymyślił dla nich dwanaście prac. 

Dwanaście prac Asterixa