O filmie

2013, reż.

„Skubani” to świetna rozrywka niezależnie od wieku! Frank i Olo próbują powstrzymać ludzi przed jedzeniem indyków, bo przecież… indyka nikt nie tyka!
Franek to wyjątkowy indyk, który wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale także niezwykłą inteligencją. Jako jedyny z całego swojego stada zdaje sobie sprawę, że ludzie hodują ptaki tylko dlatego, żeby je potem… zjeść. Niestety nikt z jego stada nie wierzy w jego ostrzeżenia i czarne scenariusze. Gdy nadchodzi Święto Dziękczynienia, zgodnie z tradycją prezydent Stanów Zjednoczonych może ułaskawić jednego z indyków. Niespodziewanie wybiera Franka i tym samym chroni go przed trafieniem na świąteczny stół. Ocalony indyk zaczyna wieść spokojne życie, skupiając się tylko na dostawach przepysznej pizzy. Jego sielankę niespodziewanie przerywa wizyta indyka Olo, który za wszelką cenę chce uratować swój gatunek i zmienić bieg historii. W tym celu konstruują prowizoryczną maszynę czasu i przenoszą się do XVII wieku…
W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyły największe gwiazdy - Piotr Fronczewski i Cezary Pazura. Tego nie można przegapić!