Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Kraina obfitości

Młody chłopak Paul mieszka w małej mieścinie razem z rodzicami i młodszą siostrą. Codziennie ciężko pracuje, aby rodzina miała na chleb.

Opis

Młody chłopak Paul (Björn Böske) mieszka w małej mieścinie razem z rodzicami i młodszą siostrą. Codziennie ciężko pracuje, aby rodzina miała na chleb. Pewnego dnia do miasteczka przybywa człowiek, który twierdzi, że wrócił właśnie z krainy mlekiem i miodem płynącej. Opowiadając o tym przepięknym miejscu, rozdaje miejscowym słodkości. Wśród słuchaczy jest Paul i jego siostra Magda (Maria Matschke). Kiedy wracają do domu, opowiadają rodzicom co usłyszeli. Niestety za wyjawienie miejsca, gdzie znajduje się owa kraina obfitości, mężczyzna chce wysokiej zapłaty. Chłopak przekonany jest o uczciwości bajarza, ale rodzice, nauczeni własnymi doświadczeniami, nie wierzą w żadne jego słowo. Następnego dnia Magda budzi się z wysoką temperaturą, a Paul postanawia wyruszyć na poszukiwania tajemniczej krainy. Po kryjomu wymyka się z domu i wyrusza na wędrówkę. Przemierzając las, dociera pod ogromną skalną ścianę, przy której wypowiada magiczne słowa, mające otworzyć bramy Krainy Obfitości. Wypowiadane zaklęcie nie działa, ale Paul spotyka na swojej drodze mężczyznę, który mówi, że drogę do wymarzonego miejsca zna tylko widzący ślepiec. Niestety nikt nigdy go nie widział i mężczyzna nie wie, gdzie można go znaleźć. Paul mimo ostrzeżeń nieznajomego postanawia wyruszyć dalej. Droga staje się coraz bardziej niebezpieczna i prowadzi w głąb lasu. W gąszczu spotyka magiczne świetliki, które wyprowadzają Paula na bagna. Wołającego o pomoc chłopaka usłyszał staruszek, który okazał się poszukiwanym przez niego widzącym ślepcem. Staruszek wystawia chłopaka na próbę i zadaje mu zagadki, jeżeli Paul odpowie na wszystkie, dostanie dalsze wskazówki. Na szczęście bystry Paul podaje poprawne odpowiedzi i tym sposobem dostaje szansę dostania się do Krainy Obfitości. Kiedy w końcu udaje mu się przegryźć przez mur z kaszy manny jego oczom ukazuje się piękny widok. Zielona trawa, błękitne niebo i pełno smakołyków oraz bogactw. Przechadzając się po krainie, Paul poznaje sympatyczną Pralinę (Klara Deutschmann), która oprowadza go po okolicy i częstuje smakołykami. Czas płynie tam inaczej niż w świecie, z którego przybył Paul. Jego siostra wciąż odlicza dni i z wytęsknieniem oczekuje powrotu brata do domu. Czy Paul otoczony bogactwami i pysznościami zapomni o rodzinie i zostanie w Krainie Obfitości na zawsze? 

Zobacz również

Kopciuszekdzisiaj, 17 kwietnia, 12:50

Klasyczna opowieść o Kopciuszku wzrusza po raz kolejny. Tym razem, zobaczymy ją w niezwykłej, muzycznej wersji, z udziałem gwiazd. 

Kopciuszek

Przygody Kubusia Puchatkadzisiaj, 17 kwietnia, 16:50

Magiczny film Walta Disneya zabiera nas do Stumilowego Lasu - świata Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół - Tygryska, Królika, Prosiaczka, Kłapouchego.

Przygody Kubusia Puchatka

Dwanaście prac Asterixadzisiaj, 17 kwietnia, 18:25

Największy koszmar Cezara – niezdobyta wioska Galów, być może już wkrótce stanie się przeszłością. Władca Rzymu wymyślił dla nich dwanaście prac. 

Dwanaście prac Asterixa