Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Bajka o tym co wyruszył, by nauczyć się bać

Każdy z nas wie co to strach, ale uwierzcie, że był na świecie taki młodzieniec, który go nie czuł. Nie rozumiał jak można bać się pająków, ciemnego lasu, bagien...

Opis

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Bajka o tym co wyruszył, by nauczyć się bać opowiada historię o chłopaku, który był odważniejszy niż rycerze, a swój dar postanowił wykorzystać żeby uratować wyswobodzić zamek od duchów i demonów.

Każdy z nas wie, co to strach, ale uwierzcie, że był na świecie taki młodzieniec, który go nie czuł – Michel (Tim Oliver Schultz). Nie rozumiał jak można się bać pająków, ciemnego lasu, bagien i tych wszystkich rzeczy, które przerażają zwykłych ludzi. Niestety nie pomagały mu żadne próby straszenia, czy to przez ojca, czy nawet księdza. Za każdym razem pozostawał niewzruszony i czasami, ku zaskoczeniu innych, potrafił żartować z zaistniałej sytuacji. Pewnego dnia postanowił przejść się po lesie. Tam spotkał dziewczynę, ale jego zimnej krwi nie zmąciło nawet przyłożenie mu noża do gardła. Okazało się, że Elizabeth (Isolda Dychauk) jest księżniczką. Bardzo zaskoczyła ją odwaga Michela. Choć znali się tylko chwilę, to między Elizabeth a Michelem rodzi się przyjaźń. Niestety dziewczyna musi wracać do ojca. Na pożegnanie dostaje od chłopaka własnoręcznie zrobiony, niewielki instrument. Wraca do domu i opowiada ojcu historię o tym, jak w lesie spotkał księżniczkę. Podejmuje również decyzję, że wyruszy w świat, aby nauczyć się bać. W tym samym czasie księżniczka Elizabeth wraca do ojca. Nie mieszkają oni w zamku, ponieważ w jego murach czają się duchy i demony. Wkrótce przychodzi czas na wydanie Elizabeth za mąż. Przed kawalerami nietypowe zadanie. Rękę królewskiej córki zdobędzie śmiałek, który przepędzi z zamku złe moce. Wielu próbowało, jednak po powrocie z dworu zazwyczaj kończyli w celi, ponieważ postradali umysł. Król przestał wierzyć w to, że ktoś może pomóc mu odzyskać zamek. Nie wiedział, że w tym samym czasie Michel, ten który nie boi się niczego, przemierza bagna i lasy, aby nauczyć się bać. Na swojej drodze chłopak sptyka zombie, ale nawet one nie robią na nim wrażenia. Po długiej wędrówce chłopak dociera do knajpy, w której dowiaduje się, że jest miejsce, do którego nikt nie chce wejść, ponieważ jest aż tak bardzo przerażające. Chodziło o zamek, w którym grasują duchy i demony. Michel w końcu znajduje odpowiednie dla siebie zadanie. Czym prędzej udaje się do króla, aby oświadczyć, że ma zamiar przepędzić złe moce z zamku. Elizabeth jest zaniepokojona, wie co stało się z poprzednimi śmiałkami i nie chce, aby ten sam los spotkał Michela. Chłopak jest jednak uparty i zamierza już tej samej nocy udać się na spotkanie z duchami. Czy jednak w najmniej oczekiwanym momencie nie przeszyje go mrożący krew w żyłach strach? Czy dane mu jeszcze będzie zobaczyć Elizabeth?

Zobacz również

Żandarm z Saint-Tropezdzisiaj, 24 stycznia, 13:55

"Żandarm z Saint-Tropez" to kultowa komedia z genialnym Louis de Fuinnès w roli głównej! Usiądźcie całą rodziną przed telewizorem i przygotujcie się na wspaniałą zabawę. 

Żandarm z Saint-Tropez

Żandarm w Nowym Jorkudzisiaj, 24 stycznia, 15:55

Kiedy córka żandarma Cruchot w tajemnicy wyjeżdża do Nowego Jorku, może to oznaczać tylko kłopoty. „Żandarm w Nowym Jorku” to mnóstwo zabawy!

Żandarm w Nowym Jorku