Merida Waleczna

„Merida Waleczna” to nagrodzona Oscarem ® animacja ze studia Walt Disney Pictures o upartej i odważnej przyszłej królowej Szkocji, która za wszelką...

PULS2
  • Merida Waleczna
    dzisiaj, 17 kwietnia, 20:00D7 90 min.
  • Merida Waleczna
    jutro, 18 kwietnia, 11:30D7 90 min.

Opis

„Merida Waleczna” to nagrodzona Oscarem ® animacja ze studia Walt Disney Pictures o upartej i odważnej przyszłej królowej Szkocji, która za wszelką cenę nie chce utracić swojej niezależności. Znakomity film dla całej rodziny! Tytułowa Merida nie jest stereotypową księżniczką – gardzi dworską etykietą, potrafi strzelać z łuku, jest odważna i czasem aż nadto porywcza. Jej matka - królowa Elinor- stara się zrobić z niej arystokratkę i wpoić jej królewskie zasady, aby potrafiła w przyszłości objąć tron i godnie reprezentować kraj. To doprowadza do konfliktu między matką a córką. Merida ignoruje pradawne tradycje i nie zamierza zrezygnować ze swojej niezależności i wolności. Aby uniknąć zamążpójścia, podczas królewskiej uczty zbuntowana księżniczka wymyka się z zamku. Szuka pomocy u przedziwnej staruszki, ale przypadkowo jej nieprzemyślane życzenie sprowadza na królestwo klątwę. Merida musi naprawić swoje błędy, zanim będzie za późno… „Merida Waleczna” została uhonorowana Oscarem w kategorii „najlepszy film animowany”. W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyły największe gwiazdy z Andrzejem Grabowskim i Dorotą Segdą na czele.

Zobacz również

Kopciuszekdzisiaj, 17 kwietnia, 12:50

Klasyczna opowieść o Kopciuszku wzrusza po raz kolejny. Tym razem, zobaczymy ją w niezwykłej, muzycznej wersji, z udziałem gwiazd. 

Kopciuszek

Przygody Kubusia Puchatkadzisiaj, 17 kwietnia, 16:50

Magiczny film Walta Disneya zabiera nas do Stumilowego Lasu - świata Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół - Tygryska, Królika, Prosiaczka, Kłapouchego.

Przygody Kubusia Puchatka

Dwanaście prac Asterixadzisiaj, 17 kwietnia, 18:25

Największy koszmar Cezara – niezdobyta wioska Galów, być może już wkrótce stanie się przeszłością. Władca Rzymu wymyślił dla nich dwanaście prac. 

Dwanaście prac Asterixa