Kult

Szeryf Edward Malus kiedyś przyczynił się do śmierci małej dziewczynki, teraz pojawia się okazja, aby odkupić swoje winy. Czy mu się uda?

Opis

Kult to trzymający w napięciu thriller opowiadający historię szeryfa z niewielkiego amerykańskiego miasteczka, który zmaga się z traumatycznymi wspomnieniami z przeszłości. Czy przy okazji nowych, niespodziewanych wydarzeń uda mu się odkupić stare błędy? Koniecznie obejrzyjcie, aby się o tym przekonać.

Wiele lat temu szeryf Edward Malus (Nicolas Cage) zatrzymał do kontroli samochód, którym podróżowały matka z córką. Niespodziewanie w zaparkowany na poboczu pojazd należący do kobiety uderzyła ciężarówka, doszczętnie go niszcząc i powodując pożar, w którym kobieta i jej córka straciły życie. Teraz, po wielu latach od tego tragicznego wydarzenia, niespodziewanie w życiu szeryfa Malusa pojawia się była dziewczyna, Willow Woodward (Kate Beahan), z prośbą o pomoc w odnalezieniu jej córki Rowan (Erika-Shaye Gair), która zaginęła w nieznanych okolicznościach. W tym celu szeryf Malus udaje się do niewielkiego miasteczka na północno-zachodnim wybrzeżu USA. Na miejscu nie spotyka się z przychylnością tubylców, co zdecydowanie nie ułatwia mu poszukiwań. Wkrótce okazuje się, że mieszkańcy miasteczka są wyznawcami pewnego tajemniczego pogańskiego kultu. Uprawiają niebezpieczne seanse, w czasie których oddają cześć wyznawanym przez nich bóstwom. Szeryf Malus zaczyna podejrzewać, że córka jego byłej dziewczyny mogła zostać poświęcona w ofierze przez mieszkańców miasteczka  jednemu z bogów. Czy uda się uniknąć tragicznych wydarzeń? Czy szeryf dojdzie do prawdy i rozwiąże tajemnicę zaginięcia dziewczyny?