Dzień bałwana

Śnieg zasypuje małe miasteczko w stanie Nowy Jork. Radość dzieci wydaje się nie mieć końća. Jednak do czasu... Wkrótce ich wrogiem staje się drogowiec wraz ze swoim pługiem.

Opis

Tom Brandston (Chevy Chase) to meteorolog pracujący w jednej ze stacji telewizyjnych. Razem z żoną Laurą (Jean Smart) oraz dziećmi – 15-letnim synem Halem (Mark Webber) oraz 10-letnią córką Natalie (Zena Grey) oraz najmłodszym Randym (Connor Matheus) – mieszkają w niewielkim miasteczku Syracuse w stanie Nowy Jork. Pomimo astronomicznej zimy, do tej pory nie spadła tam nawet odrobina śniegu, za to jest nienaturalnie ciepło. To bardzo nie podoba się Nathalie i jej znajomym, którzy liczą zmianę pogody i wskutek tego zamknięcie szkoły. Niespodziewanie w końcu nadchodzi ten wielki dzień. Obfity śnieg zasypuje całe miasteczko. Radość dzieci nie ma końca, tym bardziej, kiedy dowiadują się, że szkoła zostaje zamknięta na jeden dzień. Zachwycona Natalie chce, aby ten dzień nigdy się nie kończył. Dorośli nie podzielają entuzjazmu dzieci – drogi są zasypane przez co Laura nie może dostać się do pracy i traci szansę na podpisanie ważnej umowy. Tymczasem Hal dowiaduje się, że dziewczyna, która mu się podoba – Claire Bonner (Emmanuelle Chriqui) – zerwała z chłopakiem. Młody Brandston postanawia wykorzystać okazję i umówić się z nią. Niespodziewanie radość dzieci zostaje zakłócona. Na ulicach pojawia się dozorca, który ma pozbyć się śniegu. Od razu staje się on ich największym wrogiem. Natalie i jej znajomi zrobią wszystko, żeby utrudnić mu pracę. Chcą, żeby dni wolne od szkoły trwały dłużej. Czy im się uda?

Zobacz również

Cafe Myszka - Cafe Szwarcdzisiaj, 24 stycznia, 9:35

W Halloween mają miejsce przedziwne rzeczy. Tym razem w domu Myszki Miki zjawiają się złoczyńcy z filmów Disneya i chcą przejąć jego dom.

Cafe Myszka - Cafe Szwarc

Mickey, Donald, Goofy: Trzej...dzisiaj, 24 stycznia, 10:55

Zabawa dla wszystkich, wszystko dla zabawy! Ta zasada obowiązuje w nowym i jednocześnie pierwszym pełnometrażowym filmie, w którym występują razem takie...

Mickey, Donald, Goofy: Trzej Muszkieterowie

Szeregowiec Dolotdzisiaj, 24 stycznia, 12:30

Opowieść o gołębiu pocztowym próbującym dostać się do elitarnej jednostki RAFu noszącej w czasie II wojny światowej wiadomości dla Aliantów.

Szeregowiec Dolot