Dracula

„Dracula” to niesamowity film poruszający najgłębsze emocje. Znajdziemy tu elementy grozy, śmierć i rozpaczliwą walkę o miłość.

Opis

Jest XV wiek. Książe Vlad Dracula (Gary Oldman) bierze udział w krucjatach, żeby obronić naród przed groźnymi Turkami. W swoim zamku pozostawia piękną ukochaną Elisabeth (Winona Ryder). Pewnego dnia kobieta otrzymuje informację, że Vlad nie żyje. Jest zrozpaczona i popełnia samobójstwo. Po jej śmierci okazuje się jednak, że wiadomość była kłamstwem podstępnie przekazanym przez wrogów księcia. Kiedy po długiej walce Vlad wraca do domu i dowiaduje się o śmierci ukochanej jest załamany i wściekły. W szale niszczy kaplicę, w której leży ciało Elisabeth i postanawia pomścić jej śmierć. Wyrzeka się wiary w Boga za co zostaje srogo ukarany. Od tej pory będzie żył samotnie jako rządny krwi wampir. Żeby żyć i znowu być młodym, musi zabijać. Śmierć innych to jego jedyna szansa… Nagle akcja przenosi się do XIX wieku. Do mrocznej Transylwanii przybywa Jonathan Harker (Keanu Reeves), który ma sprzedać jedno z podlondyńskich opactw starszemu księciu… Draculi. Młodzieniec nie zdaje sobie sprawy z jego prawdziwego oblicza. Kiedy w czasie rozmowy z prawnikiem Dracula przypadkiem natrafia na zdjęcie narzeczonej Harkera – Miny Murray (Winona Ryder) w jego życiu następuje przełomowy moment. Dziewczyna niesamowicie przypomina zmarłą przed stuleciami Elisabeth. Budzą się uśpione w nim przed wiekami emocje i potrzeba miłości. Postanawia działać i za wszelką cenę zdobyć dziewczynę, która nieświadomie staje się ofiarą groźnego wampira. Dracula postanawia wyeliminować każdego, kto stanie mu na drodze do szczęścia. Zamyka Jonathana na miesiąc w swoim zamku, zabija załogę statku do Anglii i przybiera ciało młodego i przystojnego mężczyzny. Z każdym kolejnym krokiem jest coraz bliżej Miny. W międzyczasie rozgrywa się polowanie na groźnego wampira. Dowodzi nim profesor Abraham van Helsing (Anthony Hopkins). Dla mężczyzny starcie z Draculą jest niezwykle ważne. Przeżyć i osiągnąć swój cel może tylko jeden z nich…

Dracula to niesamowity film poruszający najgłębsze emocje. Znajdziemy tu elementy grozy, śmierć i rozpaczliwą walkę o miłość.