Jesteś tutaj

TELEWIZJA PULS I MINISTERSTWO ŚRODOWISKA WSPÓLNIE PROMUJĄ EKOLOGICZNY STYL ŻYCIA!

Do edukacyjnej akcji, prowadzonej przez Telewizję Puls we współpracy z Ministerstwem Środowiska, zaangażowali się również producenci wykonawczy seriali TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw” i „Rodzinny interes”. Kampania odbędzie się na antenie TV Puls w listopadzie i obejmie m.in. wybrane odcinki seriali.

Ideą kampanii jest promocja ekologicznego stylu życia, budowanie świadomości społecznej, że każdy z nas ma wpływ na środowisko, a zmiany należy zaczynać od siebie. Widzowie przekonają się, jak nasze codzienne zachowania mogą wpływać na lepszą jakość powietrza oraz dlaczego tak istotna jest właściwa segregacja odpadów.

Z dwóch odcinków seriali Lombard. Życie pod zastaw (premiera: 8 i 13 listopada, 19:00) oraz Rodzinny interes (premiera: 15 i 18 listopada, 17:00) widzowie TV Puls dowiedzą się m.in. w jaki sposób prawidłowo segregować odpady oraz że posegregowane odpady to wartościowe surowce wtórne. Widzowie uzyskają też informację na temat programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego można przeprowadzić termomodernizację domu jednorodzinnego oraz wymienić przestarzały piec na ekologiczny model.

- Seriale „Lombard. Życie pod zastaw” oraz „Rodzinny interes” dostarczają Widzom Telewizji Puls dobrej rozrywki i ciekawych historii – a przy okazji mogą uwrażliwiać na istotne dla nas wszystkich kwestie. W listopadzie postanowiliśmy zaangażować się w kampanię Ministerstwa Środowiska i w kilku odcinkach naszych seriali pokazać, jak ważne jest dbanie o nasze największe wspólne dobro – naszą planetę – powiedział Prezes Zarządu Telewizji Puls, Dariusz Dąbski.

- Cieszymy się, że mamy możliwość gościć w tak lubianych przez widzów serialach z edukacyjnym przekazem, dzięki któremu wspólnie zabiegamy o lepsze warunki życia dla nas i naszych dzieci - uważa Pani Magdalena Słoma, Dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji w Ministerstwie Środowiska.

 

Premiery odcinków promujących ekologię:

  • serial „Lombard. Życie pod zastaw”:

 

odc. 246 – piątek 8 listopada, godz. 19:00

odc. 249 – środa 13 listopada, godz. 19:00

 

  • serial „Rodzinny interes”:

 

odc. 83 – piątek 15 listopada, godz. 17:00

odc. 84 – poniedziałek 18 listopada, godz. 17:00