Spartakus: Zemsta

Gladiatorzy, ze Spartakusem na czele, po zabiciu Batiatusa, uciekają z Ludus. Ich bunt zaczyna siać postrach w sercu Republiki Rzymskiej już od pierwszego...

Oglądaj w

TV Puls
  • Większe dobro (odc. 3, sezon 2)
    dzisiaj, 21 września, 23:55
  • Z pustymi rękoma (odc. 4, sezon 2)
    dzisiaj, 21 września, 1:00
  • Libertus (odc. 5, sezon 2)
    piątek, 28 września, 1:20

W najbliższym odcinku

Większe dobro (sezon 2, odc. 3)

Jeden z niewolników umiera. Tuż przed śmiercią mówi Agronowi i Nasirowi, że Naevia żyje. Agron, który jest zdania, że próba uwolnienia Naevii przyczyni się do śmierci wszystkich rebeliantów mówi Crixusowi, że Naevia nie żyje. W Kapui Ashur torturuje Oenomausa, by uzyskać informacje na temat Spartakusa i jego ludzi. Bezskutecznie. Lucretia sugeruje Ashurowi użycie innych sposobów, by zmusić Oenomausa do mówienia. Następnie Oenomaus niechcący wyjawia cel rebeliantów udania się na południe w poszukiwaniu Naevii. Crixusowi udaje się dotrzeć do ukochanej. Niestety, żołnierze Glabera są tuż za nimi.

Z pustymi rękoma (sezon 2, odc. 4)

Ilithyia sugeruje Glaberowi, by wydać przyjęcie na cześć Variniusa. Młoda Seppia pyta Lucretie o radę w szukaniu dla siebie przyszłego męża. Jej uwaga jest skupiona na Variniusie, co powoduje zazdrość Ilithyi. Ilithyia, sfrustrowana z powodu zaniedbywania przez Glabera, obmyśla plan. Dzięki niemu chce zakończyć swoje małżeństwo i związać się z Variniusem. Grupa Spartakusa zmniejsza się z dnia na dzień. Dochodzi do ostatecznej walki do której stają Spartakus, Mira, Naevia i Nasir. Ilithyia nakrywa swojego ojca w łóżku z Lucretią.

Libertus (sezon 2, odc. 5)

Spartakus spotyka Luciusa, który daje mu schronienie oraz przekazuje informacje dla rebeliantów. Mówi Spartakusowi, że trzech pojmanych rebeliantów zostanie zabitych na arenie. Jednym z nich ma być Crixus. Spartakus obmyśla plan uratowania Crixusa i pozostałych. Tymczasem do Kapui powraca Gannicus, który chce, by Oenomaus zginął śmiercią honorową na arenie. Nie wie, że Oenomaus zna prawdę o jego romansie z Melittą. Ilithyia chce dokonać aborcji. Lucretia jej to odradza. Następnie Lucretia, poprzez Ashura, przekazuje Glaberowi zamiary jego żony. Podczas kłótni z mężem Ilithyia przyznaje, że ich małżeństwo jest skończone i planuje związać się z Variniusem. Po rozpoczęciu walki Oenomaus zaciekle atakuje Gannicusa. Na arenie pojawia się ogień. Gdy arena ostatecznie upada, wiekszość widzów ucieka. Spartakus i Agron atakują pozostałych gladiatorów i strażników. Uciekają razem z Gannicusem, Crixusem i Oenomausem. Tuż przed ucieczką Spartakus rzuca oszczepem, który rani Glabera. Senator Albinius zostaje uwięziony pod gruzami i umiera. Widzi to Glaber, który następnie okłamuje swoją żonę mówiąc jej, że jej ojciec został zabity przez Spartakusa.

Dokonane wybory (sezon 2, odc. 6)

Glaber poddaje testowi Ashura, by sprawdzić jego lojalność. Następnie próbuje połączyć siły z Seppiusem i jego grupą najemników. Lucretia zostaje zgwałcona przez Ashura. Gannicus drwi ze Spartakusa i mówi, że on i jego ludzie walczą o przegraną sprawę. Naevia nie chce zbliżyć się do Crixusa. Crixus natomiast nie jest w stanie wybaczyć Agronowi, że ten okłamał go mówiąc mu o śmierci ukochanej. Lucius pomaga w szkoleniu rebeliantów. Ashur zostaje wysłany przez Glabera na poszukiwanie najbardziej brutalnych byłych gladiatorów. Mapa z planami i ostatnie pieniądze rebeliantów znikają. Spartakus i Agron oskarżają o kradzież Gannikusa. Dochodzi między nimi do walki.

Opis

Gladiatorzy, ze Spartakusem na czele, po zabiciu Batiatusa, uciekają z Ludus. Ich bunt zaczyna siać postrach w sercu Republiki Rzymskiej już od pierwszego odcinka drugiej serii Spartakus: Zemsta. Claudius Glaber wraz ze swoimi wojskami zostaje wysłany do Kapui, by powstrzymać rosnącą w siłę grupę wyzwolonych niewolników. Spartakus bedzie musiał dokonać wyboru między własną potrzebą zemsty na człowieku, który przyczynił się do potępienia i śmierci jego żony, a poświęceniem niezbędnym do utrzymania siły swojej armii... W drugim sezonie powracają bohaterowie znani z pierwszej części: Lucy Lawless jako Lucretia, Peter Mensah jako Oenomaus, Manu Bennett jako Crixus, Nick E. Tarabay jak Aszur, Viva Bianca jako Ilithyia i Craig Parker jako Gajusza Klaudiusza Glaber.