Rodzinny interes

Akcja rozgrywa się w warsztacie samochodowym i salonie kosmetycznym. Oba biznesy prowadzą zaprzyjaźnione ze sobą rodziny – Majewscy i Wrzoskowie.

Oglądaj w

TV Puls
 • Rodzinne porachunki (odc. 58, sezon 2)
  dzisiaj, 12 lipca, 5:00N12 45 min.
 • Wariatka (odc. 57, sezon 2)
  jutro, 13 lipca, 16:00N12 45 min.
 • Rodzinne porachunki (odc. 58, sezon 2)
  jutro, 13 lipca, 17:00N12 45 min.
PULS2
 • Ponad prawem (odc. 54, sezon 2)
  wczoraj, 11 lipca, 2:55N12 45 min.
 • Walka o życie (odc. 55, sezon 2)
  wczoraj, 11 lipca, 3:55N12 45 min.
 • Amerykański sen (odc. 56, sezon 2)
  dzisiaj, 12 lipca, 1:25N12 45 min.

Oglądaj online

Postaci

Elżbieta Wrzosek

Elżbieta Wrzosek

Żona Ryszarda

Razem z przyjaciółką Jolą prowadzi salon kosmetyczny „Bella Ella”, którego nazwa pochodzi od jej imienia. Lubi zarządzać firmą. Wszystko wie najlepiej, tym samym przypisuje sobie często rolę przywódcy – co nie zawsze podoba się Joli. 

Krótko trzyma Ryszarda. Jest władcza i zazdrosna - zwłaszcza o księgową z firmy męża, Violę. Bywa przytłaczająca dla córki Mirelli. 

Dynamiczna i temperamentna. 

 

Mirella Wrzosek

Mirella Wrzosek

Jedyna córka Ryszarda i Eli

Skończyła technikum fryzjerskie, ale nie czuje, że to jej powołanie. Ma bardzo dobrą relację z ojcem, któremu zwierza się z problemów. Matka ją dominuje - nie wierzy, że Mirella ma pomysł na siebie, dlatego wciąż próbuje układać jej życie. Przez to dziewczyna czuje się zagubiona. 

Skrycie marzy o wielkiej, prawdziwej miłości. 

 

Wojciech Majewski

Wojciech Majewski

Wychowanek tego samego domu dziecka co Ryszard

Mąż Joli i ojciec 17–letniego Sebastiana. 

Pełnił wysokie stanowisko w fabryce samochodów, ale praca wyniszczyła go psychicznie przez ciągły stres. Z dnia na dzień rzucił posadę i razem z Ryszardem otworzył warsztat samochodowy. Ma żyłkę biznesową - tam, gdzie widzi okazję, korzysta z niej, często zanim skonsultuje się z Ryszardem. W ostatnich odcinkach pierwszego sezoniu dowiedział się, że jego matka żyje. 

Urokliwy, temperamentny, czasem porywczy. Podoba się kobietom. 

 

Jola Majewska

Jola Majewska

Żona Wojtka

Miała ambitne plany na przyszłość, jednak od pierwszego wejrzenia zakochała się w Wojtku i jemu podporządkowała swoje życie. 

Wspólniczka i przeciwieństwo Eli. Bardzo dobra fryzjerka, ale przez swój brak zorganizowania drażni Elżbietę. Na tym polu dochodzi do częstych mini konfliktów między kobietami. 

Ma bardzo dobrą relację z Mirellą, co jest powodem skrywanej zazdrości ze strony Elżbiety. Martwi się o syna Sebastiana, jednak ma z nim lepszy kontakt niż Wojtek. 

Klientki bardzo ją lubią i często się jej zwierzają. 

Sebastian Majewski

Sebastian Majewski

Nastoletni syn Wojtka i Joli

Przechodzi okres buntu, a jego rodzice wciąż zderzają się z jego wybrykami. Chodzi własnymi drogami, wymyka się wszelkim regułom i zasadom. Tak próbuje zwrócić na siebie uwagę ojca, z którym ma niełatwą relację. Skrycie zakochany w córce przyjaciół swoich rodziców, Mirelli.

 

Bronisław Majcherek

Bronisław Majcherek

Pracownik warsztatu „Majewski i Wrzosek”

Oddany swoim szefom, jest jak członek rodziny. Ma bardzo dobrą relację z młodszym mechanikiem, Dawidem.

Znany ze swoich śmiesznych powiedzonek, np.: „gdzie kucharek 6, tam 007 zgłoś się”, „tym chata bogata, co ukradnie tata”, „na pochyłe drzewo to Salomon nie naleje”, „jak sobie pościelisz, to mnie zawołaj”, „cicha woda po kisielu”, „kto pod kim dołki kopie, ten szybko awansuje”. Wdowiec, często wspomina swoją żonę Halinę. 

 

Dawid Rączka

Dawid Rączka

Młodszy pracownik warsztatu

Jeszcze się uczy pod okiem Bronka, częściej asystuje przy naprawach niż dostaje coś samodzielnego. Wesoły i pogodny, w rzeczywistości ma trudną sytuację w domu, z której nikomu się nie zwierza. Atrakcyjny, dobrze zbudowany, ma duże powodzenie u płci przeciwnej. Lubi się zabawić, ale nie wykorzystuje dziewczyn. Wciąż czeka na prawdziwą miłość. 

Violetta Zajączkowska

Violetta Zajączkowska

Księgowa warsztatu samochodowego

Bardzo atrakcyjna, przesadnie eksponuje swoją kobiecość. Drapieżna z wyglądu, zawsze wyzywająco ubrana i umalowana. 

Lubi robić wrażenie na mężczyznach - to daje jej poczucie pewności siebie. Na złość Eli próbuje uwieść Ryszarda. Nie ma zbyt dobrej relacji z drugim właścicielem warsztatu – Wojtkiem. 

Sprytna i przebiegła. 

 

Klaudia Zubczyk

Klaudia Zubczyk

Pomoc fryzjerska w salonie Eli i Joli, stylizuje paznokcie

Dobry pracownik, ale zdarzają się jej wpadki. Często pochłania ją zawartość telefonu – media społecznościowe, komunikatory itp. Klaudia została wychowana przez swoją babcię. Mieszka w mieszkaniu po niej i utrzymuje się ze skromnej pensji manikiurzystki oraz pomocy w „Bella Ella”. 

Wesoła i wygadana. 

 

Dariusz Witter

Dariusz Witter

Popularny aktor

znany szerszej publiczności z udziału w filmach i serialach. Wraz z żoną Anną przeprowadził się na przedmieścia, aby odpocząć od show biznesu. Kocha dobre i drogie samochody. Często pojawia się w warsztacie „Majewski i Wrzosek”, aby móc pełniej rozwijać swoją pasję, jaką jest motoryzacja. 

Celebryta o dobrym sercu, nie brak mu fantazji i splendoru.

 

Bożena

Bożena

Matka Wojtka. Oboje nie wiedzieli o swoim istnieniu. Jak wpłynie to na ich relacjie w drugiem sezonie? 

Ciotka Jadwiga

Ciotka Jadwiga

Przyjeżdża niespodziewanie do Majewskich i podaje się za siostrę matki Wojtka.

Wywołuje niemały szok, ponieważ Wojtek i jego rodzina żyją w przekonaniu, że mężczyzna nie ma żadnej rodziny.  Nie lubią się z Jolą, co niejednokrotnie prowadzi do kłótni. Jadwiga staje też pomiędzy małżonkami. Wojtek ma do niej duży sentyment. To w końcu jego jedyna rodzina.

Ryszard Wrzosek

Ryszard Wrzosek

Wychował się w domu dziecka

Od zawsze marzył o pełnej i prawdziwej rodzinie. Od najmłodszych lat opiekuńczy w stosunku do innych - owocem tej postawy jest przyjaźń z innym wychowankiem tego samego domu dziecka, Wojtkiem. Razem z nim prowadzi warsztat samochodowy „Majewski i Wrzosek”. Dowiedział się niedawno, że jego bratem jest Dariusz Witter. 

Zdominowany przez swoją żonę Elżbietę. Mają 25-letnią córkę Mirellę. 

Ciepły, stabilny i opanowany. Nieco naiwny i  łatwowierny. 

W najbliższym odcinku

Ponad prawem (sezon 2, odc. 54)

Do warsztatu „Majewski & Wrzosek” przyjeżdża 46-letnia Urszulaz uszkodzonym samochodem. Zachowanie klientki wzbudza niepokój mechaników. Bronek (Roman Szczeblewski) podejrzewa, że kobieta jest pod wpływem alkoholu. Okazuje się, że właścicielka samochodu wierzy, że znajduje się pod specjalną ochroną i nie musi przestrzegać prawa. W salonie „Bella Ella” do randki w ciemno przygotowuje się 22- letnia Paulina. Dziewczyna umówiła się z chłopakiem poznanym przez internet. Klaudia (Andrea Lasota) jest zachwycona pomysłem, ale Jola (Marta Zgutczyńska) i Ela (Katarzyna Taracińska-Badura) zalecają ostrożność. Ryszard (Ireneusz Dydliński) żegna się ze współpracownikami i prosi by w warsztacie zastąpił go brat, Dariusz Witter (Dariusz Kordek).

Walka o życie (sezon 2, odc. 55)

40-letnia Iwona prosi właścicielki salonu „Bella Ella”, by mogła zostawić u nich ulotki. Kobieta jest matką 6-letniej Samanty, która porusza się na wózku inwalidzkim. Fryzjerki pomagają matce w zbiórce pieniędzy przeznaczonych na leczenie dziecka. Jednak wkrótce okaże się, że największym problemem będzie dla Iwony osoba, która powinna być dla niej wsparciem. W warsztacie „Majewski & Wrzosek” pojawia się 27-letni Artur, który najpierw zleca wykonanie przeglądu samochodu i wymianę starych części, a następnie stara się udowodnić, że usługa nie została wykonana. Viola (Magdalena Modra-Krupska) dostaje wiadomości, których się nie spodziewała. Kobieta prosi o urlop, by wyjaśnić kilka zaległych spraw.

Amerykański sen (sezon 2, odc. 56)

Grzegorz, po wieloletnim pobycie w Stanach Zjednoczonych, przyjeżdża do Polski. Zatrzymuje się u swojego brata Irka. Ten ze zdziwieniem odkrywa, że jego starszy brat strasznie się „zamerykanizował” – ciągle wtrąca angielskojęzyczne powiedzonka, porównuje warunki życia, na wszystko narzeka. Miarka się przebiera, gdy Irek przypadkowo niszczy ukochany samochód Grzegorza – Forda Mustanga. Tymczasem Jola (Marta Zgutczyńska) farbuje włosy jednej z klientek. Wkrótce fryzjerka zaczyna narzekać na dziwne objawy. Podejrzewa, że może być uczulona na farbę do włosów. Czy ta przypadłość uniemożliwi jej dalsze wykonywanie zawodu? A może przyczyna jest inna? Wojtek (Marek Krupski) razem z Witterem (Dariusz Kordek) decydują się kupić oldtimera, co ma być początkiem nowego wspólnego biznesu. Witter jest przybity z powodu zbliżającego się rozwodu, ale zakup auta trochę go podnosi na duchu. Mirella (Marlena Burian) jest w trasie koncertowej z Dragonem. Stała się menadżerem piosenkarza, ale ilość obowiązków ją przytłacza…

Wariatka (sezon 2, odc. 57)

Janek z Magdą od niedawna są parą. Pewnego dnia udają się do salonu „Bella Ella”, w którym spotykają byłą dziewczynę Janka, Annę. Ta oznajmia mu, że jest z nim w ciąży. Tymczasem Magda dostaje smsy z pogróżkami, niedługo potem zostaje pobita. Czy za tragicznymi wydarzeniami kryje się zdradzona przez mężczyznę kobieta? Do warsztatu „Majewski & Wrzosek” przychodzi 70-letnia Barbara. Kobieta w ramach wdzięczności za naprawę wnuczkowi samochodu przynosi mechanikom ciastka. Barbara zaczyna pojawiać się w warsztacie coraz częściej, a motywy, które nią kierują są coraz bardziej niejasne. Wojtek (Marek Krupski) odkrywa, że oldtimer, którego zakupili z Darkiem (Dariusz Kordek) nie jest oryginalny. Ela (Katarzyna Taracińska-Badura) dowiaduje się o nierentownej transakcji Wojtka i Darka. Postanawia reagować, żeby ochronić rodzinny interes.

Rodzinne porachunki (sezon 2, odc. 58)

Do Wojtka (Marek Krupski) przychodzi Jacek i prosi o pracę w warsztacie. Mężczyzna wyszedł z aresztu, do którego trafił po oskarżeniu go o morderstwo. Kilka miesięcy wcześniej żona Jacka została zamordowana i to on stał się głównym podejrzanym. Wojtek pomaga koledze stanąć na nogi i poznać prawdę o losach jego zmarłej żony. W salonie „Bella Ella” po raz kolejny pojawia się Piotr – młody i bardzo popularny aktor, którego życie prywatne jest na celowniku prasy. Pod wpływem fryzjerek mężczyzna decyduje się odkryć prawdę, która mogła go wiele kosztować. Ela (Katarzyna Taracińska-Badura) próbuje odnaleźć się w zarządzaniu warsztatem ”Majewski & Wrzosek”, ale nie jest to dla niej łatwe. Również Viola przeżywa trudne chwile, gdyż jej relacje z córką nie układają się najlepiej.

Zaginiony (sezon 2, odc. 59)

W salonie „Bella Ella” zjawia się Ilona. Kobietaprzygotowuje się do uroczystej kolacji, podczas której chce oznajmić swojemu partnerowi, że spodziewa się dziecka. Niestety, ta wiadomość nie jest powodem do radości ani dla jej partnera Bartka, ani dla starszej córki – Poli. Dziewczynka wciąż czeka na ojca, który zaginął kilka lat temu. Malwina prosi o naprawę samochodu, który należy do jej chłopaka, Adama. Młody mężczyzna wścieka się, że jego dziewczyna uszkodziła samochód. Źle ją traktuje, a to wzbudza sprzeciw Bronka (Roman Szczeblewski) i Dawida (Patryk Janas). Mechanicy pomagają dziewczynie nie tylko zakończyć związek, ale i przyznać się do słabości, o której mało kto wie. Jola (Marta Zgutczyńska) dojrzewa do decyzji , że chciałaby mieć drugie dziecko. Z tym pomysłem nie zgadza się jednak Wojtek (Marek Krupski).

Kurier (sezon 2, odc. 60)

Do warsztatu „Majewski & Wrzosek” przyjeżdża kurier Michał, któremu psuje się samochód. Okazuje się, że auto musi zostać w warsztacie do następnego dnia. Mężczyzna jest zrozpaczony, jeśli nie dostarczy paczek do klientów, może stracić pracę. Sprawa komplikuje się, kiedy kurier gubi jedną z przesyłek, a jego żona z córką po wypadku trafiają do szpitala. Poza tym Bronek (Roman Szczeblewski) zwraca uwagę na dziwne i niepokojące zachowanie kuriera. Co jest tego przyczyną? Tymczasem do „Bella Ella” przychodzi ciotka Jadwiga (Teresa Gałczyńska), która proponuje, że zostanie managerkąsalonu. . Jak się okazuje, praca znacząco różni się od jej wyobrażeń. Jakie stanowisko Jadwidze zaproponują Jola (Katarzyna Taracińska-Badura) i Ela (Marta Zgutczyńska)? Czy ciocia podoła nowym obowiązkom? Ela wprowadza się do warsztatu i zajmuje biurko Violi (Magdalena Modra-Krupska). Domaga się wglądu do wszystkich dokumentów i chce wprowadzić swoje zasady pracy, co prowadzi do konfliktu z księgową. Po której stronie konfliktu stanie Wojtek (Marek Krupski)? Co się wydarzy w domu Wittera (Dariusz Kordek), kiedy Ela przyjdzie się wyżalić na sytuację w warsztacie?

Hipiska (sezon 2, odc. 61)

W salonie „Bella Ella” po 20 latach ponownie krzyżują się drogi dwóch kobiet. Szybko okazuje się, że losy przyjaciółek ze szkolnej ławy potoczyły się zupełnie inaczej. Jedna pnie się po szczeblach kariery w dużej korporacji, natomiast druga bardziej niż pieniądze ceni ideały i wolność osobistą. Karierowiczka ulega urokowi życia wyzwolonej idealistki i pod jej wpływem zaczyna rozważać życiową rewolucję. Czy ta przyjaźń na pewno wyjdzie jej na dobre? Tymczasem w warsztacie pojawia się wyjątkowo trudny klient z żoną i 4-letnim synkiem. Mężczyzna nawet nie stara się ukryć, że samochód jest dla niego ważniejszy niż rodzina. W rodzinie Dawida (Patryk Janas) nie dzieje się najlepiej. Matka od dłuższego czasu unika z nim kontaktu i odwołuje spotkania. Zaniepokojony tym zachowaniem postanawia złożyć jej niezapowiedzianą wizytę. Wygląda na to, że rodzinny koszmar wraca…

Senior rajdowiec (sezon 2, odc. 62)

Antoni jest wdowcem, który postanawia spełnić swoje młodzieńcze marzenia i wziąć udział w rajdzie samochodowym. Oddaje swoje auto w ręce mechaników, by przygotowali je do udziału w zawodach. Córka mężczyzny jest przeciwna planom ojca i zmusza go do wycofania się z imprezy. Starszy pan poznaje prawdziwe powody zachowania kobiety, a dzięki pomocy Dariusza Wittera (Dariusz Kordek) przekonuje się, że stać go na lepsze życie. W salonie „Bella Ella” zjawia się młoda matka, Kinga. Kobieta zwierza się, że jej życie skupione jest nie tylko na dziecku, ale przede wszystkim na teściowej, Krystynie, która wymaga opieki. Jadwiga (Teresa Gałczyńska) podejrzewa, że kobieta jest ofiarą manipulacji, więc zachęca ją do poszukania pracy i wyjścia z domu. Pracownicy i właściciele warsztatu dowiadują się, że Viola (Magdalena Modra-Krupska) jest matką nastoletniej dziewczynki, Leny (Mia Krupska).

Podglądacz (sezon 2, odc. 63)

Dzięki akcji reklamowej przeprowadzonej przez Jadwigę w salonie „Bella Ella" poznają się Jacek i Laura. Znajomość między młodymi ludźmi nie jest jednak tak romantyczna, jak przypuszczały fryzjerki salonu. Do tego niezbędna będzie interwencja, by rozwiązać rodzinny problem mężczyzny. Tymczasem w warsztacie „Majewski i Wrzosek” zjawiają się młode dziewczyny, których samochód uległ awarii. Usterka bardzo irytuje szczególnie Elę (Katarzyna Taracińska-Badura). Dlaczego? Jola (Marta Zgutczyńska) namawia Wojtka (Marek Krupski) na drugie dziecko. Kobieta ponownie pragnie zostać matką, ale tego pomysłu nie popiera jej mąż.

Food truck (sezon 2, odc. 64)

Adam jest kucharzem i prowadzi foodtruck – „restaurację na kółkach”. Niestety, ktoś regularnie niszczy jego pojazd. Czy za procederem stoi właściciel konkurencyjnej restauracji? I kim jest tajemnicza Iwona, podająca się za żonę Adama? Tymczasem Ela (Katarzna Taracińska-Badura) jest świadkiem kłótni pomiędzy Witterem (Dariusz Kordek) i jego żoną Anną. Kobieta postanawia pocieszyć przybitego rozwodem przyjaciela. Zaprasza go do salonu na zabiegi kosmetyczne. Pomiędzy tą dwójką zaczyna rodzić się wyjątkowa nić porozumienia.

Historia z przeszłości (sezon 2, odc. 65)

Jola przyjeżdża obciąć chorego na Alzheimera 70-letniego Albina. W domu poznaje jego córkę Kasię oraz młodego dziennikarza Marka, który zamierza spisać historię nieżyjącej żony 70-latka. Okazuje się, że kobieta była zasłużoną dla lokalnej społeczności nauczycielką. Kasia i Marek zbliżają się do siebie, co nie podoba się mężowi kobiety. Czy niespodziewane pojawienie się dziennikarza zburzy małżeństwo Kasi? Tymczasem w warsztacie „Majewski i Wrzosek” pojawia się nowy pracownik, 18-letni Rafał. Chłopak został zatrudniony na okres próbny. Okazuje się, że zna się na samochodach i na mechanice, a szefowie są z niego zadowoleni. Jednak Dawid (Patryk Janas) nie ufa Rafałowi i oskarża go o działanie na niekorzyść warsztatu. Czy podejrzliwość Dawida wynika z zazdrości czy też ma poważne podstawy? Z kolei w rodzinnym domu Dawida dochodzi do awantury, podczas której ojciec po raz kolejny bije matkę. Młody mężczyzna wzywa policję i zawozi Justynę na SOR, na którym poznaje atrakcyjną lekarkę – Ewę…

Ból głowy (sezon 2, odc. 66)

Do warsztatu „Majewski i Wrzosek” przyjeżdża 35-letni Grzesiek, który oddaje do przeglądu samochód swojej siostry, Moniki. Mężczyzna pomaga kobiecie, ponieważ jej mąż tygodniami przebywa za granicą. Gdy Bronka (Roman Szczeblewski) zaczyna boleć głowa, Grzesiek proponuje mu leki od szwagra. Niestety wkrótce mechanik, trafia do szpitala. Czy zawiniły tajemnicze leki? Tymczasem w salonie „Bella Ella” Jadwiga wciela w życie swój kolejny pomysł, który ma stać się hitem wśród klientów. Robi to jednak w tajemnicy, więc niczego nieświadoma Jola (Marta Zgutczyńska) zauważa, że salon zaczynają niespodziewanie odwiedzać tłumy panów… Co takiego wymysliła Jadwiga? Viola (Magdalena Modra-Krupska) przeżywa kolejne spotkanie z Borysem, który nie zamierza odpuścić. W obronie kobiety staje Wojtek (Marek Krupski). Pomiędzy mężczyznami dochodzi do bójki.

Troska ojca (sezon 2, odc. 67)

Do warsztatu „Majewski i Wrzosek” przyjeżdżają na quadach dwie nastolatki – Milena i Kaja. Quad Mileny jest uszkodzony – dziewczyna twierdzi, że wjechała nim w ogrodzenie i prosi o szybkie sprawdzenie pojazdu. Za względu na ilość pracy w warsztacie nie jest to możliwe od ręki. Nastolatki zostawiają więc quady i idą na spacer. Tymczasem do warsztatu przyjeżdża zdenerwowany kierowca – Andrzej, któremu z podporządkowanej drogi wjechał pod auto quad i uszkodził zderzak. Zanim jednak kierowca zdążył zareagować, prowadzący quada uciekł. Chwilę później do warsztatu wracają nastolatki, a Andrzej zauważa quada Mileny i jest pewny, że… to ten pojazd zajechał mu drogę, chociaż kierowcą na pewno nie była dziewczyna! Z kolei w salonie „Bella Ella” ciotka Jadwiga postanawia rozszerzyć wachlarz usług o… ziołowe maseczki. Oczywiście nie pyta o zgodę ani Joli (Marta Zgutczyńska), ani Eli (Katarzyna Taracińska-Badura). Przez chwilę wydaje się, że klientki są zadowolone z usługi, ale sprawy przybierają nieoczekiwany obrót.

Opis

Drugi sezon serialu Telewizji Puls, którego akcja rozgrywa się w warsztacie samochodowym i salonie kosmetycznym. Oba biznesy prowadzą zaprzyjaźnione ze sobą rodziny – Majewscy i Wrzoskowie. Każdy odcinek to inna historia klientów obu zakładów. Wśród barwnych bohaterów wyróżniają się pracownicy - przezabawny duet mechaników: młody Dawid (Patryk Janas), i doświadczony Bronek (Roman Szczeblewski), przebiegła księgowa Viola (Magdalena Modra-Krupska) czy sympatyczna kosmetyczka Klaudia (Andrea Lassota). Częstym gościem warsztatu samochodowego jest też celebryta Dariusz Witter (w tej roli Dariusz Kordek).

Konkurs

Wygraj z Telewizją Puls!

Oglądaj serial Rodzinny Interes i odpowiadaj na pytania.
Wygraj nawet 4000 zł złotych i spotkanie z bohaterem serialu!
Cena za SMS 3,69 z VAT
Organizator Mobiwin Sp. z o.o.

Regulamin Konkursu "Wygraj z Telewizją Puls"

Aktualności

Zobacz również