Niewolnica Victoria

Victoria, znana przez wszystkich jako markiza, przybywa do Ameryki, aby poślubić kupca pochodzącego z bogatej rodziny. Prawda jest jednak inna… Wiele lat...

Oglądaj w

TV Puls
  • Niewolnica Victoria (odc. 53)
    dzisiaj, 16 października, 5:00
  • Niewolnica Victoria (odc. 54)
    jutro, 17 października, 5:00
  • Niewolnica Victoria (odc. 55)
    czwartek, 18 października, 5:05

W najbliższym odcinku

Niewolnica Victoria (odc. 53)

Miguel zostawia Isabel pod opieką Gabriela i Jesusa. Sam natomiast udaje się na hacjendę, aby dowiedzieć się od Tomasa, co takiego się wydarzyło. Morales tymczasem rozmawia sam ze sobą i wyznaje, co stało się wiele lat temu na hacjendzie rodziny Quintero. Victoria namawia Moralesa, aby ujawnił prawdę, ponieważ tylko wtedy Nicolas zapłaci za swoje czyny. Mężczyzna nie chce jednak pisnąć ani słowa. Markiza postanawia sama wymierzyć sprawiedliwość i kiedy Nicolas zasypia, próbuje go udusić. Jednak mężczyzna się budzi i kobieta nie może dokończyć zadania. Natomiast Enid odkrywa ciało Bumbi.

Niewolnica Victoria (odc. 54)

W końcu dochodzi do spotkania całej rodziny – Tomas, Lorenza i Milagros nareszcie są razem. Victoria i Miguel także im towarzyszą przy grobie Rosity. Isabel podejmuje także decyzję o opuszczeniu hacjendy i byciu niezależną. Victoria wspiera ją w tym postanowieniu. Ojciec Octavio trwa przy Nicolasie w trakcie jego choroby. Ksiądz pyta mężczyznę, czy chce się wyspowiadać, ale wtedy Nicolas trzeźwieje i odtrąca Octavia. Miguel, Servio i Tomas są wreszcie szczęśliwi i zaczynają planować ucieczkę. Tymczasem Granados udaje się do Nicolasa, który oskarża go o wszystkie nieszczęścia, jakie na nich opadły.

Niewolnica Victoria (odc. 55)

Między Milagros i Adelą dochodzi do kłótni i Milagros ujawnia, że Nicolas nie wysłał Hilarii zgodnie z obietnicą do kopalni, ale skazał ją na pewną śmierć, głód i wyczerpanie. Adela nie może w to uwierzyć i pyta Nicolasa, co się stało z Hilarią. Mężczyzna odpowiada, że umarła z wycieńczenia, ponieważ nie była warta sprzedania jej do kopalni. Felipe i Lorenza udają się do ludzi w Pimentel. Granados śledzi ich, co zauważa Felipe. Mężczyźni ścierają się, Granados żąda powrotu Any do domu, ale Felipe stwierdza, że utracił on już prawa jako mąż. Granados w akcie agresji chce zabić Miguela, ale Trinidad staje mu na drodze.

Niewolnica Victoria (odc. 56)

Victoria rozmawia z Miguelem, decydując się na powrót do Edenu, aby ratować swojego ojca. Zakochani obiecują sobie, że później na pewno znajdą sposób, aby być razem na zawsze. Remedios nie chce zaakceptować wymówek Trinidad, który próbował skrzywdzić Isabel. Mężczyzna zaczyna myśleć o opuszczeniu hacjendy, ale Miguel prosi go, aby został. Tymczasem Remedios wraz z Victorią udają się na pożegnanie Lorenzy. Wspólnie kierują się w stronę Edenu. Wtedy Manuela, ku swojemu nieszczęściu, zauważa, że wśród zabitych jest jej brat… Generał Marquez przyprowadza na teren posiadłości dziesięciu zakapturzonych niewolników. Wśród nich jest Tomas.

Niewolnica Victoria (odc. 57)

Marquez z płaczem ujawnia Adeli, że jego trzej synowie stali się ofiarami zemsty niewolników. Gabriel odkrywa też, że Jesus nie żyje i prosi Manuelę, aby mu wybaczyła, że zaangażował go w swój pomysł i tym samym pozbawił życia. Niewolnicy jednak nie poddają się i Miguel, Trinidad, Lorenza, Enid i inni realizują dalszą część planu. Generał Marquez chce im w tym przeszkodzić i schwytać, ale niewolnicy szybko odbierają mu broń i wysyłają na hacjendę wiadomość, że domagają się abolicji, albo wynagrodzenia za pracę. Niestety Adela powoli odkrywa tajemniczą przeszłość Markizy i ironicznie proponuje, aby na hacjendę zaprosić jej hiszpańską rodzinę.

Niewolnica Victoria (odc. 58)

Adela organizuje wszystko przed wyjazdem Markizy do Isabel w Santa Maria. Następnego dnia kobieta, korzystając z nieobecności Victorii oraz Remedios, informuje Nicolasa, że zostali oszukani i prawdziwa Markiza de Bracamonte czeka na nich w kościele. Dochodzi do spotkania Nicolasa z dawną wybranką i mężczyzna obiecuje naprawić swój błąd i niedopatrzenie. Nie może też uwierzyć, że został oszukany przez Victorię. Adela doradza mu, aby złożyć zawiadomienie na temat Victorii do Generała Marqueza, ale mężczyzna chce sam się z nią rozprawić. Zanim jego żona wraca, dowiaduje się od Siostry Alici, że Lucia to córka rodziny Quintero…

Niewolnica Victoria (odc. 59)

Do kościoła przybywają Generał Marquez ze swoim oddziałem i zastają tam dwie martwe kobiety. Nicolas przedstawia mu swoją wersję wydarzeń, mówiąc, że kiedy przyjechał wraz ze swoją matką na spowiedź, one już nie żyły i księdza także nie zastali. Matka jest jednak zrozpaczona tym, co jej syn uczynił i błaga w samotności o wybaczenie. Tymczasem Fidel opowiada Eugenii, co zaszło i że w takiej sytuacji para bez kapłana nie może wziąć ślubu. Nicolas po przyjeździe Victorii zmusza ją, by powiedziała, że go kocha. Natomiast wraz z Adelą planują jej morderstwo i Miguela.

Niewolnica Victoria (odc. 60)

Nicolas zachęca Victorię, aby napisała do swojej rodziny w Hiszpanii i zachęciła ich do przyjazdu. Paca oferuje, aby się wybrać w góry w poszukiwaniu niewolników i dowiedzieć się jaki jest stan uciekinierów. Następnie Paca przekazuje Felipe wiadomość od Miguela, który mówi, że chcą zmiany prawa i będą walczyć o amnestię. Tymczasem Tomas oferuje swoją pracę Nicolasowi, który w ramach zemsty chce go wysłać do kopalni. Niewolnik nie jest w stanie wskazać miejsca przebywania Miguela, dlatego właściciel hacjendy jest nieugięty. Następnie Nicolas udaje się do generała Marqueza i próbuje go otruć.

Niewolnica Victoria (odc. 61)

Eugenia zastaje Marqueza w agonalnym stanie. Generał dzięki pomocy Doktora Tarazony nie umarł, ale jest w bardzo złym zdrowiu. Mężczyzna w obliczu nadchodzącego nieszczęścia bierze ślub z Eugenią, a ich świadkami są Felipe i Ana. Stanowisko Marqueza przejmuje Nicolas, który obiecuje, że wyciągnie konsekwencje od wszystkich, którzy uczestniczyli w ucieczce Miguela i pozostałych niewolników. Nie pomagają nawet prośby Milagros. Tymczasem Eugenia zabiera Victorię z Edenu, powołując się na prośbę Nicolasa, aby uczestniczyła w uroczystości zaślubin jej i Marqueza. Kiedy kobieta zabiera Markizę i Remedios na grób dwóch kobiet, Victoria zaczyna rozumieć, że jej sekret został odkryty…

Niewolnica Victoria (odc. 62)

Victoria, Remedios i Milagros planują ucieczkę, jednak Nicolas postanawia uwięzić Markizę i krępuje jej nadgarstki, aby nie uciekła. Natomiast Miguel wraz z pozostałymi uciekinierami powraca do Edenu. Felipe także przybywa do Nicolasa, aby pośredniczyć w jego negocjacjach z Miguelem. Kiedy mężczyźni pojawiają się na terenie hacjendy, Victoria próbuje ich ostrzec, że to pułapka. Ojciec Octavio informuje generała Marqueza, że wie, co uczynił Nicolas. Tymczasem generał wysyła list do Santafe z prośbą o abolicję dla niewolników. Sąd orzeka o winie Nicolasa i skazuje go na trzydzieści lat prac w kopalniach. Victoria jako żona przejmuje hacjendę i wszyscy żyją wolni, długo i szczęśliwie!

Opis

Victoria, znana przez wszystkich jako markiza, przybywa do Ameryki, aby poślubić kupca pochodzącego z bogatej rodziny. Prawda jest jednak inna… Wiele lat temu ta sama kobieta została uratowana od śmierci w pożarze i w tajemnicy wychowywana przez niewolników, którzy stali się dla niej najbliższą rodziną. Victoria została jednak brutalnie zabrana z ramion kochających ją ludzi, ponieważ biała kobieta nie mogła żyć wśród niewolników. Po latach powraca, udając kogoś kim nie jest. Jej nieposkromiona dusza każe jej jednak uwolnić swoją rodzinę i zawalczyć o sprawiedliwość. Victoria jest gotowa na konfrontację z każdym, kto stanie jej na drodze do celu. Wierzy, że kolor skóry nie ma znaczenia. Niestety, nie wszyscy się z nią zgadzają…