Biblia

Najważniejsze wydarzenia opisane w Piśmie Świętym ożywają na szklanym ekranie w tym niezwykle widowiskowym serialu!

Oglądaj w

TV Puls
  • Survival (odc. 5)
    sobota, 4 kwietnia, 10:3012 45 min.
  • Hope (odc. 6)
    sobota, 4 kwietnia, 11:2012 45 min.
  • Survival (odc. 5)
    niedziela, 5 kwietnia, 6:2012 45 min.

W najbliższym odcinku

Survival (odc. 5)

Mija 400 lat. Królestwem Izraela rządzi Sedecjasz, który nie chce słuchać ostrzeżeń proroka Jeremiasza. Wkrótce miasto zostaje zaatakowane przez bezwzględnego i potężnego przywódcę Babilonu - króla Nabuchodonozora. Jerozolima zostaje zburzona, a jej mieszkańcy wygnani do Babilonu, gdzie stają się niewolnikami.

Hope (odc. 6)

W czasach rzymskiej okupacji Anioł Gabriel nawiedza Marię i informuje ją, że urodzi dziecko, które będzie Bożym Synem. Od samego początku życie Jezusa jest w niebezpieczeństwie. Tuż po narodzinach przywódca Betlejem – Piłat – nakazuje swoim żołnierzom zabicie wszystkich chłopców, którzy niedawno się narodzili.

Mission (odc. 7)

Jezus i jego uczniowie wędrują między miastami, głosząc miłość i przebaczenie. Po drodze Jezus dokonuje wielu cudów – m.in. przywraca do życia zmarłego Łazarza. Jego publiczna działalność zaczyna wzbudzać podejrzenia…

Betrayal (odc. 8)

Jezus przybywa do Jerozolimy, gdzie otwarcie deklaruje, że jest obiecanym Mesjaszem. Arcykapłan Mefjasz obawia się, że jego pojawienie się w mieście wzbudzi zamieszki, dlatego próbuje namówić jednego z uczniów Jezusa do zdrady. Podczas Ostatniej Wieczerzy Jezus zapowiada swój los, a wkrótce po tym zostaje aresztowany i osądzony.

Opis

Najważniejsze wydarzenia opisane w Piśmie Świętym ożywają na szklanym ekranie w tym niezwykle widowiskowym serialu! Twórcy z olbrzymią starannością i dbałością o historyczną prawdę zobrazowali najważniejsze momenty narodzin chrześcijaństwa – stworzenie świata, losy Izraelitów i ich przymierza z Bogiem, aż do śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Serial w pełni oddaje „ducha” Biblii i pozwala zrozumieć wszystkie zależności, które pojawiają się między Starym a Nowym Testamentem. Rozmach, z którym została zrealizowana produkcja, wzbudził zachwyt na całym świecie, a muzyka skomponowana przez Hansa Zimmera stanowi doskonałe uzupełnienie każdej opowieści.