Wojciech Cejrowski. Boso - Etiopia

Kontynuacja serii „Boso przez świat” Wojciecha Cejrowskiego. W każdym odcinku Cejrowski dociera do plemion w zapomnianych regionach naszej planety. 

PULS2
  • Jak było na początku (odc. 3)
    dzisiaj, 23 marca, 6:25AD12 25 min.
  • Naturalny porządek rzeczy (odc. 4)
    dzisiaj, 23 marca, 6:55AD12 30 min.
  • Karawana soli (odc. 5)
    jutro, 24 marca, 6:30AD12 25 min.

W najbliższym odcinku

Jak było na początku (odc. 3)

Podróżnik dociera do Etiopii, gdzie odnaleziono jedne z najstarszych śladów przodków człowieka. Na przykładzie plemion żyjących dziś w dolinie rzeki Omo można prześledzić kolejne etapy cywilizacyjnego rozwoju - oswojenie ognia, udomowienie zwierząt, pierwsze rośliny uprawne, przejście z koczowniczego do osiadłego trybu życia.

Naturalny porządek rzeczy (odc. 4)

W czasie swojej podróży do Etiopii Wojciech Cejrowski przygląda się plemieniu Karo z południa kraju i jego codziennemu życiu.

Karawana soli (odc. 5)

W tym odcinku Wojciech Cejrowski przygląda się typowej karawanie, przemierzającej pustynię Danakil.

Warownia (odc. 6)

Wojciech Cejrowski przekracza mury miasta-twierdzy. Miejsca strzegą zbrojni w dzidy wartownicy, a wysoki mur oddziela miasto od reszty świata.

Kowal (odc. 7)

Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza wioskę, w której żyje i pracuje lokalny kowal. Mężczyzna wyrabia broń oraz podkowy.

Opis

Kontynuacja serii „Boso przez świat” Wojciecha Cejrowskiego. W każdym odcinku Cejrowski dociera do plemion w zapomnianych regionach naszej planety. Poznaje ich kulturę, wierzenia i zwyczaje. Na ile różnią się do naszych?