Wojciech Cejrowski. Boso - Etiopia

Kontynuacja serii „Boso przez świat” Wojciecha Cejrowskiego. W każdym odcinku Cejrowski dociera do plemion w zapomnianych regionach naszej planety. 

PULS2
  • Naturalny porządek rzeczy (odc. 4)
    sobota, 25 maja, 6:30AD12 30 min.
  • Karawana soli (odc. 5)
    sobota, 25 maja, 7:00AD12 25 min.
  • Warownia (odc. 6)
    niedziela, 26 maja, 6:55AD12 25 min.

W najbliższym odcinku

Po co komu taka ziemia (odc. 2)

Wojciech Cejrowski stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego etiopskie ludy tak licznie zamieszkują jałową, wysuszona pustynną ziemię, oddzieloną wysokimi górami od reszty świata.

Jak było na początku (odc. 3)

Podróżnik dociera do Etiopii, gdzie odnaleziono jedne z najstarszych śladów przodków człowieka. Na przykładzie plemion żyjących dziś w dolinie rzeki Omo można prześledzić kolejne etapy cywilizacyjnego rozwoju - oswojenie ognia, udomowienie zwierząt, pierwsze rośliny uprawne, przejście z koczowniczego do osiadłego trybu życia.

Naturalny porządek rzeczy (odc. 4)

W czasie swojej podróży do Etiopii Wojciech Cejrowski przygląda się plemieniu Karo z południa kraju i jego codziennemu życiu.

Karawana soli (odc. 5)

W tym odcinku Wojciech Cejrowski przygląda się typowej karawanie, przemierzającej pustynię Danakil.

Warownia (odc. 6)

Wojciech Cejrowski przekracza mury miasta-twierdzy. Miejsca strzegą zbrojni w dzidy wartownicy, a wysoki mur oddziela miasto od reszty świata.

Kowal (odc. 7)

Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza wioskę, w której żyje i pracuje lokalny kowal. Mężczyzna wyrabia broń oraz podkowy.

Opis

Kontynuacja serii „Boso przez świat” Wojciecha Cejrowskiego. W każdym odcinku Cejrowski dociera do plemion w zapomnianych regionach naszej planety. Poznaje ich kulturę, wierzenia i zwyczaje. Na ile różnią się do naszych?