Jesteś tutaj

Życie

Strona główna

Życie

Postacie

Opis

Rodzaj: 
komedia
/
Kraj: 
USA
,
Rok produkcji: 
1999

1932 rok, Nowy Jork – przypadkowe spotkanie Rayforda Gibsona (Eddie Murphy), artysty-oszusta, i Claude’a Banksa (Martin Lawrence), kasjera bankowego, rozpoczyna serię zabawnych zdarzeń. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mężczyzn nic nie łączy. Jest jednak inaczej – każdy z nich ma dług u gangstera Spanky’ego Johnsona (Rick James). Ten, w zamian za spłatę długu, wykorzystuje ich do przetransportowania 36 skrzynek wódki z południa kraju, co jest nie lada wyczynem w tamtym okresie. Cała akcja przebiega bez zastrzeżeń do momentu, w którym mężczyźni postanawiają uprzyjemnić sobie czas, biorąc udział w lokalnym wydarzeniu. W trakcie zabawy Rayford zostaje oszukany przez pewnego staruszka, którego następnie stara się odszukać. Przy pomocy Claude’a po pewnym czasie go odnajduje. Jakie jest ich zdziwienie, gdy okazuje się, że mężczyzna… nie żyje. Na ich nieszczęście całe zajście dostrzega kilku farmerów. Mężczyźni zostają niesłusznie oskarżeni o morderstwo staruszka i skazani na dożywotnie pozbawienie wolności. Zaistniała sytuacja powoduje konflikt Rayforda i Claude’a, jednak więzienie do którego trafiają i pech prześladujący ich również tam powodują, że relacje mężczyzn stają się bardziej przyjacielskie. Jak skończy się dla nich cała historia? Czy dzięki przyjaźni uda im się przetrwać najgorsze chwile w więzieniu?

Obsada

Anthony Anderson, Eddie Murphy, Martin Lawrence, Nick Cassavetes, Obba Babatundé
Reżyser: 
Ted Demme

Konkursy/h1>

Polecamy również

Żandarm z Saint-Tropezniedziela, 1 lipca, 14:00

„Żandarm z Saint-Tropez” to kultowa komedia z genialnym Louis de Fuinnès w roli głównej! Usiądźcie całą rodziną przed telewizorem i przygotujcie się na wspaniałą zabawę. 

Żandarm z Saint-Tropez

W krzywym zwierciadle:...sobota, 7 lipca, 21:00

Chętnych na łatwe pieniądze nie brakuje. Para nieudaczników postanawia zyskać szybka kasę i postanawia ożenić się z bogatymi staruszkami. Niestety, nie...

W krzywym zwierciadle: Poszukiwacze złota