Jesteś tutaj

Wodny świat

Strona główna

Wodny świat

Postacie

Opis

Rodzaj: 
przygodowy
/
Kraj: 
USA
,
Rok produkcji: 
1995

Wodny świat to interesująca i wciągająca opowieść pokazująca post-apokaliptyczną wizję świata. Ziemia została zalana przez wodę, a ludzie muszą radzić sobie w surowych warunkach. Szukacie przygód i wrażeń? Wodny świat będzie strzałem w dziesiątkę! 

Lodowce na świecie uległy całkowitemu stopieniu. Suchy ląd został zalany, ale niektórym ludziom udało się przetrwać. Ocaleli zbudowali pływające porty, które zwane są „atolami”. Resztki ziemi, które im pozostały wykorzystują do sadzenia roślin, ponieważ potrzebują nie tylko pożywienia pochodzącego z morza. Każdy, kto jest w posiadaniu jakiejkolwiek ilości ziemi może dostać za nią solidną zapłatę. Żeglarz (Kevin Costner) przybywa właśnie do jednego z takich portów z 3 kilogramami ziemi, ilość ta dziwi mieszkańców, gdyż dawno nie widzieli jej tak sporo. Niestety z tego powodu żeglarz doświadcza nieprzyjemnych sytuacji. Dostaje zakaz opuszczenia atoli, nie ma jednak zamiaru czekać i postanawia mimo wszystko opuścić pływający port. Niestety, ludzie pilnujący porządku dostają rozkaz, aby nie wypuścić żeglarza. W trakcie bójki odkrywają, że jest on mutantem. Żeglarz posiada skrzela, które wykształciły się ze względu na jego tryb życia. Mężczyzna trafia więc do klatki, nie daje jednak za wygraną i próbuje zwerbować do pomocy w ucieczce jednego z ludzi mieszkających w porcie. Jego namowy nic nie dają, ale kiedy dochodzi do napadu morskich bandytów na atolę, jedna z mieszkanek, Helen (Jeanne Tripplehorn) ratuje go z opresji. W zamian za ocalenie życia żeglarz zabiera ją i małą dziewczynkę Enolę (Tina Majorino) na poszukianie suchego lądu. Enola ma na swoich plecach tatuaż, który prawdopodobnie jest mapą prowadzącą na stały ląd. Od tego momentu żeglarz, Helen i Enola muszą uciekać przed czyhającymi na dziewczynkę bandytami…

Obsada

Dennis Hopper, Gerard Murphy, Jeanne Tripplehorn, Kevin Costner, Michael Jeter, R.D. Call, Tina Majorino
Reżyser: 
Kevin Reynolds

Konkursy/h1>

Polecamy również

Gwiezdne wrota: Continuumpiątek, 23 lutego, 0:55

Gwiezdne wrota: Continuum – filmowa kontynuacja uwielbianego przez widzów serialu Gwiezdne wrota. Kiedy okazuje się, że dwóch członków grupy SG-1 znika bez śladu, pozostali muszą udać się na niebezpieczną wyprawę na Ziemię. Film od samego początku trzyma w napięciu i gwarantuje sporą dawkę emocji. 

Gwiezdne wrota: Continuum