Tomek i przyjaciele: Wielki wyścig

Wielkimi krokami zbliża się Wielki Wyścig, w którym udział biorą tylko najlepsze parowozy. Tomek bardzo chce reprezentować wyspę Sodor, jednak zawiadowca wybiera Gabrysia...

PULS2
  • Tomek i przyjaciele: Wielki wyścig
    poniedziałek, 24 grudnia, 10:35
  • Tomek i przyjaciele: Wielki wyścig
    środa, 26 grudnia, 9:55

Opis

Na wyspie Sodor jest kolejny piękny, choć nietypowy dzień. Na Wielki Wyścig na kontynent zjeżdżają najlepsze parowozy z całego świata. Tomek za wszelką cenę chce reprezentować wyspę Sodor podczas tego niezwykle ważnego wydarzenia. Liczy na to, że jeśli będzie bardzo szybki i do tego będzie miał opływowy kształt to zawiadowca z pewnością zabierze właśnie jego. Niespodziewanie Tomek wpada w tarapaty. Wszystkiemu winna jest prześliczna lokomotywa o imieniu Ashima, która przypadkiem dociera na wyspę zamiast na miejsce wyścigu. Od razu wpada w oko głównemu bohaterowi... Ku rozczarowaniu Tomka okazuje się, że to doświadczony Gabryś zostaje wybrany do udziału w Wielkim Wyścigu. Jednak kiedy parowozy startują, dzieje się coś niedobrego… Tomek od razu postanawia pośpieszyć na pomoc przyjacielowi. Czy zdąży i uratuje sytuację?

Tomek i przyjaciele: Wielki Wyścig to film animowany pokazujący, że można zrobić wszystko czego się chce i o czym się marzy, trzeba tylko się postarać.