Tomek i przyjaciele: Wielki wyścig

Wielkimi krokami zbliża się Wielki Wyścig, w którym udział biorą tylko najlepsze parowozy. Tomek bardzo chce reprezentować wyspę Sodor, jednak zawiadowca wybiera Gabrysia...

Opis

Na wyspie Sodor jest kolejny piękny, choć nietypowy dzień. Na Wielki Wyścig na kontynent zjeżdżają najlepsze parowozy z całego świata. Tomek za wszelką cenę chce reprezentować wyspę Sodor podczas tego niezwykle ważnego wydarzenia. Liczy na to, że jeśli będzie bardzo szybki i do tego będzie miał opływowy kształt to zawiadowca z pewnością zabierze właśnie jego. Niespodziewanie Tomek wpada w tarapaty. Wszystkiemu winna jest prześliczna lokomotywa o imieniu Ashima, która przypadkiem dociera na wyspę zamiast na miejsce wyścigu. Od razu wpada w oko głównemu bohaterowi... Ku rozczarowaniu Tomka okazuje się, że to doświadczony Gabryś zostaje wybrany do udziału w Wielkim Wyścigu. Jednak kiedy parowozy startują, dzieje się coś niedobrego… Tomek od razu postanawia pośpieszyć na pomoc przyjacielowi. Czy zdąży i uratuje sytuację?

Tomek i przyjaciele: Wielki Wyścig to film animowany pokazujący, że można zrobić wszystko czego się chce i o czym się marzy, trzeba tylko się postarać.