Jesteś tutaj

Sierżant Bilko

Strona główna

Sierżant Bilko

Postacie

Opis

Rodzaj: 
komedia
/
Kraj: 
USA
,
Rok produkcji: 
1996

Sierżant Ernest Bilko (Steve Martin) to szef jednego z plutonów w Baxter. Wierzy, że w armii Stanów Zjednoczonych są tylko ciężko pracujący mężczyźni i kobiety. Uważa, że w związku z tym powinien zapewnić im rozrywki. Bilko jest bardzo miłym i lubianym przez towarzyszy człowiekiem. Ma jednak sporego pecha w życiu prywatnym – od kilku miesięcy w kółko spóźnia się na własny ślub i narzeczona daje mu już ostatnią szansę. Sierżant do niewielkiej pensji dorabia przez nielegalne prowadzenie hazardu na terenie koszar oraz wypożyczanie wojskowych samochodów do prywatnych celów. Przełożony Bilka – pułkownik John Hall (Dan Akroyd) toleruje te zachowania. Jednak stojący na straży moralności Wally Holbrook (Daryl Mitchell) za wszelką cenę planuje ukrócić działalność sierżanta. Pewnego dnia na inspekcję do jednostki przybywa wysłannik Pentagonu i dawny rywal sierżanta Bilko – major Thorn (Phil Hartman). Ma on nadzorować na miejscu przygotowanie do produkcji nowego rodzaju broni. Thorn zamierza przy okazji wyrównać porachunki z Bilko.

 

Obsada

Chris Rock, Dan Aykroyd, Daryl Mitchell, Glenne Headly, Phil Hartman, Steve Martin
Reżyser: 
Jonathan Lynn

Konkursy/h1>

Polecamy również

Żandarm się żenisobota, 21 lipca, 8:45

Na drodze żadnarma Cruchota staje atrakcyjna wdowa. Para ma się ku sobie. Czy mimo wszelkich przeciwności uda im się wziąć ślub? Przekonajcie się sami!

Żandarm się żeni

Żandarm na emeryturze

Sierżant Cruchot jest już na emeryturze. Jednak kiedy jeden z jego dawnych kolegów traci pamięć, bez wahania postanawia mu pomóc! 

Żandarm na emeryturze

Kochanie, poznaj moich kumplisobota, 28 lipca, 21:00

Kiedy na swój ślub zapraszasz zwariowanych kumpli, wydarzyć może się naprawdę wszystko. „Kochanie, poznaj moich kumpli” to zakręcona komedia, której nie możecie przegapić!

Kochanie, poznaj moich kumpli

Żandarm i kosmiciniedziela, 29 lipca, 14:05

Uwielbiany przez widzów inspektor Cruchot powraca. Tym razem zobaczymy go w towarzystwie kosmitów. Przygotujcie się na wspaniałą zabawę!

Żandarm i kosmici