Prosiaczek i przyjaciele

Pełnometrażowa animacja o zakręconej grupie przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Tym razem główną postacią jest malutki i bojaźliwy Prosiaczek.

Opis

Prosiaczek i przyjaciele to druga pełnometrażowa animacja twórców Disneya o zakręconej grupie przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Tym razem główną postacią jest malutki i bojaźliwy Prosiaczek. Jednak tak naprawdę, nawet w tak małym stworzeniu jest bardzo dużo siły, aby dokonać wielkich rzeczy.

Prosiaczek jest najmniejszym z grona przyjaciół zamieszkujących Stumilowy Las. Razem z Puchatkiem, Tygrysem, Zającem i Kłapouchym obmyśla plan zdobycia miodu. Kiedy dochodzi do akcji, Prosiaczek zostaje pominięty. Kiedy plan zaczyna się sypać, z opresji ratuje wszystkich Prosiaczek. Niestety, nikt nie docenia starań najmniejszego członka tej zwariowanej paczki. Prosiaczek czuje się niepotrzebny i postanawia wyruszyć na krótką przechadzkę w głąb lasu. W tym czasie reszta zaczyna zastanawiać się, gdzie podziewa się ich przyjaciel. Znajdują rysunkowy pamiętnik Prosiaczka, w którym są namalowane wszystkie ich wspólne przygody. Postanawiają wyruszyć na poszukiwania. Kiedy Puchatek, Tygrys i Zając wyruszają na ratunek przyjacielowi, Prosiaczek zjawia się z powrotem na polanie, na której ostatnio byli wszyscy razem. Niestety, na miejscu zastaje tylko ogromny bałagan i zaczyna martwić się, że coś stało się jego przyjaciołom, nie wie, że podążają oni śladami opowieści zapisanymi w jego pamiętniku.