Podwodna tajemnica

Jest rok 2048, ziemia pogrążona jest w chaosie. Wszystko zostało zalane, ponieważ globalne ocieplenie spowodowało roztopienie się lodowców...

Opis

Podwodna tajemnica to film dla fanów science fiction z elementami przygodowymi. Zobaczcie jakie są skutki globalnego ocieplenia i czy jest szansa odwrócić los ziemi. W rolach głównych zobaczymy Jamesa Brolina (Złap mnie, jeśli potrafisz), Iana Somerhaldera (Pamiętniki wampirów) i Jamiego Thomasa Kinga (Dynastia Tudorów).

Jest rok 2048, ziemia pogrążona jest w chaosie. Wszystko zostało zalane, ponieważ globalne ocieplenie spowodowało roztopienie się lodowców. Od 40 lat John Kubiak (James Brolin) poszukuje księgi, w której ukryta jest informacja, która może pomóc uratować Ziemię. Razem z synami, urodzonymi już podczas wielkiego zatopienia, nieznającymi innego świata, przeszukuje podwodne budynki i wraki. Jack (Ian Somerhalder) i Thomas (Jamie Thomas King) omal kilkukrotnie nie przypłacili poszukiwań życiem w starciu ze zmutowanymi rekinami. W końcu docierają do ruin zatopionego budynku i w ukrytym, za regałem na książki sejfie, odnajdują tajemniczą księgę. Udają się z nią do Watykanu, gdzie konsultują odkrycie z duchownymi. Okazuje się, że księga mówi o zaginionym artefakcie – berle, które znajduje się właśnie w Watykanie. Okazuje się, że jest ktoś, kto również szuka berła, a mianowicie Nicholas Filiminow (Ben Cross). John i Jack nurkują w celu odnalezienia podziemnej, niezalanej części świątyni. W końcu udaje się im znaleźć tajemne wejście i komnatę z ukrytą skrzynią. Zabranie jej zapoczątkowało uruchomienie pułapki, na szczęście udało się im ujść z życiem. Natychmiast wyruszają do Watykanu, aby zawieść skrzynię duchownym. Kiedy docierają na miejsce i otwierają skrzynię okazuje się, że nie ma tam upragnionego berła. Zamiast cennego artefaktu znajdują miecz templariuszy, którzy musieli ukraść berło, a było to jakieś 800 lat temu. John i duchowni nie wiedzą, że cały czas są obserwowani… Czy uda się im odnaleźć artefakt? Jak potoczą się dalsze losy świata?