Nowe szaty króla

Głównego bohatera - Kuzco - poznajemy jako lamę. Kuzco jest królem, ale w wyniku nieoczekiwanych zdarzeń niespodziewanie staje się najzwyklejszą lamą. 

Opis

Nowe szaty króla to kolejna po Pocahontas animacja Walta Disneya, która nawiązuje do indiańskich opowieści i starych amerykańskich legend.

Głównego bohatera poznajemy jako lamę. Kuzco jest królem, ale w wyniku nieoczekiwanych zdarzeń stał się najzwyklejszą lamą. Chłopak uwielbia splendor i sławę, kocha dużo mówić o sobie i uważa, że każdy powinien wykonywać jego rozkazy. Ale jak to się właściwie zaczęło? Któregoś pięknego dnia w pałacu zjawia się Pacha, mieszkaniec wsi, położonej na wzgórzu. Kiedy Kuzco oznajmia mu, że zamierza zburzyć wioskę, aby wybudować tam basen, który ma być prezentem na jego urodziny. Pacha jest rozwścieczony, ale nie może nic poradzić na zachcianki władcy. Tymczasem w sekretnej komnacie Yzma – nadworna dama i czarownica, obmyśla plan zdobycia tronu i pozbycia się Kuzco. Miarka zostaje przebrana, gdy młodzieniec nazywa ją starą i niepotrzebną już nikomu doradczynią. Yzma zamierza otruć Kuzco i zleca swojemu pomocnikowi Kronkowi zabranie fiolki z trucizną z jej laboratorium. Jak się okazuje podczas kolacji zamiast trucizny Kuzco zostaje uraczony wyciągiem z lamy i powoli zaczyna się w nią zamieniać. Yzma rozkazuje Kronkowi pozbyć się króla i ten wynosi go w worku. Zamiast wrzucić chłopaka do wodospadu lituje się nad nim i postanawia pozostawić gdzieś pod pałacem. Kronk potyka się i worek z Kuzco wpada na wóz wieśniaka, który wywozi go do wioski na wzgórzu. Traf chciał, że tą osobą był Pacha, którego król wcześniej poinformował o swoich zamiarach co do wioski. Kuzco nie czuje się winny i kiedy zdaje sobie sprawę, że został lamą prosi wieśniaka o pomoc. Pacha nie ma zamiaru mu jej udzielić, chyba że król zmieni zdanie i wybuduje swój basen gdzieś indziej…

Zobacz również

Leroy i Stitchdzisiaj, 6 czerwca, 14:10

W nagrodę za odnalezienie wszystkich 625 obiektów i zapewnienie im odpowiedniego miejsca do życia, Lilo, Stitch, Jumba i Pleakley mogą zamieszkać w dowolnym miejscu.

Leroy i Stitch

Alvin i wiewiórki 3dzisiaj, 6 czerwca, 18:20

Alvin i jego przyjaciele powracają! Przygotujcie się na kolejną część przygód zwariowanych wiewiórek. Tym razem Alvin, Szymon i Teodor wybierają się na wakacje.

Alvin i wiewiórki 3

Barbie w świecie gierjutro, 7 czerwca, 9:25

Barbie niespodziewanie zostaje wciągnięta do swojej ulubionej gry wideo, w efekcie czego zostaje jedną z postaci ścigających się na wrotkach. 

Barbie w świecie gier