Najpiękniejsze baśnie: Magiczne pióro

„Magiczne pióro” to fantastyczna baśń, która opowiada o diabłach, które stają na straży sprawiedliwości i pilnują, aby każdy, kto popełnia grzeszne czyny wylądował w piekle.

Oglądaj w

TV Puls
  • Najpiękniejsze baśnie: Magiczne pióro
    jutro, 19 stycznia, 13:157 95 min.

Opis

Piekło to urząd istniejący od niepamiętnych czasów, składający się z wielu struktur – podpiekieł i piekła centralnego. Wszystkie one podlegają księciu piekieł – Lucyferowi (Ondrej Vetchý). Pracujące w nim diabły nie są ani dobre, ani złe. Stoją natomiast na straży sprawiedliwości i pilnują, aby każdy, kto popełnia złe czyny odbył karę w piekle. Każdy grzech ma też swoją wagę. Do zapisywania ludzkich przewinień w Księdze Grzechów diabły używają magicznego pióra, które pochodzi z ogona czarnego koguta należącego niegdyś do księcia piekieł. Pewnego razu, Lucyfer przyłapuje diabła Bonifacego (Jan Cina) na prowadzeniu eksperymentów z użyciem pióra. Próbuje on bowiem stworzyć przyspieszacz, dzięki któremu magiczne pióro ma pisać szybciej. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z jego planem. Wściekły Lucyfer postanawia więc za karę wysłać go do Pytlowa. Zepsuło się tam pióro, więc ma zanieść nowe, a przy okazji ma stać się prawdziwym diabłem i zapomnieć o swoich wynalazkach. Na Ziemi Bonifacy trafia na krawca (Jan Budar), który stara się o względy córki karczmarza Margaret (Judit Bárdos). Niespodziewanie mężczyzna kradnie mu kapelusz z magicznym piórem. Wskutek tego, pozostałe diabły w piekle myślą, że na ziemi nikt nie grzeszy i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jednak kupiec używa pióra nie tylko do ukrycia swoich grzechów, chce też wykorzystać wieśniaków do poszukiwania skarbu, dzięki któremu będzie mógł oczarować dziewczynę. Tymczasem Bonifacy boi się przyznać, że zgubił pióro, więc podrzuca do piekła fałszywe, przez co diabły stają się leniwe. Wkrótce diabłu udaje się spotkać Margaret, która jak się okazuje w ogóle nie grzeszy. Dzięki niej Bonifacy przyznaje się do błędu i postanawia go naprawić. Przy okazji diabeł dowiaduje się czym jest prawdziwa miłość.

Najpiękniejsze baśnie: Magiczne pióro to fantastyczna baśń oparta na tradycyjnych, czeskich podaniach.

Zobacz również

Goofy na wakacjachdzisiaj, 18 stycznia, 12:10

Goofy ma syna Maxa, który jest nastolatkiem. Zbliżają się wakacje, ale Max nie jest z tego powodu zadowolony, ponieważ zakochał się w Roxanne.

Goofy na wakacjach

Lucky Luke: Ballada o Daltonachdzisiaj, 18 stycznia, 13:50

Strach się bać! Daltonom znowu udaje się uciec z więzienia! Jednak Lucky Luke już ma plan jak ich odnaleźć… Emocje gwarantowane!

Lucky Luke: Ballada o Daltonach

Rogate ranczodzisiaj, 18 stycznia, 18:35

Barwna, przezabawna animacja z przebojowymi scenami akcji i znakomitą muzyką, którą stworzył zdobywca Oscara – kompozytor Alan Menken! 

Rogate ranczo