Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Czerwony Kapturek

Pewnego dnia Czerwony Kapturek postanawia zanieść mieszkającej na polanie babci smakołyki. Nieoczekiwanie na jej drodze pojawia się niebezpieczny wilk.

Opis

Znana i uwielbiana przez wszystkich opowieść z serii Najpiękniejszych baśni braci Grimm: Czerwony Kapturek. Zobaczcie raz jeszcze przygody dziewczynki ubranej w czerwony kapturek. Może Wam uda się dopilnować, aby nie zboczyła ze ścieżki i trafiła prosto do domku babci?

Nieopodal lasu mieszka Czerwony Kapturek (Amona Aßmann) i jego mama Annemarie (Zora Thiessen), a wśród drzew na polanie stoi mały domek babci (Marie Gruber), do której od czasu do czasu zaglądają. Któregoś pięknego dnia matka i córka szykowały się na wyprawę, niestety Annemarie w ostatniej chwili otrzymała zlecenie na poprawki sukni pewnej bogatej damy. Na nic zdały się przekonywania, kobieta nie miała w sobie za grosz współczucia. Annemarie musiała zostać w domu, a Czerwony Kapturek postanowił sam zanieść babci smakołyki. Zanim jednak dziewczynka wyruszyła w drogę, mama odbyła z nią bardzo ważną rozmowę. Ostrzegła Kapturka przed zbaczaniem z leśnej ścieżki, przed dzikimi zwierzętami oraz przed nieznajomymi, którzy mogą wtedy przebywać w lesie. Czerwony Kapturek ma iść prosto do domku babci, która czeka na niego z tęsknotą. Po drodze znajduje poziomki i beztrosko podskakuje, śpiewając piosenki. Nieoczekiwanie na ścieżce pojawia się wilk, który już z oddali czuł świeże mięsko i zamierza z Czerwonego Kapturka zrobić sobie obiad…