Kumba

,,Kumba” – ,,wypasiony” film dla całej rodziny i jedna z najzabawniejszych animacji wszechczasów. Wzruszająca i pełna emocji historia małej zebry Kumby...

Opis

Gdzieś w sercu Afryki rodzi się Kumba (Maciej Musiał) – zebra inna niż wszystkie. Inna, bo… tylko w połowie pasiasta. Brak pasków w jego stadzie uważa się za zły znak. Kiedy pewnego dnia okropna susza nawiedza okolicę pozostali uważają, że to wina Kumby i odtrącają go. Odrzucony przez najbliższych zwierzak postanawia udać się na poszukiwania cudownego źródełka. Jak głosi legenda dzięki niemu pierwsze zebry zyskały swoje paski. Wyrusza w nieznany świat spełnić swoje wielkie marzenie. Po drodze poznaje niezwykłych przyjaciół: troskliwą antylopę Mamę W. (Małgorzata Kożuchowska) i energicznego strusia Bradleya (Jarosław Boberek), którzy towarzyszą i pomagają mu w dalszej wędrówce. Niestety trafia też na niebezpiecznych wrogów. Musi zmierzyć się z groźnym lampartem Fango (Robert Więckiewicz), który wierzy, że dzięki Kumbie może zyskać niezwykłą moc. Czy małej zebrze uda się spełnić marzenie o posiadaniu pasków i zyska uznanie wśród rodzinnego stada?

Kumba to przezabawna i jednocześnie wzruszająca animacja dla całej rodziny. To świetna lekcja, że odmienność nie jest niczym złym. Bogactwo charakterystycznych postaci, kolorów i wątków oraz zabawne teksty to gwarancja doskonałej zabawy. Wśród polskich gwiazd dubbingujących animację znaleźli się między innymi Maciej Musiał, Robert Więckiewicz, Małgorzata Kożuchowska i Jarosław Boberek!