Jesteś tutaj

Król sokołów

Strona główna

Król sokołów

Postacie

Opis

Rodzaj: 
familijny
/
Kraj: 
Czechy, Francja, Niemcy, Polska, Słowacja, Węgry
,
Rok produkcji: 
2000

Akcja filmu Król sokołów rozgrywa się w XVI wieku. 12-letni Tomasz (Braňo Holiček) mieszka z ojcem (Vladimír Jedľovský), siostrą Agatą (Lucia Baráthová) i dziadkiem Metodym (Andrej Mojžiš) w lesie. Jego rodzina żyje z opieki nad końmi Baladora (Juraj Kukura), który mieszka w zamku. Chłopak bardzo szybko zdobywa zaufanie zwierząt i ludzie, którzy go znają mówią, że potrafi się on porozumiewać ze zwierzętami wszelkiego rodzaju. Czary nie istnieją, to tylko mądrość i inteligencja Tomasza sprawia, że wie czego potrzebują zwierzęta. Niestety ojciec chłopca umiera, a Tomasz, Agata i Metody zostają bez dachu nad głową. Dziadek postanawia udać się do Baladora z prośbą o pozwolenie na dalsze opiekowanie się jego żywym dobytkiem i dach nad głową. Metody niestety zostaje pobity przez Iwera (Jiří Langmajer), który jest sokolnikiem, ponieważ posiada informacje, które nie powinny dojść do Baladora. Iwer chce przejąć władzę, a dzięki uknutej intrydze pozbywa się jednego z największych wrogów Wagana (Waldemar Kownacki), również sokolnika, który stoi na drodze do jego celu. Teraz Iwer może oddać się poszukiwaniu sokoła ze złotą obrączką, którego pragnie Balador. W czasie, gdy sokolnik poszukuje sokoła, królewska córka, Formina (Klára Jandová), czeka na poznanie swojego narzeczonego. Niestety okazuje się, że wybranek jest bardzo nieśmiały i jego zachowanie nie zostaje dobrze przyjęte. Nieoczekiwanie Formina zwraca uwagę na Tomasza i tańczy z nim podczas królewskiej uczty. Niestety dalsze wydarzenia oddalają Tomasza od Forminy, gdyż przypadkowo chłopak rzuca czar na psa Baladora i władca wpada w szał. Nakazuje odnaleźć Tomasza i ten uciekając przed wysłannikami króla wpada wprost do chaty Wagana, a dokładniej w zastawione przez niego nieopodal sidła. Mimo pierwszego nieporozumienia zaczynają się dogadywać. To dopiero początek ich przygód. Czy uda się pokrzyżować plany zachłannemu Iwerowi? Zobaczcie! 

Obsada

Agnieszka Wagner, Braňo Holiček, Juraj Kukura, Klára Jandová
Reżyser: 
Václav Vorlíček

Konkursy/h1>

Polecamy również

Duszekniedziela, 29 kwietnia, 7:35

Mały Duszek zamieszkuje zamek. Kiedy przybywa do niego trójka dzieci Duszek zamiast o północy budzi się w południe. Postanawia zobaczyć jak wygląda świat za dnia.

Duszek

Rozbitkowie na Pacyfiku

Jack i Anna Robinsonowie postanawiają zabrać dzieci: Todda, Shane’a oraz małą Elizabeth na rejs przez Pacyfik do Sidney. Jacht kupili od wspólnika Jacka... 

Rozbitkowie na Pacyfiku