Król Lew

Przyszedł czas by zwierzęta sawanny poznały potomka króla Mufasy. Na ceremonii prezentacji Simby nie pojawił się brat Mufasy – Skaza, który rości sobie prawo do tronu...

Opis

Król Lew to jedna z najlepszych animacji Walta Disneya. Oscarowa, wzruszająca muzyka podkreśla niesamowitą historię lwa Simby. Król Lew to opowieść, która rozbawi, ale i nie raz doprowadzi nas do łez. Za piękną animacją kryje się ponadczasowy przekaz. Film Król Lew to  wspaniałe kino familijne, w którym zakochają się nie tylko najmłodsi, ale również dorośli.

Przyszedł czas by zwierzęta sawanny poznały potomka króla Mufasy. Na ceremonii prezentacji Simby nie pojawił się brat Mufasy – Skaza, który rości sobie prawo do tronu i nie jest zachwycony pojawieniem się na świecie następcy tronu. Simba z każdym dniem zdobywa nowe umiejętności pod czujnym okiem ojca. Pewnego dnia Simba odwiedza swojego stryja Skazę. Brat Mufasy wykorzystuje okazję i mówi Simbie o tym co znajduje się w zakazanym miejscu. Młody lew nie przepuści okazji do wyprawy na cmentarzysko słoni. Namawia swoją przyjaciółkę Nelę na wspólną przygodę. Wymykają się z pod czujnego oka Zazu i docierają na miejsce. Lwy są zafascynowane widokiem, gdy nagle zjawia się Zazu i namawia niesfornych podopiecznych do powrotu. Niestety, na ich drodze stają przebiegłe hieny. Z opresji ratuje ich, rozwścieczony zachowaniem syna, Mufasa. W tym samym czasie Skaza knuje podstępny plan wobec brata. Simba ponownie spędza czas ze stryjem, a ten postanawia wcielić w życie swoją myśl. Namawia bratanka do ćwiczenia ryku i gdy tylko Simba zostaje sam, Skaza daje rozkaz hienom by wystraszyły pasące się antylopy. Sytuacja staje się śmiertelnie niebezpieczna. Przestraszone zwierzęta pędzą wprost na Simbę. Bezbronny lew cudem wspina się na gałąź małego drzewka. W tumanach kurzu dostrzega go Zazu, który informuje króla gdzie dokładnie znajduje się jego syn. Mufasa rzuca się na ratunek w sam środek rozpędzonych antylop. Udaje mu się uratować Simbę, ale sam zostaje porwany przez stado. Przerażony malec wypatruje ojca i zauważa go wspinającego się na skały. Mufasa próbuje dotrzeć do swojego brata, jednak Skaza zamiast mu pomóc zrzuca go w kanion pełen galopujących zwierząt. Simba musi uciekać, przebywa długą drogę, ale z braku sił pada z wycieńczenia na pustyni. Krążące nad lwem sępy zwabiają guźca Pumbę i surykatkę Timona, którzy uwielbiają rozganiać takie zbiorowiska. Zauważają, że lwiątko jeszcze żyje i postanawiają zabrać je ze sobą. Od tego momentu Simba zyskuje prawdziwych przyjaciół, dzięki którym odzyskuje chęć do życia…

Być może nie mieliście jeszcze okazji oglądać Króla Lwa, ale piosenkę z tego filmu zna praktycznie każdy. Śpiewacie razem z nami? To zaczynamy! „Hakuna matata, jak cudownie to brzmi.  Hakuna matata, to nie byle bzik!”.

Zobacz również

Klub przyjaciół Myszki Miki: Miki...sobota, 30 maja, 11:40

Dołączcie do klubu przyjaciół Myszki Miki i przeżyjcie wspaniałe chwile. Tym razem Myszka Miki, Mini, Kaczor Donald, Daisy, Goofy i Pluto zabiorą nas doKrainy Czarów.

Klub przyjaciół Myszki Miki: Miki w Krainie Czarów

Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś -...sobota, 30 maja, 12:45

Królik planuje zorganizować piknik dla swoich przyjaciół. Ma być muzyka, jedzenie i świetna zabawa. Tymczasem, Tygrys rzuca królikowi pewne wyzwanie.

Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś - na rozśpiewanym pikniku

Toy Story 3sobota, 30 maja, 17:55

Andy jest już dorosłym mężczyzną i wybiera się do college’u. Nadchodzi też czas, by pożegnać się z zabawkami. Co stanie się z Chudym, Buzzem i resztą?

Toy Story 3