Armia Boga: Proroctwo

Gabriel odbywa swoją karę na Ziemi. Za swoje czyny został zdegradowany z pozycji anioła do człowieka. Dobre i złe anioły nadal toczą ze sobą...

Opis

Armia Boga: Proroctwo to trzecia część filmu opowiadającego o sporze dobrych i złych aniołów. W rolach głównych zobaczymy Christophera Walkena (Człowiek w ogniu) i Dave’a Buzzotta (Dzieci kukurydzy V: Pola grozy).

Gabriel (Christopher Walken) odbywa swoją karę na Ziemi. Za swoje czyny został zdegradowany z pozycji anioła do człowieka. Dobre i złe anioły nadal toczą ze sobą walkę o władzę na Ziemi. Jeden z aniołów Pyriel (Scott Cleverdon) postanowił zniszczyć ludzkość, którą uważa za ogromne zło, i zbudować nową lepszą nację. Danyael (Dave Buzzotta) syn anioła i zwykłej kobiety dorósł i stał się kaznodzieją. Podczas jednego z przemówień mężczyzna zostaje wielokrotnie postrzelony przez niewidomego uczestnika zebrania. Świadkiem całego zdarzenia jest Gabriel i dziewczyna Danyaela Maggie (Kayren Butler), która błaga Gabriela o pomoc i ratunek. Gabriel nie robi nic i ciało Danyaela zostaje zabrane w celu zbadania sprawy. Nieoczekiwanie mężczyzna budzi się i ucieka. Siła niewiadomego pochodzenia pcha go do zaangażowania się w spór aniołów. Mimo, że Danyael posiada nadprzyrodzone moce wciąż znajduje się w niebezpieczeństwie. Źli aniołowie wysyłają za nim pościg. Na życie mężczyzny czyha Zophael (Vincent Spano). Do akcji wkracza Gabriel, który tym razem staje po stronie dobra. Czy Danyal wypełni swoją misję?