Jesteś tutaj

Supergwiazdy w obsadzie dubbingu animowanej komedii „Sing"!

W główną rolę w tej rozśpiewanej animacji, postać Misia Koali Bustera Moona, właściciela upadającego teatru, wciela się Marcin Dorociński, jeden z najpopularniejszych i najlepszych aktorów swego pokolenia, znany m.in. z filmów „Pitbull”, „Obława”, „Jack Strong”, „Róża” oraz przebojowego serialu „Pakt”. To właśnie Buster Moon ogłasza wielki konkurs wokalny, który ma pomóc uratować teatr. W konkursie wezmą udział:

  • zapracowana matka 25 prosiaczków – świnka Rosita (znana m.in. z filmów „Och, Karol 2”, „Wkręceni 2” oraz z seriali „Przyjaciółki” i „Brzydula” Małgorzata Socha)
  • pewna siebie, przemądrzała mysz Mike o głosie Franka Sinatry (popularny radiowiec Krzysztof Jankes Jankowski)
  • roztańczony świniak Gunter (supergwiazda dubbingu Jarosław Boberek – to jego głosem mówi Król Julian z „Madagaskaru” i dziesiątki innych postaci)
  • punkowa rebeliantka jeżozwierzyca Ash (piosenkarka Ewa Farna, która wciela się w postać Ash także w czeskiej wersji filmu)
  • młody gangster o pięknym głosie i wielkiej wrażliwości – goryl Johnny (znany z serialu „Rodzinka.pl” Adam Zdrójkowski)
  • nieśmiała słonica Meena o głosie wartym wszystkich nagród i zaszczytów (Katarzyna Sawczuk – aktorka znana z filmów „Córki dancingu” i „Miasto 44” oraz serialu „Na noże”)

W obsadzie pojawi się także wielka diva operowa Małgorzata Walewska, która wciela się w postać czarnej owcy o złotym sercu, wielkiej gwiazdy Nany Noodleman. W filmie usłyszymy także – gościnnie – gwiazdy muzyki: Honoratę Skarbek i Dawida Kwiatkowskiego oraz szalenie popularne gwiazdy social mediów – youtuberów Marcina Dubiela i Stuarta Burtona, a także słynną blogerkę Angelikę Muchę (lepiej znaną jako Littlemooonster96). W oryginalnej wersji językowej głosu animowanym postaciom udzielają m.in laureaci Oscara Matthew McConaughey i Reese Witherspoon oraz Scarlett Johansson, John C. Reilly, Jennifer Saunders, Tori Kelly i Seth MacFarlane.

Za produkcję muzycznej komedii animowanej „Sing” odpowiadają twórcy sukcesu „Minionków” i „Sekretnego życia zwierzaków domowych”. W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez Koalę Bustera Moona popada w tarapaty. Buster zrobi jednak wszystko, by ocalić miejsce, które kocha najbardziej na świecie. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs wokalny, do którego staną bohaterowie filmu. W obrazie usłyszymy – w oryginalnych wersjach językowych – kilkadziesiąt wielkich przebojów muzycznych – od Franka Sinatry po Lady Gagę. „Sing” to jednak przede wszystkim opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, opowieść o spełnianiu marzeń. Film w kinach od 6 stycznia.

Za produkcję filmu odpowiada wytwórnia Illumination Entertainment, założona przez Chrisa Meledandriego. Z Illumination Entertainemnt pochodzą największe animowane przeboje ostatnich lat – „Jak ukraść Księżyc”, „Minionki rozrabiają” oraz „Minionki” – film, który stał się drugim najbardziej kasowym animowanym filmem w historii i jedenastym najlepiej zarabiającym filmem pośród wszystkich filmów. Wytwórnia odpowiedzialna jest także za absolutny hit tego roku – „Sekretne życie zwierzaków domowych”, który zarobił na całym świecie prawie 900 milionów dolarów. Dubbing powstał w studiu Start International, odpowiedzialnym za głosową obsadę takich hitów, jak obie części „Hotelu Transylwania”, „Smerfy” czy przygody Minionków. Za tekst i reżyserię dubbingu odpowiada Bartosz Wierzbięta.

Patronem medialnym animacji „Sing" jest PULS 2.