Jesteś tutaj

HENRYK GOŁĘBIEWSKI Z NAGRODĄ JUBILEUSZOWĄ TELEWIZJI PULS

HENRYK GOŁĘBIEWSKI

Z NAGRODĄ JUBILEUSZOWĄ TELEWIZJI PULS

NA 50-LECIE PRACY ARTYSTYCZNEJ!

 

„CIESZĘ SIĘ, ŻE TA PIĘKNA PRZYGODA NADAL TRWA!”

 

Za nami uroczysta gala 23. plebiscytu Telekamery „Tele Tygodnia”, którą na żywo transmitowała Telewizja Puls!

Oprócz Telekamer, przyznano Nagrody Specjalne. W tym roku była to m.in. Nagroda Jubileuszowa od Telewizji Puls dla Henryka Gołębiewskiego - kultowej postaci polskiego kina, aktora, który od pół wieku bawi i wzrusza widzów.

Przez ostanie trzy  lata gości w naszych domach jako Ziutek z hitowego serialu Telewizji Puls i Studia A „Lombard. Życie pod zastaw”, który otrzymał wczoraj od widzów trzecią z rzędu Telekamerę „Tele Tygodnia”!

- Aż trudno mi uwierzyć, że od mojego debiutu na ekranie minęło już 50 lat! Pół wieku – a dla mnie to jak wczoraj! Cieszę się, że ta piękna przygoda nadal trwa – nazywam ją przygodą, bo przez ten czas poznałem fantastycznych ludzi i pracowałem przy ciekawych projektach. Cieszę się, że moja praca dostarcza widzom tyle radości – i to kolejnym pokoleniom, bo na ulicy podchodzą do mnie babcie, mamy i dzieci! Wszyscy życzą mojemu Ziutkowi, którego od prawie trzech lat gram w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, wszystkiego co najlepsze. I niech tak będzie! Nagroda Jubileuszowa jest pięknym zwieńczeniem tego półwiecza, tym bardziej, że otrzymałem ją podczas święta telewizji jakim są Telekamery „Tele Tygodnia” – mówi Henryk Gołębiewski i dodaje: A wracając do Ziutka z „Lombardu”, to zapraszam widzów do TV Puls już od marca. Czeka go wiele nowych perypetii, jak interesy z kominiarzem. Bo Ziutek zacznie być coraz bardziej obrotny – wszystko z myślą o wnusi Inez, którą przyszło mu wychowywać razem  z żoną.  

 

- Gala Telekamer „Tele Tygodnia”, czyli święto wszystkich widzów i telewizji, była wspaniałym momentem do wręczenia Panu Henrykowi Gołębiewskiemu Nagrody Specjalnej z okazji pięknego jubileuszu. Bohaterów granych przez Pana Henryka wszyscy znamy - od Poldka i Bolka z seriali dla dzieci, po Ziutka z naszego i Studia A serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Wczorajszy wieczór był dla Telewizji Puls podwójnie szczególny: wspólnie świętowaliśmy 50-lecie pracy artystycznej Pana Henryka, a „Lombard…” otrzymał od Widzów trzeci rok z rzędu Telekamerę „Tele Tygodnia”. – powiedział Dariusz Dąbski, Prezes Zarządu Telewizji Puls.

 

Henryk Gołębiewski zadebiutował na dużym ekranie 50 lat temu w filmie dla dzieci i młodzieży „Abel, twój brat” Janusza Nasfetera. Wystąpił też w filmach Stanisława Jędryki „Podróż za jeden uśmiech” czy „Stawiam na Tolka Banana”. W dorobku ma mnóstwo ról drugoplanowych. Za znakomitą kreację w filmie „Edi” Piotra Trzaskalskiego był nominowany do Nagrody Orła. Widzowie kochają jego Ziutka z serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, który od prawie trzech lat można oglądać w TV Puls.

 

„LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW”

„Lombard. Życie pod zastaw” to pierwszy polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. W roli głównej występuje Zbigniew Buczkowski. Produkcja cieszy się ogromną popularnością – widzowie przyznali jej trzy Telekamery „Tele Tygodnia” 2018, 2019, 2020 w kategorii „serial fabularno-dokumentalny”.

 

Premiery odcinków 6. sezonu „Lombardu…” od 2 marca - codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 19:00, powtórki o 18:00. Tylko w TV Puls!

 

Prapremiera pierwszego odcinka 6. sezonu już w piątek 28 lutego o 20:00! Tylko w TV Puls!